Her ne kadar düğün sezonu olarak anılan zaman dilimi genellikle ilkbahar ve yaz aylarını kapsıyor olsa da yazı geride bıraktığımız günlerde dahi düğünlerin hız kesmeden devam ettiğine şahit olabiliyoruz. Hal böyle olunca gelin adaylarının bu özel ve büyük gün için yapması gereken hazırlıklar da mevsimlerle beraber değişiklik göstermek zorunda kalıyor.

Düğünlerin en önemli faktörünün, organizasyonun gerçekleştirileceği mekan olduğu düşünülse de mekan seçiminiz her ne olursa olsun, gelinin mevsim faktörünü de göz önüne alarak bir gelinlik seçmesinde büyük fayda var. Bu hem hava koşulları ile uyum sağlamak adına önemli hem de o mükemmel günde her şeyin birbiri ile uyum içerisinde olmasının gerekliliği göz ardı edilemeyeceğinden dikkat edilmesi gereken bir nokta.

Nasıl ki bir yaz düğününde uzun kollu bir gelinlik, hem gelin için kullanışsız olacak hem de iç karartıcı bir görüntü sergileyecekse; sonbahar aylarında düğün yapacak bir gelinin de fazla dekolteli bir gelinlik seçmesi, çok yerinde bir tercih olmayacaktır. Bu nedenle sonbahar düğünleri için gelinlik seçimi, klasik uzun bir model olmanın yanı sıra dekoltesi iyi ayarlanmış bir model olmalıdır. Bir diğer önemli faktör ise gelinliğin rengi noktasındadır. Sonbahar gelininin gelinliği net beyaz olmaktansa, ekru dediğimiz daha kirli ve yumuşatılmış bir beyaz tonu tercih edilerek keskin bir görüntü oluşturmaktan uzak durulmalıdır.

Sonbahar Düğünü Yapacak Gelinlerin Kaçınması Gereken Detaylar

Sonbahar Düğünü Yapacak Gelinlerin Kaçınması Gereken DetaylarDüğün günü ve gelinlik seçimi, bir gelin için başlı başına yorucu ve heyecanlı süreçler. Böyle bir günü heyecansız atlatabilmenin tek yolu ise olacak her ihtimale karşı bir çözüm üretmek. Ancak mevsim sonbahar olunca yağış ihtimalinin yüksek olması, riskli bir durum ortaya çıkarmakta. Bu nedenle eğer düğün günü gereksiz stres altına girmek ve küçük detaylarda kaybolmak istemiyorsanız, tören kapalı bir alanda dahi gerçekleşse gün boyunca dışarıda olmanız gereken anlar olacağını aklınızda bulundurarak, kolayca leke olabilecek uzun duvaklar veya uzun kuyruklardan uzak durmanız yararınıza.

Siz gereken tüm önlemleri alsanız bile düğün kalabalığında konukların ayak izleri benzeri etkenler gelinliğinizin hiç de hoş olmayan bir görüntüye ulaşmasına neden olabilir.

Sonbahar Düğünü Yapacak Gelinler için Kurtarıcı Parçalar

Sonbahar Düğünü Yapacak Gelinler için Kurtarıcı ParçalarGelinlik seçiminizde uzun kuyruklar ve duvaklardan uzak durarak yeterince fedakarlık yaptığınızı ve seçenekleri daha da aza indirmenin gereksiz olduğunu düşünüyorsanız, son derece haklısınız. Bu özel günde hayalinizdeki gelinliği giymekten sizi hiçbir faktör alıkoymamalı. Bu nedenle tüllerle bezeli ve ince kumaştan bir gelinlik ile uçuş uçuş görünmek istiyorsanız tek yapmanız gereken gelinliğinizi şık bir kürkle veya bir etolle tamamlamak.

Salonda üzerinizden çıkarabileceğiniz bu parça ile hem görüntünüz şıklaştırabilir hem de dış mekanda, olası olumsuz hava koşulları ihtimaline karşı tedbirinizi alabilirsiniz. Ayrıca askılı uçuş uçuş bir gelinlik üzerine alacağınız bir etol veya pelerin ile oldukça şık olabilirsiniz. Askılı sonbaharlık gelinlikler için tıklayın.

Sonbahar Düğünü Yapacak Gelinler için Tavsiyeler

Sonbahar Düğünü Yapacak Gelinler için TavsiyelerÖncelikle bir sonbahar düğünü ile dünya evine girmeyi planlıyorsanız tercihinizin son yılların popüler modellerinden olan kısa gelinliklerden yana olmaması gerektiğini önemle belirtelim. Böylesine farklı ve değişik bir model ile bir yaz düğününde oldukça şık bir hava yakalayabilirsiniz. Ancak sonbahar düğünü için hiç de elverişli olmayacaktır.

Bir diğer nokta ise kumaş seçimi. Seçtiğiniz modelden feragat etmek istemiyor olabilirsiniz; ama düğün gecenizi de üşüyerek geçirme ihtimalinizi de unutmayın. Bu durumda aynı modeli, daha kalın kumaş seçimi ile yeniden yorumlayabilirsiniz. Aynı zamanda straplez gelinlikleri de tercih edebilirsiniz.

Straplez A kesim sonbaharlık gelinliklere göz atmak için tıklayın. Örneğin tül yerine ipek kumaş tercihi ile hem aynı ışıltıyı yakalayabilir hem de daha kalın ve sıcak tutan bir kumaşa sahip olabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here