Pek çok kişinin sandığının aksine, dökülen yaprakları ve hüznü ile sonbahar mevsimi, en az yaz mevsimi kadar düğünlerin sıklıkla yapıldığı dönemlerden birisidir. Yaz süresince yapılan düğün hazırlıklarından sonra havaların biraz olsun serinlemeye başladığı sonbaharda gerçekleştirilen düğünlerde, hem gelinler hem de damatlar oldukça şık bir şekilde dünya evine girebilme fırsatı bulabilmektedir.

Sonbahar mevsiminde yapılan düğünlerde, özellikle gelin tarafının kafasını kurcalayan en önemli sorulardan bir tanesi de gelin saçının ne şekilde yapılacağıdır. Gelin başı olarak uygulanabilecek yüzlerce farklı saç modeli içerisinde, sonbahar mevsimine uygun ve şık bir saç modeli bulmak bazen gerçekten de zor olabilmektedir.

İster sonbahar ister ilkbahar düğünü olsun, her türlü düğün hazırlığında gelinleri en çok heyecanlandıran konulardan birisi olan gelin saçı modelleri konusunda farklı opsiyonlar bulunmaktadır. Profesyonel ellerde uygulanabilecek olan gelin saçları ile gelinlerin düğünlerini unutamayacakları kadar hoş geçirebilmeleri mümkündür.

Yaz gelini olmayan ve bu yüzden belki de üzülen gelinlerin birbirinden eşsiz gelin saçı modelleri ile hep aradıkları o kusursuz güzelliğe hayatlarının en önemli gününde sahip olabilme olanakları vardır.

Bir gelin için makyaj ile birlikte en önemli detaylardan birisi olan gelin saçı konusunda özellikle sonbahar mevsiminde yine sonbahar temalı gelin saçları üzerinden gidilmesi gerekmektedir. Hayalleri süsleyebilecek güzellikte bir gelin olmak isteyen kadınlar, ideal gelin saçı seçimi ile hayatlarının belki de en doğru kararını verebilmektedirler.

Sonbahar gelin saçları arasında yapılabilecek son moda bazı saç modelleri bulunmaktadır. Gelinler bu saç modellerinden dilediğini seçerek kendi saçlarında uygulayabilmekte ve böylelikle unutamayacakları güzellikte bir düğüne ev sahipliği edebilmektedirler.

Sonbahar Düğünleri için Topuz Modelleri

Sonbahar Düğünleri için Topuz ModelleriTopuzlar, her mevsim olduğu kadar sonbahar mevsiminde de en güzel saç şekillerinin içerisinde ilk sıralarda yer almaktadır. Ayrıca topuzlar, hem derli toplu duruşları hem de gelini düğün esnasında kesinlikle rahatsız etmeyecek olan sıkı görünümleri ile bugün pek çok kadının, günlük hayatta da tercih ettiği saç modellerine örnek olarak gösterilebilmektedir. Sonbahar mevsiminde yapılabilecek farklı topuz modelleri vardır ve gelinler bu modeller içerisinden kendilerine en çok yakışanı bulabilmektedirler.

Sonbahar düğünü için hazırlanacak olan topuz çeşitlerinde özellikle ense bölgesinde toplanan yarım ya da tam topuzlar tam puan almaktadır. Gelin duvağını aşmayacak bir mesafede uygulanabilecek olan topuz ile derli toplu ve şık bir görüntü elde edilebilmektedir. Gelin topuzlarına minik ve sevimli taçlar iliştirilebilmektedir; fakat düğününde romantik ve zarif bir gelinlik giyecek olan bayanların çok sıkı topuz modellerinden kesinlikle uzak durmaları gerekmektedir.

Sonbahar Düğünleri için Örgü Modelleri

Sonbahar Düğünleri için Örgü ModelleriÖzel günlerde olduğu kadar günlük hayatta da kadınlar için vazgeçilmez saç modellerinden birisi olan örgüler, sonbahar düğünlerinde sıklıkla tercih edilen şık saç modellerinin arasında bulunmaktadır. Örgü saç modeli tartışmasız her kadını olduğundan çok daha zarif göstermekte ve bu nedenle özellikle düğünlerde gelin başı olarak kullanılmaktadır.

Sonbahar düğünü için hazırlanabilecek örgü modellerinin balık sırtı örgü, dağınık örgü, tek yandan örgü ya da çift yandan örgü gibi farklı seçenekleri mevcuttur. Örgüler küçük sonbahar çiçekleri ile hareketlendirilebilmektedir.

Sonbahar Düğünleri için Saç Dalgası Modelleri

Sonbahar Düğünleri için Saç Dalgası ModelleriSaçlara yapılabilecek olan su dalgaları, her geline ayrı bir hava ve şıklık katabilmektedir. Büyük su dalgaları ya da minik bukleler, gelin duvağı ile birleştirildiği zaman ortaya oldukça hoş sonuçlar çıkabilmektedir. Su dalgalarının üstüne yerleştirilebilecek olan asil bir çiçek tacı ise bu güzel sonbahar düğünü saç modelini tamamlayıcı unsur olmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here