Gelin olmanın en önemli zorunluluklarından biri de gelin makyajıdır. Gündelik yaşamında makyaj yapmayan bir gelin adayının, o güne özel hazırlanmasında en uygun renk ve tonların kullanılması ise makyaj uzmanlarının yeteneklerine kalmıştır. Bunun için düğüne az zaman kala, her gelin adayının endişe yaşamasına neden olan konulardan olan makyajın kusursuz olması için her detay önceden düşünülmelidir. Gerekirse düğün öncesinde gelin makyajının prova edilmesi, esas gün gelip çattığında daha az hata ve yanlış yapılmasını sağlar.

Gelin olmanın saflığına gölge düşüreceği nedeniyle abartılı makyaj yerine doğal görünen bir makyajı tercih eden bayanların sayısı her geçen gün artmaktadır. Ancak gelin makyajı tercihinde, sadece zevklerin geçerli olmadığını, mevsime ve gelinlik modeline göre gerektiğinde abartılı ya da sade olması gerekmektedir.

Yaz ve kış gelinlerinin makyaj renkleri konusunda şanslı olduklarını söylemek gerekir, ancak mevsim geçişlerinde düğün yapacak olan gelin adayları için hangi rengin seçileceği oldukça zorlayıcıdır. Bu noktada sonbahar gelini olacak bir bayan için cilt renginin bu aylarda koyulaşmış ve az da olsa yıpranmış olması, doğru renk seçimini ve iyi bir cilt bakımını gerektirmektedir.

Diğer yandan düğün mevsimi ile uyumlu renklere sahip olmak isteyen gelin adayları için en özel öneriler arasında toprak tonları yer alıyor. Kahve ve gri renk tonları sonbaharda gelin olacak bayanlar için en ideal renkler arasındadır.

Sonbahar Gelin Makyajının Olmazsa Olmazları Nelerdir?

Sonbahar Gelin Makyajının Olmazsa Olmazları Nelerdir?Mevsim geçişlerinin gelini olmak oldukça cesaret gerektiren tercihlerden biridir. Gelinlik seçimi kadar ayakkabı, saç ve makyaj gibi ayrıntıların da üzerinde fazlaca durulması gerekir. Sonbahar için gelin saçı nasıl olmalıdır buradan; gelinlik seçimini ise buradan öğrenebilirsiniz.

Özellikle yüz güzelliği ile ön planda olmak isteyen sonbahar gelinleri için makyaj tekniğinin ve kullanılan renklerin önemi büyüktür. Turuncu ve şeftali rengi tonları sonbahar gelinlerine yakışan renkler arasındadır. Göz farı seçiminde yine sonbaharı yansıtan altın renkleri de gözlerin ön plana çıkmasını sağlarken, gelin makyajının da mevsim ile uyumlu görünmesini sağlar.

Sonbahar Gelin Makyajında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sonbahar Gelin Makyajında Dikkat Edilmesi GerekenlerSonbahar aylarında dünya evine girecek olan gelin adaylarının, bu süreçte oldukça zor bir mevsimde olmanın getirilerini kendi lehlerine çevirmeleri mümkündür. Bu noktada yapabilecekleri en büyük hile, gelin hazırlığına dair tüm parçaları bir bütün olarak görmekten geçiyor. Sonbahar makyajı için hangi rengin sürülmesi gerektiği konusunda yaşanan kararsızlığa son vermek için düğün mekânında kullanılan renkleri esas almak karar vermeyi kolaylaştırabilir.

Diğer yandan sonbaharı simgeleyen sarı ve şeftali tonları da sonbahar makyajı için oldukça uygun öneriler arasındadır. Sonbahar gelin makyajında abartılı seçimlerden çok, sonbaharın hüznünü yansıtan renkleri tercih etmekte fayda vardır. Özellikle havaların daha çok soğumadığı sonbahar aylarındaysak dış mekânda gerçekleşecek bir düğün için sade bir makyaj yeterli güzelliği sağlayacaktır.

Sonbahar Gelin Makyajında Sık Yapılan Hatalar

Sonbahar Gelin Makyajında Sık Yapılan HatalarSonbahar düğünü ile kışa hazırlanması gereken bir cildin neme ihtiyacı büyüktür. Bunun için sonbahar gelin makyajı öncesinde etkili bir cilt bakımı neredeyse şarttır. Gelin makyajının abartılı olmaması gereken aylardan olan Sonbaharda, ışıltılı far ve rujlar kullanmak, Sonbaharın sadeliğini gölgeleyecek seçimler olacaktır. Oldukça pastel tonlara sahip renkler sonbahar gelin makyajı için uygun renklerdir. Canlı ve parlak renklerin bu mevsimde gelin adaylarına uygulanması en sık yapılan hatalar arasında yer almaktadır.

Doğal gelin olmanın önem kazandığı başlıca mevsimlerden biri olan sonbahar, gelin adaylarının birçok seçimin zora koysa da ilk önceliğin doğallık olması verilecek kararlarında kolay olmasını sağlayacaktır. Bu doğrultuda gözleri kamaştıran bir makyajla sonbahar gelini olmak yerine, anlamlı bakmayı mümkün hale getirecek gelin makyajı ve son derece açık renkler tercih edilmelidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here