Gelin olmak için hazırlık süreci, her bayanın yaşaması gereken güzellikte ancak bir o kadar da stres yaşatan anların balında gelmektedir. Özellikle her şeyin kusursuz olmasını isteyen gelin adaylarının her detayı atlamadan düşünmeleri, bu sürecin daha zorlu geçmesine neden olmaktadır.

Gelinlik tek başına her bayanın şık ve zarif olması için yeterli olsa da aksesuarlarla tamamlanmış bir gelinlik içinde göz dolduran bir şıklığa sahip olmak mümkündür. Bu sebeple mevsim ne olursa olsun, gelin tacı unutulmaması gereken aksesuarlardan biridir. Sonbahar gelin adayları bu konuda oldukça şanslı olup, çok çeşitli gelin tacı seçenekleri arasından gelinlikleri ile en uygun modele karar verebilirler.

Dış mekânda bir sonbahar düğünü yapmaya karar verenlerin, sonbahar çiçekleri ya da yaprakları ile süslenmiş olan gelin taçlarını tercih etmeleri mümkündür. Düğün konseptine uygun olması ve naturel bir duruş sergilemesi, taşlı ya da boncuklu gelin taçlarından daha şık durmasına neden olmaktadır.

Gelin tacı seçerken saç modelinin de nasıl olduğu gözden geçirilmelidir. Salaş görünüme sahip açık ya da dağınık topuz modelleri için renkli gelin tacı modellerinin uygun olduğunu söylemek mümkündür. Ancak sıkıca toplanmış ya da özenle yapılmış gelin saçları için hafif gösterişli gelin taçları, sonbahar gelinleri içinde uygun olan modellerdir. Tercih edilen tacın saç modelini gölgede bırakmaması ve şık bir aksesuar niteliği taşıması, gelin tacı seçerken akılda bulundurulması gerekenlerdir.

Gelin Tacı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Gelin Tacı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?Gelin adaylarının göze çarpan önemli aksesuarlarından biri olan gelin tacı, son derece özen gerektiren bir konudur. Kır düğünü gelinlerinin vazgeçilmezi olan taçları, diğer mevsimlerde evlenen gelin adayları da rahatlıkla kullanabilirler. Bunun için saç modellerine uygun bir taç bulmaları ve kusursuz saç modeli ile uyumlu bir şekilde takılması gerekir.

Abartılı gelin taçları kadar sade modellerde, her gelinin kendi gelinlik modeline ve saçına göre tercih etmesini kolaylaştıran modellerdir.

Sonbahar Ruhunu Yansıtan Gelin Tacı Modelleri

Sonbahar Ruhunu Yansıtan Gelin Tacı ModelleriSonbahar gelini olacak olan bayanların saç ve gelinlik tercihleri zorlayıcı olsa da, en az diğer mevsimler kadar keyifli bir mevsimdir. Özellikle aksesuarların sonbahar ruhunu yansıtacak şekilde imkân vermesi, pek çok adayın istediğini bulmasını sağlamaktadır. Gelin tacı konusunda saçların çeşitli sonbahar unsurları ile süslenmesi, romantik ve oldukça zarif bir gelin olunmasını sağlayacaktır.

Sonbahar gelinleri için en uygun gelin tacı modelleri arasında yaprak detaylarının bulunduğu taçlar fazlasıyla tercih edilmektedir. Sonbahar mevsiminin ruhunu, seçtiği gelin tacı ile yansıtmak isteyen gelin adayları taşlı ve abartılı gelin taçlarında mümkün olduğu kadar uzak durmaları gerekir. Aksi halde sonbahar düğünü için seçilmiş şık bir gelinliğin, uyumsuz bir gelin tacı ile yerle bir olması söz konusudur.

Sonbahar için Sade Gelin Tacı Önerileri

Sonbahar için Sade Gelin Tacı ÖnerileriSonbahar mevsimini gelin adayları için vazgeçilmez kılan en önemli özelliği romantik bir mevsim olmasıdır. Evliliğin gereklerinden biri olan romantiklik unsurunun da düğünden itibaren başlamasını isteyen gelin adayları düğün için bu mevsimi tercih etmektedir.

Gösterişten uzak sade bir düğün ve gelinlikle evliliğe ilk adımı atmak isteyen adaylar için çok şık ve zarif sade gelin taçları bulmak mümkündür. Tek sıra taşlardan oluşan ya da yaprak desenli taşlı modeller oldukça şık duracak olan seçeneklerdir.

Gelinliğin her detayının sadelikten yana olduğu bir gelinlik tercih etmiş olan gelin adayları ise gelin tacı seçiminde biraz abartıya kaçmalarında hiçbir sakınca yoktur. Ancak olabildiğince gelinli ve gelin tacının uyumlu olmasına ve aynı tarzı yansıtmasına dikkat edilmelidir. Yapay görünüme sahip sonbahar gelin tacı modelleri yerine doğal çiçeklerden tasarlanmış bir gelin tacı da hem sadeliği hem de şıklığı fazlasıyla hissettirecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here