Gelinlik modeline karar verilirken dikkat edilmesi gereken birçok kıstas bulunmaktadır. Ancak uzmanlar tarafından özellikle önerilen ve düğün boyunca gelin adayının kendini rahat hissetmesi için tercih edilen en önemli nokta gelinlik modelinin gelin adayının tarzını yansıtması gerekliliğidir.

Özellikle günlük hayatta spor giyim tarzına sahip olanlar için gelinlik seçimi nispeten biraz daha zor geçebilmektedir. Gelinlik modellerindeki tüm o ihtişam, şatafat bu giyim tarzına sahip kişiler için fazla gelmekte ve bu sebeple gelinlik seçimini gerçekleştirirken model beğenememe kaygısı taşımaktadırlar. Oysa spor tarza uygun gelinlik modelleri de piyasada bulunmaktadır.

Gelinlik modellerinin gösterişli olanları kadar sade ama bir o kadar da şık modelleri de piyasada yer almaktadır. Genellikle kabarık olmayan eteklerin tercih edildiği bu modellerde zarif ışıltılar bulunmakta ve böylece hem gelin olarak o gece odak noktası olunabilecek bir model hem de sade bir model olarak kullanılmaktadır. Ağırlıklı olarak bisiklet yakanın tercih edildiği bu modeller, isteğe göre askılı ve kare yaka olarak da üretilebilmektedir. Ayrıca bisiklet yaka uzun kollu gelinlikler de kış aylarında tercih edilebilir.

Spor tarza sahip gelin adaylarının tercih edebileceği bir diğer gelinlik modelleri de midi boy olarak adlandırılan gelinlik modelleridir. Dizlerin altında biten boya sahip eteği olan ve kendinden kabarık kumaşlarla üretilen bu gelinliklerde isteğe göre kare yaka veya bisiklet yaka uygulanabilmekte ve hem şık hem de zarif bir görüntü meydana gelmektedir.

Spor Tarz Gelinlik Modeli için Kullanılacak Aksesuarlar

Spor Tarz Gelinlik Modeli için Kullanılacak AksesuarlarSpor tarz için en uygun olan gelinlik modelleri kabarıklıktan uzak düz kesimler veya midi boy eteklere sahip olan gelinliklerdir. Sadeliğin ön planda olduğu bu gelinlik modellerinde aksesuar seçimleri de bu durum göz önüne alınarak yapılmalıdır.

Gelin çiçeği rengi olarak genellikle beyaz tercih edilmekte ve avuç içine sığacak küçük buketler kullanılmaktadır. Duvağın genel olarak kullanılmadığı bu tarz gelinlik modellerinde duvak yerine şapka veya fileden yapılmış küçük duvaklar tercih edilmektedir. Sıkı bir topuz yapılan saça uygulanan bu tür duvaklar hem gizemli hem de dikkat çekici bir hava kazandırmaktadır. Ayakkabı seçiminde ise son zamanların trendi olan gelin ve damat figürlü bez ayakkabılar tercih edilmekte ve hem şık hem de eğlenceli bir görüntü ortaya çıkmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here