Her genç kızın çocuk yaşlardan başlayarak kurduğu bir hayal olan gelinlikler, düğün günü yaklaştıkça gelin adaylarının kafasında daha büyük bir kaosa sahip olmaktadır. Bir yandan hayal ettiğin gelinliği giymek istemek bir yandan da o gelinliğin içerisinde güzel olup olmayacağına karar vermek büyük bir sorun gibi gözükür. Ancak bu sorunun çözümü oldukça basittir. Vücut tipini bilen gelin adayları, gelinlik seçimindeki bu karmaşadan oldukça kolay bir şekilde kurtulabilmektedir.

Balık model gelinliklerde, vücut tamamen gelinlikle sarılı sadece dizlerin aşağısında hafif bir bolluk olmaktadır. Genellikle sade ve asil bir görüntüye sahip olan bu gelinlikler, zarafeti ön plana çıkarmakta ve uygun vücut tipli bayanlar tarafından seçildiğinde harikalar yaratmaktadır. Doğru aksesuarlarla kombinlediğiniz zaman bir kuğu olacağınızdan emin olabilirsiniz. Kesinlikle tüm gözler üzerinizde olacak…

En çok beğenilen vücut tipleri arasında yer alan kum saati vücutlara her model gelinlik yakışmakla birlikte gelin adaylarının en çok tercih ettiği gelinlik modeli tam balık gelinliklerdir. Gelin adayının üst bedeni normalden fazla geniş veya fazla dar ise veya gelin adayı normalden fazla büyük veya küçük ise straplez modeller özellikle tercih edilebilecek modeller arasında yer alır. Straplez büyük beden gelinlikler oldukça şık bir görünüm vermektedir. Ancak straplez yaka tercih eden gelin adaylarının özellikle dikkat etmesi gereken nokta ise uygun mücevherlerle bu gelinlik modellerine ışıltı ve şıklık katılması gerekliliğidir.

Straplez Balık Gelinlik Resimleri ve Fotoğrafları

Straplez balık gelinlikler, en çok tercih edilen modellerdendir. Oldukça şık görünmelerine karşın, giyimleri pek rahat olmayabilir. Ama iyi bir terzi sayesinde tam bedeninize göre diktirebilirsiniz ve daha rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. İşte sizlere 16 farklı straplez balık gelinlik modeli:

Çiçek Detaylı Organze Straplez Balık Gelinlik

Çiçek Detaylı Organze Straplez Balık GelinlikKırık beyaz renginde ve oldukça zarif çiçek detayları olan bu gelinliği seveceksiniz. Özellikle sade ve hafif ışıltılı bir görünüm için tercih edebilirsiniz. Göğüs kısmında ki taşlar ve kemer detayı da belinizi çok daha ince gösterecek.

Çiçek Detaylı Straplez Balık Gelinlik Modeli

Çiçek Detaylı Straplez Balık Gelinlik ModeliGöğüs kısmındaki detayları ve basen kısmında aşağı doğru inen çiçek detayları ile oldukça alımlı bir gelinlik. Çiçek detaylı straplez balık gelinlik modeli sade olmasının yanında hareketli bir görünüme de sahip.

Dantel Straplez Kuyruklu Balık Gelinlik

Dantel Straplez Kuyruklu Balık GelinlikFransız güpür kumaşı ile son derece güzel bir görünüme sahip olan bu gelinlik, kuyruk detayı ile oldukça ihtişamlı görünüyor. Bel kısmındaki küçük kemer ve taş detayı ise gerekli ışıltıyı veriyor.

Değişik Kesim Balık Etekli Straplez Gelinlik

Değişik Kesim Balık Etekli Straplez GelinlikAlışık olduğumuz balık kesimden daha farklı bir kesimi olan bu modelde, göğüs ve bel kısmının zarif kumaşı göz dolduruyor. Tül kabarık eteği ve organze dantel üst bedeni, kendinizi rahat ve şık hissetmenizi sağlayacak.

Fransız Güpür Straplez Balık Gelinlik

Fransız Güpür Straplez Balık GelinlikTamamen güpür kumaştan dikilen bu gelinlik, vintage bir havaya sahip. Hem rahat hem de asil bir görünüm için tercih edilebilir. Bel kısmındaki saten kuşak ise istediğiniz hareketi size kazandıracak.

Göğüs Detaylı Güpür Straplez Balık Gelinlik

Göğüs Detaylı Güpür Straplez Balık GelinlikDrape seviyorsanız, göğüs kısmını oluşturan hareketi fazlasıyla beğeneceksiniz. Güpür üstüne taş işlemeli bir parça ile birleştirilen üst kısımdan aşağıya doğru inen güpür detayları ise gelinliğe dengeli bir görünüm katmış.

İnci Detaylı Straplez Kuyruklu Balık Gelinlik

İnci Detaylı Straplez Kuyruklu Balık GelinlikGöğüs kısmındaki inci işlemeler ve gövde boyunca devam eden drapeler, etek kısmında kat kat tülle desteklenmiş. Oldukça hareketli olmasına rağmen asil bir görüntüsü olan bu gelinliğin kuyruğu da ilginizi çekecek detaylardan.

Katlı Balık Etekli Straplez Gelinlik

Kat Balık Etekli Straplez GelinlikGelinliğin uçuş uçuş etekleri sizi canlandıracak. Hem kuyruk detayı isteyen hem de oldukça hareketli bir görünüm isteyenler için oldukça iyi bir seçenek.

Kemer Detaylı Saten Straplez Balık Gelinlik

Kemer Detaylı Saten Straplez Balık GelinlikKrem rengi satenin verdiği asilliği fazlasıyla barındıran bir gelinlik modeli. Etek uçları ve göğüs kısmına hareket veren dantel detaylar ise size istediğiniz şıklığı kazandıracak. Kemer detayı ile belinizi daha ince gösterebileceksiniz.

Kemer ve Güpür Detaylı Straplez Gelinlik

Kemer ve Güpür Detaylı Straplez GelinlikÜst kısımdan başlayarak etek boyunca devam eden güpür detayları, vücut hatlarınızı kusursuz gösterecek. Çiçek şeklinde taşlarla süslenmiş kemer tokası ise size istediğiniz ışığı katacak.

Organze Straplez Balık Gelinlik

Organze Straplez Balık GelinlikOldukça spor bir gelinlik modeli! Yatay çizgileri ile hareketlenen etekleri, göğüs kısmının altında bulunan küçük dantel detayı ile dikkati belinize çekiyor. Hem rahat hem de spor bir alternatif isteyenler için harika bir öneri.

Sade Asil Dantelli Straplez Balık Gelinlik

Sade Asil Dantelli Straplez Balık GelinlikSon derece şık ve sade bir straplez gelinlik modeli. Tek hareketi etek kısmı ve güpür detaylı kumaşı. Vücut hatlarınıza güveniyorsanız, tam size göre bir model. M yaka dantel yarım balık gelinlikler oldukça zarif bir görünüme sahip olmanızı sağlayacaktır.

Taş Detaylı Straplez Kuyruklu Balık Gelinlik

Taş Detaylı Straplez Kuyruklu Balık GelinlikTaş işlemeli göğüs kısmı, eteklerdeki dantel kumaş ile dengelenmiş bir gelinlik. Romantik bir havası olan ve kırık beyaz rengindeki bu gelinlik, oldukça şık görünüyor.

Taşlı Kemer Detaylı Straplez Balık Gelinlik Modeli

Taşlı Kemer Detaylı Straplez Balık Gelinlik ModeliBel kısmında taşlarla bezenmiş kemer detayı belinizi daha ince gösterecek. Gri taşları ile gelinliğe ışıltı katan kumaşın asilliği ile oldukça bütünleyici bir görünüme sahip.

Tül Drapeli Straplez Balık Gelinlik Modeli

Tül Drapeli Straplez Balık Gelinlik ModeliTül ve drapenin gelinlikteki mükemmel uyumunu seveceksiniz. Bu gelinliğin sade olmasının yanı sıra oldukça hareketli bir görünüme sahip. Gövde kısmında birkaç taşla sağlanan ışıltı ise abartıdan uzak bir şıklık veriyor.

Tül ve Dantel Detaylı Straplez Gelinlik

Tül ve Dantel Detaylı Straplez GelinlikGöğüs kısmından aşağı doğru şerit şeklinde inen işlemeler, boyunuzu uzun gösterecek. Straplez balık model gelinliğin bu işlemeleri, sizi hem ince hem de oldukça şık gösterecek.

Straplez Balık Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Straplez Balık Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?Büyük göğüslü bayanlar tarafından özellikle tercih edilen yarım balık modellerde straplez yakalar da kullanılmaktadır. Kısa boylu gelin adaylarına özellikle yakıştığı için sıklıkla tercih edilen yarım balık model gelinlikler, aynı zamanda bacak boyu kısa olan gelin adayları tarafından da tercih edilebilecek modeller arasındadır.

Straplez Balık Gelinlik Önerileri ve Fikirleri

Straplez Balık Gelinlik Önerileri ve FikirleriEn çok tercih edilen gelinlik modelleri arasında ilk sıralarda bulunan balık modeller kullanılan kumaş türleri, yaka modelleri ve farklı renk seçenekleri ile oldukça fazla alternatif oluşturmaktadır. Bu alternatifler arasından seçim yapmadan önce balık model gelinliklerin gelin adayının vücut tipine uygun olup olmadığı araştırılmalıdır. Tam balık ve yarım balık model olarak iki farklı çeşidi bulunan balık gelinlik modelleri birçok farklı vücut tipi için güzel görüntüye sahip olmakta ve beğenilerek kullanılmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here