Her gelin adayının en büyük hayali gelinliğin içerisinde güzel gözükmek ve tüm dikkatleri üzerine çekmektir. Ancak büyük beden gelin adayları nedense bunun olamayacağını ve gelinlikle güzel gözükmeyeceklerini düşünürler. Oysa bu çok büyük bir yanılgıdan ibarettir. Özellikle son yıllarda gelişen bir sektör olan gelinlik modelleri üretilirken büyük beden gelin adayları için özel kreasyonlar üretmeye başladı ve bu sayede büyük beden gelin adayları da en özel günleri için gönüllerine göre hazırlanma ve istedikleri gelinliği giyme fırsatı buldular.

Özellikle ünlü markalar tarafından oluşturulan yeni koleksiyonlarda özel olarak yer verilen büyük beden gelinlik modellerine karar vermek için özellikle vücut tipini iyi tanımak ve kusurlu bölgeleri bilerek buna göre hareket etmek gerekmektedir.

Kilolu olan kısımları kapatabilmek için ayrıntılara dikkat etmek gelinlik seçerken dikkat edilmesi gereken noktaların başında gelmektedir. Eğer vücudun üst kısmı alt kısmına göre daha ince ise bunu göz önüne çıkartmak için üst kısmı tamamen dar ve straplez alt kısmı ise kabarık modeller tercih edilmelidir. Eğer vücudun üst kısmı alt kısmına göre daha kalın ise bu durumda askılı modeller tercih edilmeli ve üst kısmı dar ve aşağı doğru aynı düzlükte inen modeller tercih edilmelidir. Büyük beden gelinliklerde kullanılacak aksesuarlara da dikkat edilmeli, özellikle dikkati kilodan uzaklaştırmak ve boya yoğunlaştırmak için uzun duvaklar tercih edilmelidir.

Straplez Büyük Beden Gelinlik Fotoğrafları ve Resimleri

Büyük beden gelinliklerde straplez yaka kullanmak hem avantajdır hem de dikkat olunması gereken bir detaydır. Çünkü yanlış seçilmiş bir straplez yaka, çirkin bir görünüme neden olabilir. İşte sizlere alternatif 16 güzel gelinlik modeli:

Kat Kat Etekli Tek Omuz Büyük Beden Gelinlik

Kat Kat Etekli Tek Omuz Büyük Beden GelinlikTek omuz olan gelinlik, organze kumaşı ile harika görünüyor. İnce drapelerle süslenen ve zarif taş işlemeleri ile zarif bir görüntüye sahip.

Tek Taraflı Taş İşlemeli Straplez Tül Gelinlik Modeli

Tek Taraflı Taş İşlemeli Straplez Tül Gelinlik ModeliSaten üzeri tül kumaş ile hareketlendirilmiş gelinlik, yan kısmında bulunan güpür üzeri taş işlemelerle harika görünüyor. Kırık beyaz rengindeki gelinlik, büyük beden gelin adayları için güzel bir seçim.

Tek Omuzlu Straplez Basenden Oturtmalı Gelinlik

Tek Omuzlu Straplez Basenden Oturtmalı GelinlikTek omuz olan straplez kesim gelinlik, fırfırları ile oldukça gösterişli görünüyor. Basen kısmından genişleyen etek kesimi ile harika bir görüntü.

Taş Süslemeli Drapeli Balık Modeli Gelinlik

Taş Süslemeli Drapeli Balık Modeli GelinlikSaten kumaş, ince drapeli bir şekilde toplanmış ve taş işlemeleri ile harika görünüyor. Üst kesimi bu şekilde olan gelinlikler, fazlalıklarınızı doğru bir şekilde toparlayacak.

Tafta Kumaştan Yapılmış Eldivenli Gelinlik

Tafta Kumaştan Yapılmış Eldivenli GelinlikBalo tipi eteği ve eldiven detayları ile oldukça şık bir gelinlik modeli. Kusursuz bir şekilde tasarlanan straplez kesimi, boncuk işlemeleri ile zarif bir görünüme sahip.

Siyah Kumaş Üzerine Taş İşlemeli Saten Straplez Gelinlik

Siyah Kumaş Üzerine Taş İşlemeli Saten Straplez GelinlikTamamen saten bir kumaştan yapılan gelinlik, üzerinde oldukça güzel görünecek. Siyah kuşak kısmı ile hem farklılık hem de incelik kazandırılmış durumda.

Kırık Beyaz Straplez Büyük Beden Gelinlik

Kırık Beyaz Straplez Büyük Beden GelinlikTafta kumaştan yapılan sade gelinlik, bel kısmında farklı bir şekilde toplanması ile harika görünüyor. Hem sade hem de şık bir gelinlik modeli olmasının yanında büyük beden gelin adayları için oldukça güzel bir seçenek.

Kemer Detaylı Straplez Gelinlik

Kemer Detaylı Straplez GelinlikBüyük beden gelinlik modelleri arasında en çok beğendiklerimizden birisi. Taş işlemeli kemer detayı ve uçuşan etekleri ile gerçekten güzel bir gelinlik modeli. Sade şıklığı, kemer detayı ile birleştirilen gelinlik içinde kendinizi prenses gibi hissedeceksiniz.

Saten Üzerine Güpür Süslemeli Straplez Gelinlik Modeli

Saten Üzerine Güpür Süslemeli Straplez Gelinlik ModeliOrganze kumaşı ile harika bir gelinlik modeli daha. Drapeli şekilde tasarlanan üst kesimi, A kesim ve kuyruklu bir etekle birleştirilmiş. Bel kısmının yanında bulunan güpür üzeri işlemeler ise gerçekten harika görünüyor.

İnci ve Boncuklarla Süslenmiş Büyük Beden Prenses Gelinlik

İnci ve Boncuklarla Süslenmiş Büyük Beden Prenses GelinlikUçuk pembe rengindeki gelinlik, tül kumaşı ile oldukça şık görünüyor. Göğüs kısmından bel kısmına uzanan güpür üzeri taş işlemelerle gerekli ışıltı kazandırılmış durumda. Tül uçuşan etekleri ile kabarık bir gelinlik isteyen büyük beden gelin adayları için güzel bir seçim.

Göğüs Kısmı Taşlarla Süslenmiş A Kesim Gelinlik

Göğüs Kısmı Taşlarla Süslenmiş A Kesim GelinlikTafta ve ipek kumaşın birleşiminden oluşan gelinlik, oldukça şık. Göğüs kısmındaki beyaz boncuk işlemesi ile gerekli hareket kazandırılmış durumda. Ayrıca eteğinin ipek kumaş üzerinde, tafta ile kapama şeklinde tasarlanmış olması da harika görünüyor.

Göğüs Kısmı Boncuk İşlemeli Drapeli Gelinlik

Göğüs Kısmı Boncuk İşlemeli Drapeli GelinlikA kesim eteği, kuyruk ile birleşince güzel bir görünüm ortaya çıkmış. Göğüs kısmındaki sıralı taş işlemeleri ve eteğindeki az sayıdaki benzer işlemeler ile sade bir şıklık yakalanmış durumda.

Etekleri Taşlarla Süslenmiş Büyük Beden Straplez Gelinlik Modeli

Etekleri Taşlarla Süslenmiş Büyük Beden Straplez Gelinlik ModeliA kesim saten gelinliğin, üst kesimi taşlarla süslenmiş. Göğüs altında drapeli bir şekilde toplanan saten kumaş ve A kesim etek oldukça şık görünüyor. Etek uçlarında ve göğüs kısmında bulunan taşlarla güzel bir ışıltı kazandırılmış.

Drapeli Saten Büyük Beden Gelinlik Modeli

Drapeli Saten Büyük Beden Gelinlik ModeliSaten üzeri güpür işlemeleri ile kibar bir gelinlik modeli. Basen kısmında toplanan saten kumaş ile fazlalıklarınızı saklayabilirsiniz. Ayrıca şık ve sade bir gelinlik modeli olduğunu da belirtmeliyiz.

Büyük Beden Straplez Prenses Gelinlik

Büyük Beden Straplez Prenses GelinlikKorseli üst kesimi gri inci ve taşlarla süslenen gelinliğin, tülden oluşan A kesim eteği oldukça gösterişli duruyor. Modeldeki kiloya sahip gelin adayları için gerçekten güzel bir seçim olabilir. Straplez kesiminin tam üst bedeninize göre yapılmasına dikkat etmelisiniz.

Büyük Beden Straplez Drapeli Saten Gelinlik

Büyük Beden Straplez Drapeli Saten GelinlikSaten kumaşı ve drapeli üst kesimi ile oldukça şık bir büyük beden gelinlik. Saten kumaşı kilosu nedeniyle tercih etmeyen gelin adayları için de oldukça güzel bir seçenek.

Straplez Büyük Beden Gelinlik Seçilirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Straplez Büyük Beden Gelinlik Seçilirken Nelere Dikkat Edilmeli?Vücudunun üst kısmı alt kısmına göre daha ince olan büyük beden gelin adaylarında straplez kullanmak büyük bir avantaj meydana getirmektedir. Özellikle dikkati göğüs bölgesine çekerek vücudun alt kısmındaki kusurları kapatmayı hedefleyen bu tür gelinlik modellerinde dantel veya tül detaylar da kullanılabilmektedir.

Straplez Büyük Beden Gelinlik Önerileri ve Fikirleri

Straplez Büyük Beden Gelinlik Önerileri ve FikirleriÖzellikle büyük beden gelin adayları tarafından tercih edilen straplez gelinliklerde tül ve dantel detaylar etek kısmında kullanılmakta ve gelinliğin üst kısmına da bir parçası uzanarak bütünlük oluşturacak şekilde tasarlanmaktadır. Straplez modellerin kullanım kolaylığı sağlaması açısından sadece tül veya güpür detaylı askılar da kullanılabilecek olan büyük beden gelinliklerinde etek kısmının detayları ise tamamen gelin adaylarının hayalleri doğrultusunda şekillenmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here