Gelinliğin etek kısmından bağımsız olarak, üst beden modelinin seçimi çok önemlidir. Kol ve ya askı bulunmayan, göğüs bölgesinden başlayan modeller straplez olarak adlandırılır. Straplez model gelinlik seçilirken, vücut tipi muhakkak ki göz önünde bulundurulmalıdır. Omuz, basen genişliği bu tercihlerde önemli bir rol oynamaktadır. Dantel, gelinliğin şıklık ve zarafetini arttırıcı en önemli unsurdur. Kaliteli ve ustaca işlenmiş dantel, göz alıcı ve eşsiz bir gelin demektir.

Straplez gelinliklerde, özellikle dantel detayı konfor açısından daha çok tercih edilmektedir. Hafiflik ve vücudu rahatsız etmeyen yapısı bu konforun en önemli etkenleridir. Seçilecek gelinliğin A kesim ya da prenses olması fark etmemekte, straplez model her tür etek ile uyum sağlayabilmektedir. Gelin adayının, öncelikle kendi bedenini tanıması gerekmektedir. Daha sonra gelinlik modeline karar vermeli ve gelinliği alacağı yeri belirlemelidir.

Diğer bir hassas nokta ise hazır gelinlik mi alacağı, yoksa dikim gelinlik mi alacağıdır. Hazır modeller standart olduğu için herkesin üzerinde aynı durmamaktadır. Dikim olan gelinlikler, gelin adayının üzerine göre dikildiği için muhakkak ki daha zarif ve hoş olacaktır. Ancak, bazı hazır modellerde gelin adayının üzerine tam oturabilir. Bu nedenle deneyerek fiziği tanımak, her zaman için avantaj olacaktır.

Straplez gelinlik modelleri, son yıllarda en çok tercih edilen bir model haline gelmiş olup, artık klasik bir model olarak vitrinlerde yerlerini almaya başlamıştır. Oldukça şık ve alımlı gösteren bu modele, son zamanların en gözde modası dantel de eklenince son derece muazzam bir görüntü ortaya çıkmıştır.

Straplez Dantel Gelinlik Fotoğrafları ve Resimleri

Straplez modelde tasarlanan dantel gelinlikler, birçok vücut tipinde güzel durmaktadır. Siz de kendi vücudunuza uygun bir model seçerek bir prenses gibi görünebilirsiniz. İşte sizler için seçtiğimiz 16 model:

A Kesim Kemer Detaylı Straplez Dantel Gelinlik Modeli

A Kesim Kemer Detaylı Straplez Dantel Gelinlik ModeliDüz kesim straplez model gelinlik, dantel aplikleri ve çiçekli kemeri ile oldukça güzel görünüyor. Hem sade hem de gösterişli bir model isteyen gelin adaylarının beğenisini kazanacak. Kemer detayındaki taş işlemeleri ve A kesim eteği ile oldukça modern görünüyor.

Balık Model Tamamen Dantel Straplez Gelinlik Önerisi

Balık Model Tamamen Dantel Straplez Gelinlik ÖnerisiM yaka straplez gelinlik, tamamen dantel kumaşı ile oldukça güzel görünüyor. Çiçek detaylı kemeri ve balık model formu ile beğeninizi kazanacak bir model. Hem sade hem de şık bir gelinlik arıyorsanız tam size uygun bir seçenek.

Bej Rengi Balık Modeli Dantel Straplez Gelinlik

Bej Rengi Balık Modeli Dantel Straplez GelinlikBalık model, bej renkli gelinlik, özellikle ilkbahar ve yaz aylarının başlangıcı için oldukça uygun bir model. Vintage havasında bir gelinlik istiyorsanız tam size uygun bir model. M yaka straplez yakası ile hem spor hem de vintage havası ile oldukça şık görünüyor.

Buz Mavisi Straplez Dantel Gelinlik Önerisi

Buz Mavisi Straplez Dantel Gelinlik ÖnerisiBuz mavisi rengindeki gelinlik, düz straplez yakası ile oldukça şık görünüyor. Farklı bir gelinlik hayal ediyor; ama gelinlik formundan da uzaklaşmasın istiyorsanız tam size uygun bir model. Yarım balık formundaki gelinlik, buz mavisi rengindeki kemeriyle de oldukça şık görünüyor.

Dantel Gelinlik Prenses Model Straplez İşlemeli Gelinlik

Dantel Gelinlik Prenses Model Straplez İşlemeli GelinlikDantel aplikleri bulunan gelinlik, straplez yaka kesimi ve sade görüntüsü ile oldukça güzel bir model. Narin dantel aplikleri ve prenses formundaki etekleri ile hem spor hem de şık bir görüntüye sahip. İşlemeleriyle de oldukça hareketli bir görünüm kazanıyor.

Dantel Aplikli Yarım Balık Sade Straplez Gelinlik Modeli

Dantel Aplikli Yarım Balık Sade Straplez Gelinlik ModeliSade ama oldukça şık görünümlü bir gelinlik arıyorsanız tam size uygun bir model. Düz formdaki straplez yakası ile asil bir görünüme sahip. Dantel kumaş ile organze kumaşın drapeli birleşimi muhteşem bir görüntü ortaya koymuş. M Yaka Dantel Yarım Balık Gelinlikler için Tıklayın.

Dantel İşlemeli Organze Yarım Balık Straplez Gelinlik

Dantel İşlemeli Organze Yarım Balık Straplez GelinlikYarım balık formundaki gelinlik, oldukça gösterişli bir şekilde tasarlanmış. Göğüs altındaki drape detayları taşlarla süslenmiş. Dantel aplikleri bulunan gelinlik, eteklerindeki organze kumaş ile spor bir hava kazanmış durumda.

Drapeli Dantel Apliklik İncili Gelinlik Modeli

Drapeli Dantel Apliklik İncili Gelinlik ModeliDrapeli prenses model gelinlik, oldukça şık görüntüsüne rağmen spor bir havaya sahip. Üst kısmındaki dantel ayrıntıları ve inci işlemeleri ile oldukça güzel görünüyor. Etek kısmındaki tül detayları ise pileli tasarımı ile en güzel prenses modellerden birini oluşturuyor. İncili straplez prenses gelinliklere buradan göz atabilirsiniz.

Fransız Danteli Midi Boy Straplez Gelinlik Modeli

Fransız Danteli Midi Boy Straplez Gelinlik ModeliMidi boydaki gelinlik, düz yaka straplez üstü ile harika görünüyor. Tamamen Fransız dantelinden tasarlanan gelinlik, prenses formundaki midi boy eteği ile oldukça şık görünüyor. Eğer farklılık yaratmak istiyorsanız tam size uygun bir gelinlik modeli. Midi gelinlik nedir, kime yakışır buradan öğrenebilirsiniz.

Fransız Danteli Straplez Balık Model Gelinlik Önerisi

Fransız Danteli Straplez Balık Model Gelinlik ÖnerisiFransız dantel kumaştan tasarlanan gelinlik, oldukça asil bir tasarıma sahip. İşlemeli kemeri ile oldukça gösterişli görünüyor. M yaka straplez gelinlik, balık formundaki tasarımı ile oldukça harika görünüyor.

Kemik Rengi M Yaka Straplez Balık Modeli Dantel Gelinlik

Kemik Rengi M Yaka Straplez Balık Modeli Dantel GelinlikBeyaz renk dışında kemik rengi bir gelinlik istiyorsanız M yakalı straplez tasarımı ile oldukça güzel görünüyor. Üst kısmı tamamen dantel kumaştan yapılan gelinlik, etek kısmındaki tül detayları hem şık hem de spor bir görünüme oluşturuyor.

Kırık Beyaz Tamamen Dantel Straplez Gelinlik Modeli

Kırık Beyaz Tamamen Dantel Straplez Gelinlik ModeliKrem rengi saten kumaş üzerine tamamen dantel giydirme olarak tasarlanan gelinlik, bronz kemeri ile harika görünüyor. Sadeliğinin yanı sıra oldukça gösterişli bir model ve asil bir duruşa sahip. 2017 İlkbahar Dantel Gelinlikler için Tıklayın.

Krem Rengi Tamamen Dantel Balık Modeli Gelinlik

Krem Rengi Tamamen Dantel Balık Modeli GelinlikKrem rengi ve tamamen düz tasarımlı bir kumaştan tasarlanan gelinlik, sade bir şıklığa sahip. M yakalı straplez üst kısmı ve balık modeli ile son derece güzel görünüyor.

M Yaka Straplez Dantel Kumaş Spor Gelinlik Modeli

M Yaka Straplez Dantel Kumaş Spor Gelinlik ModeliEğer spor görünümlü şık bir gelinlik arıyorsanız tam size göre bir model. M yakalı straplez büstiyeri, prenses modeldeki eteği ile güzel bir uyum yakalamış. Dantel kumaşı ve üst kısımdaki taş işlemeleri ile son derece güzel bir gelinlik modeli.

Prenses Model Uçuk Pembe Straplez Dantel Gelinlik

Prenses Model Uçuk Pembe Straplez Dantel GelinlikUçuk pembe renkli gelinlik, güzel bir dantel kumaşa sahip. Prenses modeldeki gelinlik, incili kemer detayı ile hem şık hem de spor bir görünümde tasarlanmış.

Yarım Balık Modeli Straplez Dantel İşlemeli Gelinlik

Yarım Balık Modeli Straplez Dantel İşlemeli GelinlikYarım balık formundaki gelinlik, son yılların en çok beğenilen modellerinden. Düz yakalı straplez büstiyeri ve taş işlemeleri ile oldukça güzel görünüyor. İnce kemer detayı ve tül eteği ile son derece şık bir gelinlik modeli.

Straplez Dantel Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Straplez Dantel Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?Straplez gelinlik seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, gelin adayının vücut tipidir. Bacak boyu uzun, bel bölgesi ince olan (kum saati tipi vücutlar) gelin adayları için en doğru tercih bu modeldeki gelinlik olacaktır. Dar omuza ve ya büyük göğüslere sahip olan bir gelin adayında, hoş durmayacak, kişiyi de düğün günü boyunca rahatsız edecektir. Geniş omuzlu bayanlarda, bu modeldeki gelinlikler asil görünmektedir. Dantel gelinlik modeli seçerken dikkat edilmesi gerekenleri buradan öğrenebilirsiniz.

Bu tarzlar, hemen hemen her düğün mekânına da uyum sağlamaktadır. Straplez dantel gelinlikler, her mekâna uyum sağladığı gibi gelin adayının üzerinde duruşu da önemlidir. Gelin adayı, bu modele karar vermiş aynı zamanda dantelli de olsun istiyorsa dikkat etmesi gereken bazı hususlar vardır. Öncelikle dantelin kalitesinden emin olunmalıdır. Fransız dantel adı altında piyasada çok fazla taklit vardır.

Kumaşın cinsi oldukça özenli seçilmelidir. Dantel gelinliğin üzerinde basit duruyorsa, gelinlik ne kadar güzel olursa olsun kalitesiz görünecektir. Dantel seçiminde, özenli olunması gereken bir diğer konuda dantelin rengidir. Gelinliğin rengi ile dantelin rengi aynı olmalıdır ki ortaya karışık bir görüntü çıkmasın.

Straplez Dantel Gelinlik Önerileri ve Fikirleri

Straplez Dantel Gelinlik Önerileri ve FikirleriKendini sıkmayan, konforundan ödün vermeyen gelin adaylarının, danteli göğüs kısımlarında ve etek kısımlarında kullanılması önerilmektedir. Gösterişli bir gelin adayı ise dantel detaylarını bütün gelinlik üzerinde göstermelidir. Straplez dantel gelinlik üzerinde, detayları çok fazla ise duvağın sade olmasına özen gösterilmelidir. Bu gibi durumlarda, duvağın sadece tül olarak kullanılması daha uygun olacaktır. Gelin tacı da, dantel detayı fazla olan gelinlikte, aynı duvak gibi sade ve ince olmalıdır.

Straplez dantel gelinlik seçen bir gelin adayının, aksesuar konusunda en büyük avantajı, kolye kullanımı olacaktır. Straplez modelinin, gerdan kısmını tamamı ile açık bırakması, gelin adayının beğendiği çoğu kolyeden birini kullanmasına olanak sağlamıştır. Bu tarz gelinliklerde kibar bir inci kolyeden, kolye setine kadar birçok çeşit aksesuar kullanılabilir. Straplez gelinlik modeli seçerken dikkat edilmesi gerekenleri buradan öğrenebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here