Modeli nasıl olursa olsun, her gelinlik bayanlar için oldukça özel kıyafetlerdir. Ancak o özel günün kendi düğün gününüz olduğu düşünüldüğünde tatlı hayallerin yerini tatlı telaşlar almaktadır. Son yıllarda en çok tercih edilen straplez gelinlik modelleri, modern ve oldukça çekici duruşundan dolayı kendine güveni tam olan gelin adaylarının tercih ettiği modeller arasında yer almaktadır. Ancak vücut tipine göre gelinlik seçiminin, gelinlik alışverişindeki en önemli kural olması, straplez gelinlik seçerken bazı kurallara dikkat etmeyi gerektiriyor.

Alt ve üst bedenin orantılı olduğu gelin adayları için straplez gelinlikler oldukça şık durmaktadır. Straplez gelinlik deneyen gelin adaylarının karar vermelerinde tereddüt yaşamaları için iri göğüs yapısı geçerli bir sebep olacaktır.

Askısız bir gelinlik modeli ile iri göğüslü bir gelin adayının düğün boyunca rahat etmesi ve şık görünmesi düşünülemez. Bu nedenle göğüs ölçüleri daha küçük olan gelin adayları için straplez gelinlik modelleri uygun olan modeller arasındadır.

Straplez gelinlik seçerken etek ile üst kısmın uyumlu bir tasarıma sahip olması genel anlamdaki şıklık için oldukça gereklidir. Ayrıca gelinliğin tamamında abartılı gösterişin tercih edilmesi yerine bir tarafın daha sade bir tasarıma sahip olması, gelinliğin gelin üzerinde daha zarif durmasını sağlayacaktır.

Gelinlik markaları tarafından gelinlerin beğenisine sunulan pek çok straplez gelinlik modeli olsa da, farklı beğeni ve beklentilerin olması, karar vermede güçlük çekilmesine neden olmaktadır.

Straplez Gelinlik Nasıl Seçilir?

Straplez Gelinlik Nasıl Seçilir?Havalı ve çağdaş gelin adaylarının tercihi olan straplez gelinlik modellerinde, bayanların kendi vücut yapılarını tanımaları ve bu kural dâhilinde seçim yapmaları gerekiyor. Vücudunu tanıyan bir gelin adayının seçimi ile rastgele seçilmiş bir gelinlik arasında oldukça fark vardır. Bu nedenle omuz yapısı arif ve göğüsleri çok büyük olmayan gelin adaylar için straplez gelinlikler özellikle yaz düğünlerinin vazgeçilmezidir.

Straplez gelinlik seçen bir gelin adayı zayıf ve aynı zamanda da uzun boylu ise, kabarık etekli straplez gelinlik tercih etmelerinde hiçbir sakınca yoktur. Bu model tercihi ile straplez kesim sayesinde oldukça modern görünürken, kabarık etek sayesinde de, gelinin kendini prensesler gibi hissetmesi kaçınılmaz olacaktır.

Straplez Gelinlik Hangi Tarza Yakışır?

Straplez Gelinlik Hangi Tarza Yakışır?Pek çok gelin adayının tercihi olan straplez gelinlikler, gelinlik modasının klasikleri arasında yer almaya aday olan modellerden biridir. Bu nedenle straplez gelinlik kesimi klasik tarzı yansıtmak isteyen gelin adaylarına yakıştığı söylenebilir. Bu doğrultuda kır düğünlerinde de zarif gelin adaylarının tercihi olan straplez gelinlik modelleri, şık bir otel düğünü içinde tercih edilmesi uygun olan modellerdir.

Önemli olan giyilen straplez gelinlik modeli için yapılan saç ve makyajın uyumu ve kullanılan aksesuarların gelinliği öne çıkarır özellikte olması gibi faktörlerin yerli yerinde olmasıdır. Aksi halde oldukça gösterişli olan bir straplez gelinlik için yanlış seçim olan aksesuarlar gelinliğin şıklığını sönük bırakacaktır.

Straplez Gelinlik Modelleri için Aksesuarlar

Straplez Gelinlik Modelleri için AksesuarlarBoyun kısmında bolca aksesuar kullanımına uygun olan straplez gelinlikler, boynun açıkta kalmasını fırsat bilen gelinlerin en iyi değerlendirebilecekleri modeller arasındadır. Gelinliğin modeline göre her türlü takı modeli ile uyumlu olan straplez gelinlikler için inci setleri ya da taşlı takı setleri gösterişin katlanmasını sağlayacaktır. Ancak gelinlik kumaşının çok ağır motiflerle bezenmiş olması ya da dantel ağırlıklı kumaştan tasarlanmış olması, takı seçiminde daha zarif seçeneklere yönelmeyi gerektiriyor.

Straplez kesimli gelinliklerde kolye zorunlu bir aksesuar niteliğindeyken, modeli gösterişli olan gelinlik için tektaş kolye ya da inci kolye tercih edilebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here