Yaz düğünlerinin en vazgeçilmez gelinlik modellerinden olan straplez gelinlikler, büyük göğüs kalıplarına sahip gelin adayları dışında tüm gelin adayları tarafından gönül rahatlığı ile tercih edilebilmektedir. Ancak, köprücük kemikleri çıkık veya geniş omuzlu olan gelin adayları straplez modellere tülden askılar veya parçalar ekleyerek bu kemiklere kapatarak daha zarif bir görüntü elde edebilmektedirler. Gelinliğin en klasik ve vazgeçilemeyen hali olan straplez gelinliklerde özellikle tül detaylar hem gelinliğe şıklık katmakta, hem de klasik bir görüntü olmasına rağmen farklılık da yaratarak hoş bir görüntü ortaya çıkarmaktadır.

Straplez yaka kesimleriyle olduğu kadar yuvarlak yakalarda veya V yakalarda da kullanılan A kesim etekler, aynı zamanda her vücut tipine uygun olması ile de gelinliğin en gözde seçeneklerinden olmaktadır. Tafta gibi kullanımı zor kumaş türlerinden dahi A kesimi gelinlik etekleri yapmak ve bu tür gelinlik modelleri ile ilgiyi üzerine toplamak mümkündür. Ancak gelinlikte en çok kullanılan kumaş türlerinden olan tüller, A kesim gelinliklerde de karşımıza en çok çıkan kumaş türleri arasında yer almaktadır.

Tül kumaşın en büyük avantajı hafif olmasının yanı sıra aynı zamanda üzerine işleme yapılmasına müsait delikli bir kumaş türü olmasıdır. Sade gelinliklerden hoşlanan gelin adaylarının dahi gelinliklerinde biraz da olsa bir ışıltı istediği göz önüne alınırsa tül kumaşlar bu açıdan büyük avantaj sağlamaktadır.

Straplez Tül A Kesim Gelinlik Fotoğrafları ve Resimleri

Bazı modeller vardır herkesin giymek istediği ilk tercihler arasında gelir. Bunlardan biri de hiç kuşkusuz straplez gelinlik modelleridir. A kesim tasarımlar sayesinde de daha zarif bir görüntüye ulaşabilirsiniz. İşte size vazgeçilmez modeller arasında yerini alan straplez, tül gelinlikler…

A Kesim Üç Boyutlu Tül Straplez Gelinlik Önerisi

A Kesim Üç Boyutlu Tül Straplez Gelinlik ÖnerisiTül kumaş üzerine kabartmalı bir şekilde yapılan işlemeler, gelinliğe harika bir hava katmış. Göğüs kısmındaki drapeli tül forum ise işlemeleri dengelemiş görünüyor.

Drapeli Straplez Güpür Detaylı A Kesim Gelinlik

Drapeli Straplez Güpür Detaylı A Kesim GelinlikTamamen tül kumaştan yapılan gelinlik modeli, drapeli bir şekilde toplanmış. Gelinliğin yan tarafından bulunan zarif güpür işleme ise gelinliğe gereken ışıltıyı katmış.

Güpür ve Taş İşlemeli Straplez Tül A Kesim Gelinlik

Güpür ve Taş İşlemeli Straplez Tül A Kesim GelinlikÜst kısmı tamamen güpür kumaş üzerine taş işlemelerden oluşan gelinlik, etek kısmındaki tül kumaş ile harika bir denge yaratmış durumda. A kesim eteğin göz dolduran bir görüntüsü var.

Kemer Detaylı Tül A Kesim Straplez Gelinlik

Kemer Detaylı Tül A Kesim Straplez GelinlikFransız güpür kumaştan yapılan büstiyer kesimi, robadan birleştirilen tül kumaş ile harika bir hava kazanmış. Göğüs altındaki taş işlemeli kemer ile göz dolduruyor.

Kemer Detaylı Tül ve Dantel Straplez A Kesim Gelinlik

Kemer Detaylı Tül ve Dantel Straplez A Kesim Gelinlikİnce drapeli bir şekilde tül kumaştan yapılan straplez üst kesim ile oldukça zarif bir model. Göğüs altındaki kemer detayı ile spor şık bir görüntü kazandırılmış.

Kırık Beyaz Kuyruklu Straplez Tül Gelinlik Modeli

Kırık Beyaz Kuyruklu Straplez Tül Gelinlik Modeliİncilerle süslenen büstiyer kesimi ve zarif dantel kumaşı, tülden oluşan A kesim bir etekle birleştirilmiş. Kırık beyaz rengindeki gelinlik, dantel işlemeleri ile harika görünüyor.

Sade Boncuk İşlemeli Tül A Kesim Straplez Gelinlik

Sade Boncuk İşlemeli Tül A Kesim Straplez GelinlikOldukça zarif bir gelinlik önerisi arayan gelin adayları için harika bir model. Tül ve güpür kumaş karışımından yapılan gelinlik, mükemmel bir büstiyer kesimine sahip.

Sade Güpür İşlemeli Tül A Kesim Gelinlik

Sade Güpür İşlemeli Tül A Kesim GelinlikGüpür ve tül kumaştan yapılan gelinliğin sade şık bir görüntüsü var. Birçok gelin adayının tercihleri arasında yer alan bu model. Üst kısmında tamamen güpür, etek kısmında ise tülden oluşuyor.

Spor Şık Straplez A Kesim Tül Gelinlik Önerisi

Spor Şık Straplez A Kesim Tül Gelinlik ÖnerisiSpor şık bir gelinlik arayan gelin adayları için oldukça güzel bir seçenek. Farklı bir büstiyer kesimine sahip olan gelinliğin, tül kat kat kumaşlardan yapılan eteği, oldukça güzel görünüyor.

Straplez Güpür İşlemeli Tül A Kesim Gelinlik Modeli

Straplez Güpür İşlemeli Tül A Kesim Gelinlik ModeliÜst kısmı dantel, etek kısmı ise tül bir kumaştan yapılan gelinlik, sade bir şıklığa sahip. Puantiyeli bir tül kumaşa sahip olan gelinlik, birçok gelin adayı için güzel bir seçim.

Straplez Taş İşlemeli Tül A Kesim Gelinlik Modeli

Straplez Taş İşlemeli Tül A Kesim Gelinlik ModeliÜst kısmı kabartmalı taş işlemeli bir şekilde süslenen gelinlik modeli, oldukça zarif görünüyor. Büstiyer kısmı tamamen işlemeli olan gelinliğin, tül eteklerine dağılan ışıltı ise beğeninizi kazanacak.

Straplez Tül Üzeri Güpür İşlemeli Gelinlik Önerisi

Straplez Tül Üzeri Güpür İşlemeli Gelinlik ÖnerisiMükemmel bir büstiyer kesimine sahip olan gelinlik, spor şık bir model. Fransız güpür ve tül kumaşı ile göz dolduran gelinlik, birçok gelin için güzel bir seçim.

Taş İşlemeli Tül Pelerinli Straplez A Kesim Gelinlik

Taş İşlemeli Tül Pelerinli Straplez A Kesim GelinlikBüstiyer kısmı taş işlemelerden oluşan gelinliğin, etek kısmı tül A kesim bir model. Tül üzerine taş işlemeleri bulunan bir pelerin ile süslenen gelinlik, harika görünüyor.

Tek Omuz Kemer Detaylı Straplez A Kesim Gelinlik Modeli

Tek Omuz Kemer Detaylı Straplez A Kesim Gelinlik Modeliİnce drapeli bir büstiyer kesimine sahip olan gelinlik, tek omuz ve kemer detayı ile harika görünüyor. A kesim formu ve plise etekleri ile şık bir model.

Tül Drapeli A Kesim Straplez Gelinlik Önerisi

Tül Drapeli A Kesim Straplez Gelinlik ÖnerisiDrapeli harika bir büstiyer tasarımı bulunan gelinliğin, zarif tül kumaşı narin bir görüntü oluşturuyor. Ayrıca göğüs kısmında bulunan işlemeler ise gelin adayları için harika bir seçenek.

Tül ve Güpür Detaylı A Kesim Uzun Kollu Gelinlik

Tül ve Güpür Detaylı A Kesim Uzun Kollu GelinlikBüstiyer üst kesim üzerine tül bir kapama yapılan gelinlik, büyük çiçekli güpür bir kumaşa sahip. Oldukça alımlı bir görünümü bulunan gelinlik, güzel bir model.

Straplez Tül A Kesim Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Straplez Tül A Kesim Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?Straplez gelinlik her ne kadar en çok tercih edilen gelinlik tercihleri arasında yer alsa da tehlikeli bir seçenek olarak da göze çarpmaktadır. Özellikle geniş omuzlu gelin adayları tarafından tül askılar ya da parçalar eklenmeden tercih edildiği takdirde hoş olmayan görüntüler ortaya çıkaran straplez gelinlik modelleri, şıklığı garantilemek ve güzel görünmek isteyen gelin adayları tarafından mutlaka tül detaylarla birlikte tercih edilmelidir.

Straplez Tül A Kesim Gelinlik Önerileri ve Fikirleri

Straplez Tül A Kesim Gelinlik Önerileri ve FikirleriVücudun üst kısmında büyük bir açıklık oluşturan straplez gelinlik modellerinin en büyük avantajı saç konusunda sınırsız imkân vermesidir. Yakalı modellerde tercih edilmeyen açık saçların da kullanılması straplez gelinliklere ilginin artmasını sağlamaktadır. Doğal maşalı bir saç veya dağınık topuz ile birlikte kullanılacak straplez gelinlikte uzun sade bir tül duvak ve zarif bir gelin tacı da gelinliğin şıklığını arttırmaya fayda sağlayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here