Kadınların en özen gösterdikleri düğün günlerinde giyecekleri kıyafet olan gelinlik, ömürde bir kere giyileceği için büyük önem taşımaktadır. Birçok ayrıntının yer alığı gelinlik modeline karar verilirken, kişi kendi tarzına ve hayallerindeki gelinlik modeline göre bir kumaş belirler ve seçimlerini bu doğrultuda ilerletir. Gelinliklerde kullanılan en eski kumaşlar arasında yer alan tafta kumaşlar da gelinlik modeline göre değişiklik gösteren ve kullanım kolaylığı sağlayan bir kumaş çeşididir.

Tafta kumaşı özellikle drapeli gelinlik tercih etmek isteyen gelin adayları için oldukça kullanışlı bir tercih olarak dikkat çekmektedir. Kendiliğinde dalgalar oluşturan bu kumaş türünde özelikle sade ama iddialı olmak isteyen gelin adaylarının tercih ettiği gelinlik modelleri dikilebilmektedir. Aynı zamanda tesettür gelinliklerde de tafta sıklıkla tercih edilmektedir. Armine tafta tesettür gelinlikler için tıklayın.

Drapeli gelinlikler hem çok sade hem de çok şık bir görüntü oluştururlar, üstelik bu gelinlik modeline bir de taftanın parlaklığı ve kalınlığı eklenince ortaya çıkan gelinlik modeli herkesin hayranlığını oluşturacak bir model olmaktadır. Genellikle kış gelinlerinin tercihi olan tafta kumaştan yapılmış gelinlik modellerinde, zarif taş işlemeler de kullanılabilmekte ve böylece sade görüntüye gösteriş de ilave edilmektedir.

Tafta kumaş gelinliklerde genellikle tek kumaş olarak kullanılmaktadır. Dantel ile pek uyumlu olmayan bu kumaş türünde nadiren tül detaylar bulunabilmektedir. Bu detaylar genellikle kol kısmında olmakta ve A kesim etek modellerinin içinde kabarıklık oluşturması için tercih edilebilmektedir.

Tafta Gelinlikle Birlikte Kullanılabilecek Aksesuarlar

Tafta Gelinlikle Birlikte Kullanılabilecek AksesuarlarSade gelinlik modellerinde ağırlıklı olarak kullanılan bir kumaş türü olan tafta ile birlikte kullanılacak aksesuarlarda sade ve zarif olmalıdır. Gelin buketinde özellikle gelinliğin rengiyle aynı tonda olan romantik gül buketleri tercih edilmektedir. Duvak seçimi ise sade ve uzun duvaklar olarak kullanılmaktadır.

Tafta kumaş ile sade gelinlik modelleri oluştuğundan dolayı saç aksesuarlarında daha ışıltılı ve gösterişli modeller tercih edilebilir. Parlak taşlardan oluşan taçlar, tokalar ve saç tarakları bu seçimler arasında en dikkat çekici olanlarıdır. Ayakkabı seçiminde de düz platform ve topuklu modeller tercih edilebilmektedir. Bu model gelinliklerde aynı zamanda dantel veya tül eldivenler de kullanılabilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here