Gelinliğin en büyüleyici hali kuşkusuz ki prenses model gelinlik modellerinde bulunmaktadır. Düğün gününün gerçek bir peri masalı gibi olmasını isteyen gelin adaylarının en çok tercih ettiği model prenses gelinlik modelleri, özellikle geniş basenlere sahip gelin adaylarının hem en iyi kamuflajı olmakta hem de plili kullanımları ile gelinliğin en şık halini gözler önüne sermektedir.

Genellikle kat kat tüller kullanılarak yapılan prenses etek modelleri, aynı zamanda tafta kumaşlar ile de yapılabilmektedir. Eski zamanlarda gelinliklerde en sık kullanılan kumaş türü olan taftanın son yıllarda etkisi azalmış gibi görünse de, vintage gelinlik tercih eden gelin adaylarının en gözde tercihi hala tafta kumaştan yana olmaktadır. Özellikle drapeli olması istenen gelinlik modellerinde daha sık kullanılan tafta kumaşlar, gelinliğin üst kısmında direk olarak karşımıza çıkmakta, alt kısmında ise tüllerin altında gizlenmesine rağmen farkını her daim belli etmeyi başarmaktadır.

Tafta kumaşın özellikle drapelerde kullanılması küçük göğüslere sahip gelin adayları için büyük bir kurtuluş yolu olarak bilinmektedir. Straplez modellerde karşımıza çıkan bu drapeler, göğüs bölgesinde yoğunlaştığı takdirde göğüslerin daha büyük ve dolgun gözükmesini sağlamakta ve bu durumda gelin adaylarının işine yaramaktadır. Minyon tipli bayanların da tercihi olan straplez gelinlikler de plili prenses etek kesimleri, eski zaman balo kıyafetlerini andıran muhteşem bir görüntünün ortaya çıkmasına sebep olmaktadır.

Tafta Straplez Pileli Prenses Gelinlik Fotoğrafları ve Resimleri

Tafta gelinliklerde en çok kullanılan kumaşlardandır. Özellikle straplez ve pileli modellerde sıklıkla görülmektedir. Aynı zamanda prenses bir gelinliğin dolgun görünümü için de kullanımı uygundur. İşte size birbirinden güzel 16 model:

Altın Rengi İşlemeli Straplez Tafta Pileli Gelinlik Önerisi

Altın Rengi İşlemeli Straplez Tafta Pileli Gelinlik ÖnerisiM yakalı straplez bir üste sahip olan gelinlik, altın rengi motif işlemeleri ile masallar diyarından bir model. Birçok gelin adayının beğenisini kazanacak olan gelinlik, tafta bir kumaş ve organze işlemeli bir kumaşla tasarlanmış.

Bolerolu Altın İşlemeli Tafra Pileli Prenses Gelinlik

Bolerolu Altın İşlemeli Tafra Pileli Prenses GelinlikBarok dönemine ait bir gelinlik modeli. Altın rengi işlemeleri olan ve straplez model pileli kabarık gelinliğin, değişik bir bolerosu bulunuyor. Bolerolu kullanarak uzun kollu bir gelinlik modeli oluşturulmuş.

Fiyonk Kemerli Tafta Pileli Prenses Model Straplez Gelinlik

Fiyonk Kemerli Tafta Pileli Prenses Model Straplez GelinlikTafta kumaştan sade bir tasarımı bulunan gelinliğin, bel kısmındaki büyük fiyonk detayı gelinliğe gereken hareketi kazandırmış durumda. M şeklindeki straplez kesimi, drapelerle oluşturulmuş ve etekte pileli prenses bir model hakim.

Gül İşlemeli Tafta Straplez Gösterişli Prenses Gelinlik

Gül İşlemeli Tafta Straplez Gösterişli Prenses GelinlikOldukça gösterişli bir gelinlik modeli arıyorsanız, tam size göre bir gelinlik. Tafta kumaştan yapılan gelinlik, yoğun gül işlemeleri ile göz dolduruyor. M yakalı straplez ve drapelerle oluşturulan gelinlik oldukça gösterişli bir gelinlik modeli.

Gümüş İşlemeli Prenses Model Tafta Gelinlik Modeli

Gümüş İşlemeli Prenses Model Tafta Gelinlik ModeliGümüş işlemeleri bulunan gelinlik, özel bir model. Basen kısmına kadar yoğun gümüş işlemeleri bulunan gelinliğin etek kısmı ise prenses model olarak tasarlanmış. Kışlık bir gelinlik modeli olduğu söylenebilir.

Güpür İşlemeli Tafta Straplez Pileli Prenses Model Gelinlik

Güpür İşlemeli Tafta Straplez Pileli Prenses Model GelinlikBüstiyer kısmında güpür üzeri taş işlemeleri bulunan gelinlik, oldukça şık görünüyor. Birçok gelin adayının beğenisini kazanacak bir model. Prenses etekleri ile göz dolduran bir model.

İnci İşlemeli Straplez Prenses Modeli Tafta Gelinlik

İnci İşlemeli Straplez Prenses Modeli Tafta GelinlikKırık beyaz renge sahip olan gelinlik, büstiyer kısmındaki inci işlemelerle harika görünüyor. Prenses modeldeki kabarık eteği, pileleri ve cep ayrıntıları ile spor şık bir görünüm kazandırıyor.

İnci İşlemeli Tafta Pileli Prenses Etekli Straplez Gelinlik

İnci İşlemeli Tafta Pileli Prenses Etekli Straplez GelinlikDüz ve sade tafta bir gelinlik modeli. Büstiyer ve prenses model eteğini süsleyen inci işlemeleri ile oldukça güzel görünüyor.

İşlemeli Tafta Kumaş Pileli Straplez Gelinlik Modeli

İşlemeli Tafta Kumaş Pileli Straplez Gelinlik ModeliTafta kumaşın asilliğini yansıtan bir gelinlik modeli. Büstiyer kısmında bulunan taş işlemeleri ile oldukça şık görünüyor. Pileli prenses modeldeki eteği ile hareketlendirilmiş bir model.

Kemer Detaylı Straplez Prenses Modeli Tafta Gelinlik

Kemer Detaylı Straplez Prenses Modeli Tafta GelinlikTafta üzeri organze işlemeleri bulunan gelinliğin, kemer kısmındaki taş işlemeleri ile oldukça kibar bir görünümü bulunuyor. Işıltılı organze kumaş ile hem spor şık hem de gösterişli bir model.

Kemerli Özel İşlemeli Tafta Kumaş Pileli Prenses Gelinlik

Kemerli Özel İşlemeli Tafta Kumaş Pileli Prenses GelinlikTafta ve organze kumaşın birleşimi bir gelinlik modeli. Organze kumaş ile işlenen çiçek detayları ile oldukça güze görünüyor. Hem şık hem de spor bir gelinlik arıyorsanız, tam size göre bir model.

Krem Rengi Boncuk İşlemeli Tafta Straplez Pileli Gelinlik

Krem Rengi Boncuk İşlemeli Tafta Straplez Pileli GelinlikKrem rengi tafta kumaştan yapılan gelinliğin, büstiyer kısmı kalp şeklinde tasarlanmış ve yoğun inci işlemeleri ile harika bir model. Etek kısmı ise tamamen tafta kumaştan pileli şekilde kabartılarak gösterişli bir görünüm elde edilmiş.

Tafta Balon Prenses Etekli Straplez Gelinlik Modeli

Tafta Balon Prenses Etekli Straplez Gelinlik ModeliGöz dolduran bir gelinlik modeli arayan gelin adayları için güzel bir seçenek. Düz büstiyer tasarımı taş işlemelerle hareketlendirilmiş durumda. Etekleri ise balon şeklinde ara ara tutturularak kabarık bir görünüm elde edilmiş.

Tafta Taş İşlemeli Straplez Pileli Gelinlik Modeli

Tafta Taş İşlemeli Straplez Pileli Gelinlik ModeliTafta kumaştan tamamen drapelerle tasarlanan gelinlik, gri renkli taşlarlal donatılmış. Kabarık etekleri ile gösterişli bir hale getirilen gelinlik, birçok gelin adayının beğenisini kazanacak.

Tafta Üç Boyutlu İşlemeli Straplez Prenses Modeli Gelinlik

Tafta Üç Boyutlu İşlemeli Straplez Prenses Modeli GelinlikEtek kısmında drapelerle tasarlanan gelinlik, üç boyutlu kumaş ayrıntıları ile hem şık hem de spor bir görünüm kazanmış. Düz büstiyer tasarımı üç boyutlu kumaşın hareketi ile detaylandırılmış ve göz dolduran bir gelinlik elde edilmiş.

Tafta ve Tül Kumaşlı Straplez Pileli Prenses Gelinlik Modeli

Tafta ve Tül Kumaşlı Straplez Pileli Prenses Gelinlik ModeliTafta kumaştan kuyruklu bir şekilde tasarlanan prenses model gelinlik, bel kısmındaki kumaş oyunları ile oldukça gösterişli. Etek kısmında sonlanan tafta kumaş, tül kuyruğu ile oldukça güzel görünüyor.

Tafta Straplez Pileli Prenses Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Tafta Straplez Plili Prenses Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?Tafta kumaş geniş dalgalar oluşturmaları sebebiyle genellikle minyon gelin adayları tarafından tercih edilmektedir. Prenses etek modellerinde de kullanılabilen tafta kumaşın özellikle minyon gelin adayları tarafından tercih edilecek olması drapeli straplez yaka kesimleri için ideal bir kullanım sunmaktadır. Plili prenses eteklerle de kullanılabilecek straplez yakalar, gösterişi seven gelin adaylarının da dikkatini çekmektedir.

Tafta Straplez Pileli Prenses Gelinlik Önerileri ve Fikirleri

Tafta Straplez Plili Prenses Gelinlik Önerileri ve FikirleriStraplez yaka kesimine sahip, plili prenses etek modeli kullanılan tafta gelinlik modelleri gösterişli olmaları sebebiyle sade bir saç modeli, platform topuklu gelinlikle aynı renk bir ayakkabı ve küçük, gelinlik renginde bir gelin buketi ile birlikte tercih edilmektedir. Bu tür gelinlikler gösterişli olmalarından dolayı aksesuarlarda sadelik tercih edilse de sade bir saç topuzu üzerine kullanılacak ışıltılı bir taç, hem gelinlikle bütünlük sağlamakta hem de şık bir görüntü oluşturmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here