Gelinliğin en saf ve en masum hallerinden birinin oluşmasını sağlayan denizkızı gelinlik modeli olarak da adlandırılan balık modeller, ağırlıklı olarak sadelikten hoşlanan gelin adayları tarafından tercih edilmektedir. Uzun boylu ve düzgün vücut hatlarına sahip gelin adayları tarafından tercih edildiğinde muhteşem bir bütünlük ortaya çıkaran denizkızı gelinlik modellerinde, işlemeler de kullanılmakta ve bu işlemelerle gelinliğin sade havasından bir nebze olsun uzaklaşılmaktadır.

Gelinlik modellerinde genel olarak şatafatlı ve gösterişli modeller tercih ediliyor gibi gözükse de son yıllarda özellikle daha sade modeller tercih edilmeye başlanmış ve bu sadelikle birlikte gelinlik modellerinde işlemeler ile ışıltı kullanılması hedeflenmiştir. Özellikle denizkızı diğer adıyla balık model gelinliklerde kullanılan taş işlemeler sade modellere ışıltı vererek özel günlerde ilgi odağı olmak isteyen gelin adaylarının tercihlerine sunulmaktadır.

Gelinlik modelinin yaka kısmına karar verebilmek için ise kişinin hem tarzı hem de omuzlarının genişliği dikkate alınmalıdır. Geniş omuzlu bayanlar tarafından ağırlıklı olarak tercih edilen askılı gelinlik modelleri de sade gelinliklerle birlikte kombinlenebilmekte ve sade gelinliklere aynı zamanda kullanışlı bir hale getirebilmektedir. Askılı olan gelinliklerde taş işlemelerin askılara kadar çıkmasına da sıklıkla rastlanmakta ve bu sayede gelinliğin tamamında bir bütünlük oluşturulmaktadır. Denizkızı etek uçlarından başlayarak askılara kadar süre gelen suyolu şeklindeki taş işlemeler, bu sezon pek çok modelde karşımıza çıkacak ve görenleri kendine hayran bırakacaktır.

Taşlı Askılı Deniz Kızı Gelinlik Fotoğrafları ve Resimleri

Deniz kızı olarak anılan gelinlikler son yıllarda ünlülerle birlikte moda oldu. Fiziğine güvenen kadınların da bir numaralı tercihi olarak karşımıza çıkıyor. Bizler de sizin için bu model gelinlerden 16 farklı modeli bir araya getirdik.

Askıları Taşlı Saten Deniz Kızı Gelinlik Modeli

Askıları Taşlı Saten Deniz Kızı Gelinlik ModeliParlak saten kumaştan yapılan ve taşlı askıları ile kumaşın ışıltısı dengelenen gelinlik, oldukça gösterişli. Drapelerden oluşan gelinlik, deniz kızı gelinlik modelleri arasında güzel bir öneri.

Basenden Genişleyen Üst Kısmı Güpür Gelinlik

Basenden Genişleyen Üst Kısmı Güpür GelinlikBasene kadar oturan gelinlik, eteklerine doğru genişliyor ve kuyruk detayı ile sade bir şıklık sergiliyor. Dantel kumaşın, eteklere doğru seyrelmesi ve eteklerde tül kumaş ile birleşimi de gerçekten hoş bir görüntü oluşturmuş durumda.

Bel Kısmı Taşlı Dantel Gelinlik Modeli

Bel Kısmı Taşlı Dantel Gelinlik ModeliDantel kumaştan yapılan gelinlik, eteğindeki organze kumaşla hareketlendirilmiş. Bel kısmındaki taş işlemeler, kemer havası veriyor ve dantel askıları ile zarif bir görüntü oluşturuyor.

Boyundan Askılı Organze Üzerine Güpür Süslemeli Gelinlik

Boyundan Askılı Organze Üzerine Güpür Süslemeli GelinlikBoyunda toplanan kalın askıları ve gösterişli taş işlemeleri ile oldukça güzel bir gelinlik modeli. Deniz kızı gelinlikler için oldukça güzel bir seçeneği temsil ediyor ve tül etekleri ile harika görünüyor.

Boyundan Bağlı Bel Kısmı Taşlı Gelinlik Modeli Önerisi

Boyundan Bağlı Bel Kısmı Taşlı Gelinlik Modeli Önerisiİpek kumaştan yapılan dar gelinlik, kalın askıları ile güzel görünüyor. Drapeli bir şekilde yan kısımda toplanan gelinlik, güpür üzeri boncuklarla süslenmiş ve harika görünüyor.

Dantel Askılı Zarif Gelinlik

Dantel Askılı Zarif GelinlikKalp yaka olarak tanımlanan gelinlik, askılı bir gelinlik isteyen gelin adayları için güzel bir seçim. Tül ve saten kumaş üzerine güpür işlemeleri ile zarif bir görüntü oluşturmuş. Boncuklarla ışıltı kazandırılan gelinlik, birçok gelin adayı için güzel bir seçenek.

İnce Askılı Fransız Danteli Gelinlik

İnce Askılı Fransız Danteli GelinlikFransız dantel kumaşı ile zarif bir gelinlik modeli. Üst kısmı dar bir şekilde gelen gelinliğin, deniz kızı şeklindeki eteği ile sade bir şıklık sergiliyor.

İnce Askılı M Yaka İnci ve Taş İşlemeli Gelinlik

İnce Askılı M Yaka İnci ve Taş İşlemeli Gelinlikİnci ve boncuklarla süslenen gelinlik, farklı deniz kızı kesimine sahip. Verev bir şekilde yan kısımda drapeli bir şekilde toplanan gelinlik, zarif işlemeleri ile birçok gelin adayının dikkatini çekecektir.

İnce Askılı Tül Üzerine Dantel Detaylı Balık Modeli Gelinlik

İnce Askılı Tül Üzerine Dantel Detaylı Balık Modeli GelinlikTül üzerine güpür işlemeleri ve tül eteği ile harika bir gelinlik. M yakası ve taş işlemeleri ile narin bir gelinlik modeli. Sade bir şıklık arayan gelin adayları için güzel bir seçim olacaktır.

Kalın Askılı Deniz Kızı Gelinlik Modeli

Kalın Askılı Deniz Kızı Gelinlik ModeliDeniz kızı gelinlik modelleri arasında birçok gelin adayı için ideal bir gelinlik. Mütevazi bir görünüme sahip olması ve narin güpür kumaşı ile oldukça güzel bir gelin olacağınızdan emin olabilirsiniz.

Krem Rengi Saten Üzerine Taş İşlemeli Deniz Kızı Gelinlik

Krem Rengi Saten Üzerine Taş İşlemeli Deniz Kızı GelinlikV yaka şeklindeki kalın askılarla birleştirilen gelinlik, oldukça gösterişli bir model. Üst kısmı tamamen taşlarla süslenen gelinlik, krem rengi ile bütünlük sağlamış durumda. Eteklerine kadar inen işlemeleri ve kuyruğu ile harika görünüyor.

M Yaka Dantel Üzerine Taş İşlemeli Balık Modeli Gelinlik

M Yaka Dantel Üzerine Taş İşlemeli Balık Modeli GelinlikApolet şeklindeki kolları ve kırık beyaz rengi ile güzel bir gelinlik modeli.  Güpür kumaşı ile vücudunuzu güzel bir şekilde sarıyor ve eteklerine doğru azalan işlemeleri ile zarif görünüyor.

Sırt Dekolteli Taşlı Deniz Kızı Gelinlik

Sırt Dekolteli Taşlı Deniz Kızı GelinlikOrganze ve dantel kumaşı olan gelinlik, derim bir sırt dekoltesine sahip. Bel kısmında taşlarla oluşturulan kemer kısmı ve sırt kısmındaki V kesim duruşu gerçekten kibar bir görünüme sahip. Son yılların en çok tercih edilen gelinlik modellerinden birisi.

Sırt Detaylı İpek Gelinlik Modeli

Sırt Detaylı İpek Gelinlik ModeliSırtı Y şeklinde olan gelinlik, saten üzerine güpür işlemeler ile oldukça gösterişli. Ayrıca spor bir şıklığı da sahip taş işlemeleri ile hem kibar hem de oldukça ışıltılı bir gelinlik.

V Yaka Basenden Genişleyen Deniz Kızı Modeli Gelinlik

V Yaka Basenden Genişleyen Deniz Kızı Modeli GelinlikOmuzlara düşen kolları ve drapeli bir şekilde tasarlanan üst kesimi ile harika görünüyor. Basen kısmındaki düğümle birleştirilen ipek kumaş, eteğe doğru genişleyen bir hava yaratmış.

Prenses Yaka Drapeli Tül Gelinlik

Prenses Yaka Drapeli Tül GelinlikKap kollu gelinliğin üst kısmındaki güpür kumaş işlemeleri ile gerçekten zarif bir görüntü oluşturuyor. İpek kumaşı ve drapeli kesimi ile oldukça kibar bir gelinlik modeli.

Taşlı Askılı Deniz Kızı Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Taşlı Askılı Deniz Kızı Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?Uzun boylu gelin adayları tarafından özellikle tercih edilmesi gereken denizkızı gelinlik modelleri, sadelikten hoşlanan gelin adayları için de bir numaralı tercih olmaktadır. Bunun yanı sıra, bu sadeliğe biraz ışıltı katmak isteyen gelin adayları da taş işlemeleri gelinlikte kullanmalı ve aynı zamanda bu taş işlemeleri duvakta da kullanarak tek parça bir görüntü sağlayarak daha uyumlu gözükebilmek mümkündür.

Taşlı Askılı Deniz Kızı Gelinlik Önerileri ve Fikirleri

Taşlı Askılı Deniz Kızı Gelinlik Önerileri ve FikirleriÖzellikle balo salonu benzeri yerlerde yapılan düğünlerde tercih edilebilecek olan taş işlemeli askılı denizkızı gelinlik modelleri, balo salonunun ışıkları altında hem çok zarif hem de çok gösterişli bir görüntü oluşturmaktadır. Sade bir gelinlik modeli kullanarak gösteriş yaratmak isteyen gelin adaylarının tercihi olan bu tür gelinlik modellerinde duvağın da gelinlikle aynı türde olması ve yerlere kadar uzanarak gelinliği tamamlaması gerekmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here