Gelinlik giymek her genç kızın hayalidir. Bu hayali gerçekleştirmek için gelinlerin tercih edebileceği binlerce gelinlik modeli vardır. Gelin adayları kendilerine ait gelinliği bulabilmek için hem zaman hem de para harcarlar. Gelinlik modelleri seçilirken birçok noktaya dikkat edilmesi gerekmektedir. Gelin adayının proporsiyonundan zevkine birçok noktanın önemsenmesi lazımdır.

Gelinlerin tercihlerine göre şekillenen gelinliklerin çok fazla modeli vardır. Hem kumaşa, hem kullanılan malzemeye hem de kesimine göre değişen modeller gelinlerin zevklerine göre şekillenmektedir. Birçok farklı gelinlik modeli bulunmaktadır. Bu modellerden bir tanesi de taşlı gelinlik modelidir.

Son yıllarda gelin adayları tarafından çok sık tercih edilmektedir. Eğer gelin adayı taşlı bir model tercih edecekse o zaman dikkat etmesi gereken birçok nokta vardır. Bunlardan bir tanesi taşların sağlamlığıdır. Eğer gelinliğin taşları sağlam değilse o zaman düğün günü bir sorun yaşanabilir. Bunun dışında dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de taşların gelinliğin her yerine eşit şekilde dağılmasıdır. Eğer gelinliğin bir yerinde taşlar daha yoğunsa diğer yerlerinde ise daha hafifse bu düzensiz ve özensiz bir görünüme sebep olacağı için tavsiye edilmez.

Etek suyu gelinliğin en önemli yerlerindendir. Taşlı gelinliklerin etek suları genellikle işlemelidir. Bu sebeple eğer böyle bir gelinlik tercih edecekseniz o zaman gelinliğin etek suyunun işlemesinin hem sağlam hem de bütünle uyumlu olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Taşlı Gelinlik Nasıl Seçilir?

Taşlı Gelinlik Nasıl Seçilir?Gelinlik seçimi çok önemlidir. Yalnızca 5-6 saat giyilecek olsa da gelin adayları bu günü ve bu kıyafeti çok önemserler. Bu sebeple tercih yaparken ince eleyip sık dokurlar. Gelinlerin tercih edebilecekleri birçok farklı model bulunmaktadır. Bu modellerden bir tanesi taşlı gelinliktir. Bu model gelinlikler seçilirken gelinin zevkine göre tercih edilmesi gerekmektedir.

Gelin adayları bu seçimi yaparken aceleye getirmemelidirler ve kendi isteklerine göre hareket etmelilerdir. Taşlı gelinlikler seçilirken mutlaka ve mutlaka denenmelidir. Taşların hizası ve simetrik olup olmadığının görülmesi gerekmektedir ve bu sebeple denenmelidir.

Taşlı Gelinlik Hangi Tarza Yakışır?

Taşlı Gelinlik Hangi Tarza Yakışır?Taşlı gelinlik tercih edecek hanımların gösterişten hoşlanmaları gerekmektedir. Sadelikten yana olanlar için uygun olmayan taşlı gelinlikler giyildiği zaman herkesin gözlerini üzerinde toplayacağından gelinin güzelliğine güzellik katacaktır.

Düğününde ihtişamdan ve şaşaadan yana olan hanımların tercih edebileceği taşlı gelinlikler, gelinlere fotoğraflarda muhteşem çıkma garantisi vermektedir. Abartıdan hoşlanan hanımların seçebileceği bu gelinlik modelleri özellikle büyük salonda yapılacak düğünler için çok uygundur. Deniz kenarında veya kırda yapılacak düğünler için uygun olmayan bu modeller ışıkların kullanıldığı salonlar için çok uygundur.

Her gelin düğününde dikkatleri üzerine toplamak ve unutulmayan bir gelin olmak ister. Taşlı gelinlikler bu düşünceye sahip gelinlerin hayallerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmaktadır.

Taşlı Gelinlik Modelleri için Aksesuarlar

Taşlı Gelinlik Modelleri için AksesuarlarTaşlı gelinlik modelleri gelinlere güzel gözükmenin anahtarını sunmaktadır. Bu modeller ile birlikte kullanılabilecek birçok aksesuar bulunmaktadır. Gelinlerin en önemli aksesuarı duvaktır. Taşlı modellerde genellikle düz duvaklar tercih edilir. Bunun sebebi gelinliğin modelinin kapanmamasıdır. Ama eğer gelin çok fazla gösteriş seviyorsa o zaman duvakta taşlı tercih edilebilir. Bunun dışında taşlı gelinlik tercih eden gelinlerin kullanabileceği bir diğer aksesuar ise küpedir. Bunun dışındaki takılar çok abartılı olabilir.

Çiçek de gelinlerin vazgeçilmez aksesuarıdır. Taşlı bir model tercih eden gelinlerin çiçek tercihi gerçek beyaz veya tozpembe çiçekler olabilir. Bunun dışında gelinin favori renklerinden oluşmuş bir bukette olabilir fakat buket pastel tonlarında olursa uyum açısından daha uygun olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here