Gelin adayları düğün zamanlarına doğru büyük bir diyete başlarlar ve ideal kilolarına ulaşmak isterler. Ancak bazı zamanlarda bu mümkün olamaz ve bu sebeple büyük beden gelinlik tercih ederler. Büyük beden gelin adaylarının en büyük korkusu ise aradıkları gelinliği bulamamaktadır. Ancak son yıllarda hızla yükselişe geçen moda kolları arasında büyük beden modası da gelmektedir ve bu moda büyük beden gelinlikleri de kapsadığından dolayı pek çok gelin adayının rahat nefes almasını sağlamaktadır.

Büyük beden gelinlik modelleri arasında hemen hemen her model gelinlik yer almaktadır. Vücut tiplerine uyan gelinliklerin dışında gelinin hayallerinin ve isteklerinin de önemli olması her gelinlik modeline özel bir eğilim olmasını sağlamaktadır. Saten kumaş genel olarak büyük beden gelin adayları tarafından tercih edilmemesi gerekenler arasında gösterilse de satenin doğru kullanımı, büyük beden gelinliklerde de koşulsuz şıklık oluşmasını sağlamaktadır.

Gelinlikte ışıltıyı seven herkesin görmek istediği taş işlemeler, tabi ki büyük beden gelinlik modellerinde de karşımıza çıkmaktadır. Saten kumaşın üzerine dantel kullanılan ve taş işlemelerle parlaklık katılan bu tür gelinlikler, yaz aylarında kullanılacak ise tül askılı veya kısa kollu olarak tercih edilmekte, kış aylarında ise uzun kollu halleri ile kullanılmaktadır. Aynı zamanda tesettür gelinlik modelleri arasında da yer alan saten uzun kollu büyük beden gelinlikleri, dikkat çekmek isteyen ve gösterişi seven gelin adaylarının tercihidir.

Taşlı Uzun Kollu Büyük Beden Gelinlik Fotoğrafları ve Resimleri

Taş işlemeli ve uzun kollu gelinlikler hem türbanlı hem de açık gelinliklerde sıklıkla tercih ediliyor. Büyük beden gelinlikler için de son derece uygundur. İşte sizler 16 birbirinden güzel gelinlik:

A Kesim İnci İşlemeli Yarım Kollu Büyük Beden Gelinlik

A Kesim İnci İşlemeli Yarım Kollu Büyük Beden GelinlikKayık yaka, A kesim etekli gelinlik, büyük beden modeller arasında oldukça göz alıcı bir model. Straplez model üzerine güpür kumaşla yarım kol ve yaka kısmı tasarlanmış durumda.

Fırfır Etekli Kemerli Yarım Kollu Büyük Beden Gelinlik

Fırfır Etekli Kemerli Yarım Kollu Büyük Beden GelinlikÜst tasarımı organze üzeri güpür detaylı olan gelinliğin, fırfırlı etek tasarımı kemerle birleştirilmiş. Yarım kollu büyük beden gelinlik, oldukça şık bir model.

Fransız Güpür Kemerli Büyük Beden Uzun Kollu Gelinlik Modeli

Fransız Güpür Kemerli Büyük Beden Uzun Kollu Gelinlik ModeliKrep tarzı bir kumaştan yapılan gelinlik, organze uzun kollara sahip. Bel kısmında taş işlemeli kemeri bulunuyor ve düz kesim olması ile rahat bir gelinlik modeli.

Geniş V Yaka Yarım Kollu Büyük Beden Gelinlik

Geniş V Yaka Yarım Kollu Büyük Beden GelinlikA kesim oldukça şık bir gelinlik modeli. Yarım kolları ve geniş V yakası ile güpür kumaşın tüm asilliğini taşıyor. Göğüs kısmındaki taş işlemeleri ve kuyruk detayı ile göz dolduran bir model.

Güpür ve Boncuk İşlemeli Uzun Kollu Büyük Beden Gelinlik

Güpür ve Boncuk İşlemeli Uzun Kollu Büyük Beden GelinlikHafif kabarık A kesim eteği ile güzel bir büyük beden gelinlik. Yarım kolları ve güpür kumaş detayları ile oldukça gösterişli bir model. Üst kısmındaki drape detayları ile kiloları gizleyen bir model.

Kayık Yaka Tafta Uzun Kollu Büyük Beden Gelinlik Modeli

Kayık Yaka Tafta Uzun Kollu Büyük Beden Gelinlik ModeliAsil şık bir büyük beden gelinlik arayan gelin adayları için harika bir model. Üst ve etek kısmında bulunan güpür detayları ile güzel bir görüntü oluşturulmuş. Bel kısmındaki drape detayları da belin incelmesini sağlıyor.

Kemer Detaylı A Kesim Yarım Kollu Büyük Beden Gelinlik Önerisi

Kemer Detaylı A Kesim Yarım Kollu Büyük Beden Gelinlik ÖnerisiA kesim eteği ile güzel bir büyük beden gelinlik. Kare yakası ve yarım kolları ile göz dolduran bir model. Siyah kemer detayı ile de baseni büyük gelin adayları dikkati bel kısmına çekerek güzel bir görüntü oluşturuyor.

Kemer Detaylı Uzun Kollu V Yaka Büyük Beden Gelinlik

Kemer Detaylı Uzun Kollu V Yaka Büyük Beden GelinlikYaz gelinleri için güzel ve rahat bir büyük beden gelinlik modeli. Geniş bir V yakası bulunuyor ve uzun kolları ile farklı bir model oluşturulmuş. Kemer detayı ile elbise modelinden çıkarak oldukça şık bir görüntü ortaya çıkmış.

Kuyruklu Yarım Kollu Büyük Beden Gelinlik Modeli

Kuyruklu Yarım Kollu Büyük Beden Gelinlik ModeliKuyruklu bir büyük beden gelinlik arıyorsanız, tam size göre bir gelinlik. Yarım kolları ve balon şeklindeki etek detayı ile asil şık bir gelinlik modeli tasarlanmış.

Midi Boy Güpür Uzun Kollu Büyük Beden Gelinlik

Midi Boy Güpür Uzun Kollu Büyük Beden GelinlikDüz kesim midi boy gelinlik, tamamen güpür kumaştan oluşturulmuş. V yakası ve yarım kolları ile farklı görüntüye sahip bir gelinlik modeli.

Prenses Modeli Büyük Beden Uzun Kollu Gelinlik

Prenses Modeli Büyük Beden Uzun Kollu GelinlikPrenses model eteği, güpür kumaş parçası ile güzel bir büyük beden gelinlik. Etek kısmı tafta kumaştan oluşturulmuş ve kemer detayı bulunan gelinlik, harika bir görünüme sahip.

Uzun Kollu Bolerolu Taş İşlemeli Büyük Beden Gelinlik

Uzun Kollu Bolerolu Taş İşlemeli Büyük Beden GelinlikAsil şık bir görünümü bulunan gelinlik, kışlık bir model. Bolerosu dışında straplez bir gelinlik modeli ve tül kumaştan yapılan kabarık eteği ile spor şık bir gelinlik.

Uzun Kollu Kare Yaka Kuyruklu Büyük Beden Gelinlik

Uzun Kollu Kare Yaka Kuyruklu Büyük Beden GelinlikSade görünümlü bir büyük beden gelinlik. Bel kısmındaki tül kumaşla oluşturulan drape detayı, ince bir görüntü oluşturuyor. Şık görünümü bulunan gelinlik, birçok gelin adayının beğenisini kazanacaktır.

V Yaka Uzun Kollu İşlemeli Büyük Beden Gelinlik Modeli

V Yaka Uzun Kollu İşlemeli Büyük Beden Gelinlik ModeliTafta kumaş üzerine korseli bir şekilde tasarlanan gelinlik, kordonlardan motiflerle süslenmiş bir durumda. Geniş bir V yakası bulunan gelinlik, uzun kolları ile oldukça şık görünüyor.

Yarım Kollu Drapeli Büyük Beden Gelinlik Modeli

Yarım Kollu Drapeli Büyük Beden Gelinlik ModeliBel kısmı organze kumaşla drapeli bir şekilde tasarlanmış ve göğüs kısmındaki güpür kumaş detayı ile de oldukça şık bir görüntü oluşturulmuş durumda. Yuvarlak yakalı gelinlik, hafif boncuk işlemeli yarım kolları ile güzel bir model.

Yarım Kollu Tafta Büyük Beden Gelinlik Önerisi

Yarım Kollu Tafta Büyük Beden Gelinlik ÖnerisiBüyük beden gelinlikler arasında en şık modellerden birisi. Yarım kolları ve bel kısmındaki çapraz tutturma ile güzel bir model oluşturulmuş. Güpür de drape detayları de nefis bir görüntü veriyor.

Taşlı Uzun Kollu Büyük Beden Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Taşlı Uzun Kollu Büyük Beden Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?Kış aylarında tercih edilen uzun kollu gelinlik modelleri, tesettür modasında da karşımıza çıkmaktadır. Özellikle taş işlemelerle katılan ışıltılar dikkatleri daha da arttırırken saten kumaşın zarafeti de gelinliğin büyüsünü gözleri önüne sermektedir.

Büyük beden gelin adayları tarafından tercih edilen bu tür gelinliklerde genellikle A kesim eteklere rastlanmakta veya belden aşağı robalı kesimler kullanılmaktadır.

Taşlı Uzun Kollu Büyük Beden Gelinlik Önerileri ve Fikirleri

Taşlı Uzun Kollu Büyük Beden Gelinlik Önerileri ve FikirleriHem kumaşın parlaklığının hem de taşların ışıltısının yer aldığı bu tür gelinliklerde, aksesuar seçimleri mutlaka en sade olan tercihlerden yana olmalıdır. Gelinlikle aynı renk platform topuk ayakkabının tercih edilebileceği bu tür gelinliklerde çiçek olarak da sade gelin buketleri kullanılmalıdır.

Ağırlıklı olarak tesettür gelinliklerinde karşımıza çıkan bu modellerde saçlar türban altında kapalı olsa da duvak mutlaka kullanılmalı ve yere kadar inen dümdüz duvaklar tercih edilmelidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here