Gelinlik modelleri her genç kızın hayallerindeki gelinliği giymelerine imkân tanıyacak kadar çok çeşitliliğe sahiptir. Ancak bu çeşitlilik bazı durumlarda gelin adaylarının kafa karışıklığı yaşamalarına neden olmaktadır. En çok tercih edilen ve zarif omuz yapısına sahip bayanlara fazlasıyla yakışan tek askılı gelinlik modelleri de seçim aşamasında büyük titizlik gerektiren gelinlik modelleri arasında yer almaktadır.

En önemli detay, gelin adaylarının nasıl bir vücut yapısına sahip olduklarını bilmelerinden geçiyor. Vücut yapılarını tanıdıkları anda kendileri için kusursuz gelinliği bulmuşlar demektir. Tek askılı gelinlik modelleri de her vücut yapısına uygun olmayan, özellikle geniş omuzlu bayanların uzak durmaları gereken modeller arasında yer alıyor. Ayrıca gösterişi ve mücevheri seven gelin adayları, tek askılı gelinliklerde istedikleri aksesuarı kullanma konusunda da özgür değillerdir.

Tek omuzdaki askı detayının üst kısma hareketlilik katması nedeniyle kullanılacak başka aksesuar görüntü karmaşasına neden olabilir. Tek askılı gelinlik modellerinin avantajlı yanlarından biri ise her türlü düğün mekânına uyum sağlayabilen özelliklerde olabilmesidir. Tül detayı ile kır düğünü için ideal bir gelinlik tasarlanırken, tek askıdaki taş işlemeler ile otel düğünü için ideal bir gelinlik seçimi yapılabilir.

Zarif ve romantik bir görünüme sahip olan tek askılı gelinlik modelleri, uzun boylu gelin adayları için uygun olan modeller arasındadır. Kısa boylu ve hafif fazlalıkları olan gelin adaylarını tek askılı gelinliklerin daha da toplu ve kısa boylu göstermesi kaçınılmazdır.

Tek Askılı Gelinlik Seçerken Yapılan Hatalar

Tek Askılı Gelinlik Seçerken Yapılan HatalarGelinlik alışverişini çoğu zaman aceleye getirmek ya da bunun için yeterli zamana sahip olamamak gelinlik seçiminde bazı hataların yapılmasına neden olmaktadır. Yıllarca giyeceği gelinliğin nasıl olacağını düşünen hatta bir nevi tasarlayan genç kızlar, o önemli gün gelip çattığında hayallerinden çok farklı bir gelinliğe evet diyebilmektedir.

Özellikle farklı ve cesaret gerektiren tek askılı gelinlik modelleri hata yapmaya açık olan modellerdir. Askı modelinin omuz yapısına uygun düşmeyen şekilde olması veya çok dar ya da geniş omuzlu olan gelin adaylarının bu modelde karar kılmaları düğün gününde hayal kırıklığı yaşanmasına neden olmaktadır.

Tek Askılı Gelinlikler için Saç Modelleri

Tek Askılı Gelinlikler için Saç ModelleriTek askılı şık bir gelinlik modeline karar verdikten sonra, en önemli noktalardan biri olan saç modeline sıra gelmiş demektir. Askının tek omuzda olup tek omuzda olmaması, gelin adayına sunulacak saç modellerinin de kısıtlanmasına neden olmaktadır. Açık saç modellerinden tek askılı gelinlik giyecek olan gelin adaylarının uzak durmaları gerekir. Tepede toplanmış sımsıkı bir topuz ya da ensedeki dağınık romantik topuzlar tek askılı modeller için ideal seçenekler arasındadır.

Tek askılı gelinlik seçmeden önce hayali her zaman dağınık gelin saç modellerinden yana olan gelin adayları topuz dışındaki modellerde oldukça dikkatli davranmaları gerekiyor. Omuzlardan aşağıya salınacak olan gelin saçının dalgalı ve kıvırcık olması pek çok örnek modelde olduğu gibi hoş duran modeller arasındadır. Açıkken de derli tolu duran ve tek askılı gelinlik üzerinde şık duracak gelin saçı için profesyonel kuaförlerden destek almak faydalı olacaktır.

Tek Askılı Gelinlik Seçerken Nasıl Kumaşlar Tercih Edilmeli?

Tek Askılı Gelinlik Seçerken Nasıl Kumaşlar Tercih Edilmeli?Tek askılı gelinlik modelleri neredeyse tüm gelinlik kumaşları ile uyumlu olan modellerdir. Gelinliğin bütününden çok, tek askı detayında kullanılan kumaş ile ilgilenen gelin adayları ise gelinlikte kullanılan kumaşın geneline en uyumlu kumaşı seçerek oldukça şık bir gelinliğe sahip olabilirler.

Tül ve taş işlemelerde tasarlanmış tek askılı gelinlik modellerinin yanı sıra dantel detayına sahip olan tek askılar pek çok gelin adayının favorileri arasındadır. Romantik bir tarzı yansıtacak olan tek askı detayını daha da baskın hale getirmek için dantel ve güpür işlemeler tercih edilebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here