Çok fazla sayıda olan gelinlik modeli tarzları, gelin adaylarının da seçim yapmakta zorlanmalarına neden olmaktadır. Son yıllarda oldukça popüler olan tek askılı gelinliklerde, kolun bir tarafının askı olması, diğer tarafın işe boş olduğu tasarımları yansıtmaktadır. Sıradan gelinlik modellerinin yanı sıra, farklı ve elegan bir duruşa sahip olan tek askılı gelinlik modelleri, pek çok model ve kumaş şeklinde tasarlanabilmektedir.

Tek askılı gelinlikler sadece askıdan ibaret olmayıp, tamamen bir kolun kapandığı ve diğer kolun açıkta kaldığı gelinlik modellerini de içermektedir. Hemen hemen tüm gelinlik modelleri ile uyum yakalayabilme özelliğine sahip olan tek askılı gelinliklerde dantel ya da güpür gibi pek çok kumaş seçeneği kullanılmaktadır.

Düğünü boyunca yerinde durmayacak olan gelin adayları için oldukça ideal bir gelinliktir. Rahat gelinlik modelleri arasında yer almasından dolayı, gelinlikte şıklıkla birlikte rahatlığı da olmazsa olmazlardan sayan gelin adaylarının mutlaka görmeleri gereken gelinlik modelleri arasında yer almaktadır.

Tek askılı gelinlik modellerinde dantel ve güpürün yanı sıra taş ve boncuk işlemeli de pek çok gelinlik modeli görmek mümkündür. Tek omuz güpür kumaş balık gelinlik modelleri için tıklayın. Her mekâna ya da tarza uygun tasarlanan tek askılı gelinlik modelleri sayesinde, genç kızlar hayallerinin gelinliğini tek askılı modellerde bulabileceklerdir. Ancak gelin adaylarının tek askılı gelinlik modeli seçmeden önce kendi vücut yapılarını iyi analiz etmeleri ve ona göre en uygun tek askılı modele karar vermeleri yerinde olacaktır.

Tek Askılı Gelinlik Modelleri Kimlere Yakışır?

Tek Askılı Gelinlik Modelleri Kimlere Yakışır?Şüphesiz her gelinlik her gelin adayına yakışır, ancak kusursuz bir gelin olmak adına bazı detayların da kusursuz olması gerekir. Bunun için tek askılı gelinlik seçerken de son derece dikkatli olmak gerekiyor. Uzun boylu gelin adayları, tek askılı gelinlik modelleri konusunda şanslı grupta yer alsalar da, omzu geniş ve fazlalıkları olan gelin adayları için doğru gelinlik kesimi olduğunu söylemek doğru olmaz. Ayrıca iri göğüslü gelin adayları, üst bölgelerini daha dar göstermek için tercihlerini tek askılı gelinlikten yana kullanabilirler.

Fiziği düzgün ve uzun boylu gelin adaylarının düşünmeden tercih edebileceği bir gelinlik modeli olmasının yanında cesaret gerektire bir gelinlik modeli olması, farklı bir gelin olmayı mümkün kılacaktır. Üst kısımda aksesuar kullanımını kısıtlayan bir model olması sebebiyle, tek askılı gelinliklerin bu özelliği bilinerek karar verilmeli ve sonrasında oluşacak karmaşık tercihler önlenmelidir.

Tek Askılı Gelinliklerde Kumaş Önerileri

Tek Askılı Gelinliklerde Kumaş ÖnerileriGelinlik modeli seçerken her ne kadar öncelik etek kısmına verilse de şık ve rüya gibi bir gelinlik için de üst kısmın önemi büyüktür. Ayrıca gelinlik modelini öne çıkaran doğru kumaş seçimi de basit bir gelinliğin bile göz kamaştırıcı bir güzellikte olmasını sağlayabilir.

Tek askılı gelinlik modelleri de kumaş seçimi ile birlikte zenginleştirilebilecek modellerdir. Buna göre; dantel, güpür ve tül kumaşlar tek askılı gelinlikler için son derece ideal kumaşlar arasındadır. Tek omuz gelinlik seçiminde nelere dikkat etmek gerektiğini buradan öğrenebilirsiniz.

Tek Askılı Gelinliklerde Aksesuar Seçimi Nasıl Olmalı?

Tek Askılı Gelinliklerde Aksesuar Seçimi Nasıl Olmalı?Bu gelinlikler ne yazıkki gelin adaylarının aksesuar seçiminde kısıtlı davranmalarını gerektiren modellerdir. Üst kısımda ilk göze çarpan tek askı detayının kolye gibi aksesuarla kapanmaması için, aksesuar seçimini küpe ya da bileklik seçiminden yana kullanmak doğru olacaktır. Tek askılı bir gelinlik modeli ile kır düğünü yapmayı düşünenler ise saçlarında kullanacakları zarif aksesuarlardan yardım alabilirler.

Gelinlik üzerinde çok fazla aksesuar kullanımına izin vermeyen tek askılı gelinliklerde, bu eksiği örtmek adına askı detayının oldukça gösterişli olan modelleri tercih edilebilir. Bu sayede kolye ve mücevher gibi eksik görülen bir aksesuarı bu detay ile tamamlamak yeterli olacaktır. Sıradan bir duruşa sahip olmayan tek askılı gelinlik modelleri son yıllarda oldukça popüler olmakla birlikte gelinlik tasarımcıları bu şık modellere koleksiyonlarında çokça yer vermektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here