Gelinlik, masumiyet sembolüdür. Evlilik teklifi aldıktan sonra akıllara gelen ilk soru, nasıl bir gelinliğin tercih edileceğidir. Belli şartlar doğrultusunda seçilen gelinliklerde seçimi belirleyen en önemli konu fiyattır. Özel tasarımlardan hazır dikimlere kadar her kumaşın, kesimin ve detayın farklı bir fiyat aralığı bulunmaktadır. Gelinlik için ayrılmış bütçe geniş ise özel dikimlerden yana seçim yapmalısınız. Çünkü sizin zevkinizin ürünü olacak olan bu gelinlik, sadece size özel olacak.

Özel dikim bir gelinlik talep edecekseniz bunu düğününüzden aylar önce planlamalısınız. Özel dikim gelinliklerde; gelinlik modelinin kararlaşması, kumaşın belirlenmesi, ölçülerin alınması ve provalar hep bir süreç istemektedir. Bunların dışında hazır gelinlik de elbette seçenek olarak değerlendirilebilir. Tercih edeceğiniz gelinlik tek omuzlu ise bu konuda ekleme ya da kestirme işlemlerini önceden provalara giderek tamamlamalısınız. Çünkü özellikle dantel ve tek omuz konusu, gelinliklerin en çok tadilat gerektiren yönleridir.

Tek omzun, gelinin omuz yapısı ve gelinliğin kumaşı ile çok büyük ilgisi vardır. Eğer gelin geniş omuzlu ise tek omuzlu gelinliklerde tercih edebileceği askı modeli kalın olmalıdır. Çünkü tek askının kalın olması gelinin omuz kısmını dengede tutacaktır. Bununla beraber omzu dar olan gelinler ise ince askılı gelinlik tercih edebilirler. İnce ya da kalın askılı, tek askılı gelinlikler ekleme ve çıkarma tadilatlarında özen isteyen gelinliklerdir. Bu nedenle provalar boyunca tek ve uygun iç çamaşırı giyilmeli, ayrıca topuk boyu konusunda sıkıntı yaşatmayacak ayakkabı seçilmelidir. Tek askılı gelinlik nedir, kimlere yakışır konusunda detaylı bilgi almak için tıklayın.

Tek Omuz Dantelli Gelinlik Fotoğrafları ve Resimleri

Helenistik model olarak tanımlanan tek omuzlu gelinlikler, spor şık görünümleri ile beğenilmektedir. Üstelik strapleze göre daha rahat modellerdir. İşte sizler için seçtiğimiz 16 güzel model:

Üç Boyutlu Tek Omuz Dantelli Tül Gelinlik

Üç Boyutlu Tek Omuz Dantelli Tül GelinlikTek omuzda kullanılan üç boyutlu çiçekli danteller romantik model olan gelinliğe hareket ve ışıltı katmaktadır. Alt kısmındaki sadelik ise gelinliği duru bir güzelliğe ulaştırmaktadır. Nikâh ya da kokteyllerde de tercih edebileceğiniz özel bir model arasındadır.

A Kesim Sade Tek Omuz Dantelli Gelinlik Önerisi

A Kesim Sade Tek Omuz Dantelli Gelinlik ÖnerisiSaten ve dantelin birlikte kullanıldığı gelinlik modelinde, zarif görünüm ön planda tutulmaktadır. Straplez yaka, tek omuzda kullanılan danteller, görselliği ön planda tutmaktadır. Birçok mekânda rahatlıkla kullanılabilecek gelinlikler arasında gösterilmektedir.

A Kesim Tek Omuz Dantelli Gelinlik

A Kesim Tek Omuz Dantelli GelinlikTek omuzda kullanılan dantel detaylar straplez yaka ve bel altına kadar kullanılmaktadır. A kesim eteğindeki sadelik oldukça zarif görünmektedir. Rahat ve şık olmak isteyen gelinlerin bu tarz tercihler yapmalarını önermekteyiz.

Fransız Dantelli Tek Omuz Gelinlik Modeli

Fransız Dantelli Tek Omuz Gelinlik ModeliÖzel gününde rahatlığından ödün vermeyerek, aynı zamanda göz alıcı olmak isteyen gelinlerin hayalleri arasında yer alan bir modeldir. Tek omuzdan A kesim eteğin tamamına kadar uzanan dantel taş işlemeli bir kemerle birleştirilerek zengin bir görünüme ulaştırmaktadır.

Fransız Danteli Tek Omuz Sade Gelinlik

Fransız Danteli Tek Omuz Sade GelinlikStraplez kesim ve tek omuz olan gelinliğin üst kısmında dantel kullanılarak zarif bir model oluşturulmuştur. A kesim eteğinde kullanılan sade tül detayı kemerle birleşerek bütünlük sağlanmıştır.

Nostaljik Tek Omuz Dantelli Gelinlik

Nostaljik Tek Omuz Dantelli GelinlikNostaljik esintiler içeren gelinlik modelinde tek omuz tamamen açık bırakılmaktadır. Diğer omuzda uzun tül detayı romantik bir görünüme ulaştırmaktadır. Gövde kısmında bulunan dantel ve taş işlemeler zengin bir görünüme ulaştırmaktadır.

Straplez Tamamen Dantelli Tek Omuz Gelinlik Önerisi

Straplez Tamamen Dantelli Tek Omuz Gelinlik ÖnerisiDantelin zarafetle buluşmuş halini bu modelde fazlasıyla görmekteyiz. Tek omuzdan başlayarak, gövde ve A kesim eteğin uç kısımlarına kadar kullanılan dantel aynı zamanda da asil bir görünüm sergilemektedir.

Straplez Tek Omuzlu Dantelli Kabarık Gelinlik Modeli

Straplez Tek Omuzlu Dantelli Kabarık Gelinlik ModeliTek omuzda kullanılan dantel detay gelinliğin en dikkat çeken kısmını oluşturmaktadır. Dantelli tekomuz detayı sayesinde rahat hareket etmeyi sağlayan model önümüzdeki sezonda da yine rahatına düşkün ve şık olmak isteyen gelinlerin tercihleri arasında yer almaktadır.

Taşlı Straplez Dantelli Tek Omuz Gelinlik

Taşlı Straplez Dantelli Tek Omuz GelinlikFiziğine güveneni olanların tercihleri arasında yer almaktadır. Tek omuz ve A kesim eteğinde kullanılan dantel işlemeler oldukça şık bir görünüm sunuyor. Yan tarafta toplanan drapelerle gelinliğe hareket katılmaktadır.

Tek Omuz Kemerli Piliseli Dantelli Gelinlik Önerisi

Tek Omuz Kemerli Piliseli Dantelli Gelinlik ÖnerisiStraplez yaka, tek omzu dantel ile kapatılmış olan gelinlik modelinde romantik bir görünüm sergilenmektedir. Gövde ve A kesim eteğin uç kısmına kadar ulaşan dantellere, piliseler ve kemerde eklenerek ideal bir görünüme ulaşılmaktadır.

Tek Omuzlu Kemerli Yarım Balık Gelinlik Modeli

Tek Omuzlu Kemerli Yarım Balık Gelinlik ModeliFarklı ve spor bir gelinlik modeli arayan gelinlerin mutlaka görmeleri gereken gelinlik modelidir. Tek omuzda kullanılan fiyonk şeklindeki dantel detayı gelinliği oldukça özel göstermektedir. Gövde ve yarım balık, kuyruklu eteğinde de modern dantel işlemeler kullanılarak sıra dışı bir güzelliğe ulaştırmaktadır. Tek askılı yarım balık gelinlik modellerine buradan bakabilirsiniz.

Tek Omuzlu Dantelli Tül Etekli Gelinlik Önerisi

Tek Omuzlu Dantelli Tül Etekli Gelinlik Önerisiİnce askılı tek omuzu tamamen açık bırakan bu model omuzlarınızın güzelliğini ortaya çıkarmakla birlikte, ince görünüşünüzü rahatlıkla, sergilemenize yardımcı olmaktadır. Üst kısmında kullanılan dantel detaylar, alt tarafta da yerini kat kat tüllere bırakarak haraketli, şık bir görünüme ulaştırmaktadır.

Tek Omuz Dantelli Uzun Kollu Gelinlik

Tek Omuz Dantelli Uzun Kollu Gelinlikİlkbahar ya da sonbahar aylarında düğün yapmak isteyen gelinlerin tercih edebileceği bir modeldir. Kapalı kol, tek omuz olan modelde nostaljik ve modern dokunuşlar yer almaktadır. Tamamen dantel ve balık etek olan gelinlik modelinde asil ve zarafet dolu görünebilirsiniz.

Yandan Toplu Dantelli Tek Omuz Gelinlik

Yandan Toplu Dantelli Tek Omuz GelinlikDrapelerle yandan toplanarak kusurlu olan bölgeleri kapatan modelde, kendinize olan güveniniz daha da artacaktır. Tek omuzlu olması da hareketlerinize rahatlık katacaktır. Sade ve zarif olan gelinlik modeli güven sorunu yaşayan gelinlerin imdadına yetişecektir.

Yarım Balık Tek Omuz Dantelli Gelinlik

Yarım Balık Tek Omuz Dantelli GelinlikTek omuzlu dantelli olan gelinlik modeli balık etek olmasıyla da ince ve uzun bayanların tercihleri arasında yer almaktadır. Tek omuzda kullanılan dantel işlemeler uzun kuyruklu eteğin uçlarına kadar ulaşmaktadır. Zarif ve alımlı görünmek isteyen gelinlerin tercihleri arasında yer almaktadır.

Yarım Balık Tek Omuz Dantelli Gelinlik Önerisi

Yarım Balık Tek Omuz Dantelli Gelinlik ÖnerisiOmuzdan başlayarak bütün bedeni saran dantel, oldukça zarif bir görünüm sergilemektedir. Yarım balık olan eteği, vücut hatlarını ortaya çıkararak bütün bakışları üzerinize çekecektir. Vücuduna güvenen, asil gelinlik isteyen gelinlerin, gözdesi olacak bir modeldir.

Tek Omuz Dantelli Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Tek Omuz Dantelli Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?Neredeyse tüm vücut yapılarına uyum sağlayabilen tek omuz gelinlikler, oldukça şık görünmektedir. İp askılı ya da kalın askılı gelinlikler, omuzlarıyla ilgili sıkıntı yaşayan bayanları zor durumda bırakabilir. Askısız straplez gelinlikler ise göğüs problemi olan bayanları zorlayabilir. Tek askılı gelinlik modeli, bu nedenle oldukça sağlıklı bir seçimdir. Her iki konuda da problem yaşayan bayanları rahatlatan bu modelin dantelle birleşimi ise muhteşemdir. Tek omuzlu gelinliklerde dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Bunlardan en önemlisi ise askı ile gelinliğin uyum içinde olmasıdır.

Özellikle straplez gelinliklere sonradan eklenen askılarda yaşanan en büyük problem, askının gelinliğe uyum sağlayamamasıdır. Daha çok emanet gibi görünmesine neden olan bu işlem, gelinin düğün boyunca askı ile mücadelesine neden olur. Tek askının sonradan eklenmesinin bir diğer dezavantajı ise gelinliğin beyazı ile askının beyazının uyum sağlayamamasıdır.

Gelinliklerde yaşanılan ton farkı, yalnızca bu model için değil dantel detayları için de önemli bir konudur. Sonradan eklenen ya da kendiliğinden var olan dantelde dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, dantel krem ise gelinliğin de krem olması gerektiğidir. Dantel beyaz ise gelinlik de beyaz olmalıdır. Dantel gelinlik seçerken nelere dikkat edilmeli buradan öğrenebilirsiniz.

Tek Omuz Dantelli Gelinlik Önerileri ve Fikirleri

Tek Omuz Dantelli Gelinlik Önerileri ve FikirleriTek omuzlu gelinlik seçimlerinizde özellikle saç ve aksesuar konusunda dikkatli olmalısınız. Romantik bir hava taşıyan tek omuzlu gelinlikler, bir de dantel detayıyla birleştiğinde oldukça hareketli görünecektir. Bu nedenle kolye, seçenek dışı bırakılmalıdır. Tek omuzlu gelinlikler kısa tercih edilirse eldiven aksesuarı oldukça şık bir görünüm kazandıracaktır. Bununla beraber güzel bir bileklik ya da şık küpeler, günün aksesuarı olabilir. Tek askılı gelinliklerde hangi detayların kullanılması gerektiğini buradan öğrenebilirsiniz.

Tek askılı gelinliklerin askısını kalın tutarsanız bel kısmına kadar dantel olan A kesim gelinlik, zarif görünmenizi sağlayabilir. Bunun dışında prenses modeli tek askılı bir gelinlik de oldukça başarılı olacaktır. Kabarık bir etek ve gövdeye kadar uzanan dantelle şık bir kompozisyon yakalayabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında yapılan düğünlerde; tercih edilen tek askılı gelinlik, kır düğünü ya da sahil düğününde kullanılacaksa dantelini yalnızca askı detayında, etek uçlarında veya duvakta kullanmak çok daha mantıklı olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here