İlkbahar mevsimlerinde yapılan düğünlerin vazgeçilmezi olan tek omuz gelinlik modelleri, sadelikten yana gelinleri kendine çekiyor. Sade tek omuzlu gelinliklerin yanı sıra, saten kumaştan kabarık eteğe sahip olan straplez modellerde tercih edilen iri gül detaylı omuz detayı, gösterişi seven gelin adaylarının en çok tercih ettiği modeller arasında yer almaktadır.

Tek omuz askısında tercih edilen dantel işlemeler ve tül kabartmalar, sade bir gelinliğin farklı bir havaya bürünmesini sağlamaktadır. Her vücut yapısındaki gelin adaylarının gönül rahatlığı ile tercih edebileceği modellerden biridir. Her yıl gelinlik koleksiyonlarında geniş bir yer veren tasarımcılar, tek omuz gelinlik modelleri ile gelinlerin kır düğünlerini oldukça göz kamaştırıcı hale getirmektedir. Bu noktada tek omuz gelinliklere arı bir beğenisi olan gelinlerin, tarzlarını bulabilecekleri aynı zamanda da pek çok model arasından kararsızlık yaşamaları mümkündür.

Gelinlik modasında en çok tercih edilenler genel anlamda gelinlik modasını belirleyen unsurlardan biri olurken, son yıllarda gelin adaylarının gözdesi olan tek omuz gelinlik modelleri, hem şık hem de asil bir görünümde olmayı sağlamaktadır. Her gelin adayının beklentisine hitap edecek tek omuzlu gelinliği bulabilmek, fazla olan alternatifler arasından aranılan özellikteki gelinliği bulmak oldukça kolaydır. Bunun için öncelikle gösterişli mi yoksa sade mi bir gelinlik modelinde karar kılınacağını belirlemek gerekir.

Sade gelinlik modellerini tamamlayan ince ve dantel askıların yanı sıra, oldukça gösterişli duran kabarık tek askılar, gelin adaylarının istedikleri havaya bürünmelerini sağlamaktadır.

Tek Omuz Gelinlik Nasıl Seçilir?

Tek Omuz Gelinlik Nasıl Seçilir?İster zayıf, ister büyük beden olun, her türlü vücut yapısına uyum sağlayan tek omuz gelinlik seçimi, gelinlik alışverişinin kısa sürede tamamlanmasını sağlayan seçeneklerden biridir. Bunun en önemli sebebi, askısız gelinliklerin kalın gösterme özelliği ile askılı gelinliklerin iri omuzlu gelin adaylarına hitap etmesi kuralının orta ayarda olmasını sağlamasından kaynaklanmaktadır.

Geniş omuzlu bir gelin adayı da sevdiği modelde tek omuz detayını tercih edebilirken, zayıf ve uzun boylu bir gelin adayı da rahatlıkla tek omuz gelinlik modelinde karar kılabilir. En önemli nokta gelinlik modeli ile tek askının ortak bir uyum içinde olmasına dikkat etmektir.

Tek Omuz Gelinlik Hangi Tarza Yakışır?

Tek Omuz Gelinlik Hangi Tarza Yakışır?Gelinlik modelinde romantik bir tarza hâkim olmak isteyenler için tek omuz gelinlik modelleri, bu tarza en çok yakışan modeller arasındadır. Gelin saçı ve aksesuar seçimlerinde de doğru kararların yapılması ile tek omuz gelinlik il göz doldurmak kaçınılmaz olacaktır. Boynun daha uzun ve zarif görünmesini sağlayan tek omuz detayı, kullanılan kumaş türü ile de şıklığı farklı boyutlara ulaşan modellerden biridir.

Tüllerle zenginleştirilmiş ve kabartılmış bir tek omuz gelinlik ile kapalı bir düğün salonunda oldukça gösterişli bir tarz yakalarken, dantelin en naif halini tek omuz askıda birleştiren bir gelinlik modeli ile kır düğünlerinde en şık hali ile gelin adaylarının boy göstermeleri mümkündür.

Tek Omuz Gelinlik Modelleri için Aksesuarlar

Tek Omuz Gelinlik Modelleri için AksesuarlarKayık yaka ve V yaka gelinlik modellerinde olduğu gibi, tek omuz gelinliklerde de aksesuar seçiminde sınırsız davranmamak gerekiyor. Bu noktada gelinliğin en güzel aksesuarı olarak tek omuz detayını geri planda bırakmayacak aksesuarlar tercih edilmelidir. Kolye yerine tek kulakta gösterişli iri bir küpe, uyumlu ve oldukça şık görünecektir.

Aynı zamanda gelin taçlarının en çok yakıştığı modellerin tek omuz gelinlik modelleri olduğu söylenebilir. Kendini hem asil bir şıklıkta hem de prenses gibi hissedebilmek için gelinlik seçimine gösterilen özen kadar, aksesuar seçimine de dikkat etmek gerekiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here