Tüm genç kızların hayali olan gelinlikler, oldukça fazla modele sahip olduğundan dolayı karar verilmesi zor bir süreç olarak bilinmektedir. Bu süreçte dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bu noktalar göz önünde bulundurularak seçilecek gelinlikler gelin adayının kendini prenses gibi hissetmesini sağlamaktadır.

Gelinliği seçerken düğünün nerede yapılacağı da büyük önem taşımaktadır. Kır düğünleri için tercih edilebilecek gelinliklerle salon düğünleri için tercih edilebilecek gelinlikler arasında bazı farklılıkları bulunmaktadır. Gelinliğin omuz ve yaka kısmına karar vermek için vücudun üst kısmının oranları bilinmeli ve tercih bu durum göz önünde bulundurularak yapılmalıdır. Göğüsleri küçük olan gelin adaylarının da tercih edebileceği omuz ve yaka detaylarının arasında tek askılı gelinlik modelleri yer alır. Omuz detayında kullanılacak işlemeler veya tülden detaylar göğüslerin küçüklüğünün dikkati çekmesini engeller.

Kum saati olarak adlandırılan vücut tipine sahipseniz ve değişik bir gelinlik modeliyle göz önüne çıkmak istiyorsanız, kesinlikle yarım balık gelinlikler size göre olabilir. Tek omuz olmasıyla birlikte ister narin ister marjinal bir görünüme sahip olabilirsiniz. Yarım balık gelinlik gelin adayının vücut tipine uygun seçilmelidir. Herkesin vücut yapısı kusursuz olmayabilir, ancak bu durum gelinlik giymekte sorun teşkil etmez. Kusurlu görünen bölümleri gizleyip düzgün olan vücut kısımlarını ortaya çıkaran gelinliklerle, o büyülü günde çok güzel olmak ve kendini bir masalda gibi hissetmek mümkündür.

Tek Omuzlu Yarım Balık Gelinlik Resimleri ve Fotoğrafları

Tek omuzlu gelinlikler, helenistik dönemle birlikte hepimizin beğenisini kazanan modeller olmuştur. Üstelik gelinlikler de oldukça şık duran bu ayrıntı, birçok kusuru ustaca kamufle etmenizi sağlamaktadır. İşte sizlere birbirinden farklı 16 şık tek omuzlu gelinlik modeli:

Bol Drapeli Tek Omuz Yarım Balık Gelinlik

Bol Drapeli Tek Omuz Yarım Balık GelinlikDrapeyi çok seviyorsanız, tam size göre bir model. Kat kat etekleri ve verev kesimleri ile oldukça güzel bir üst kısma sahip.

Çiçek Etekli Kemerli Tek Omuz Balık Gelinlik

Çiçek Etekli Kemerli Tek Omuz Balık GelinlikTüllerden oluşan kabarık eteği, balık modele farklı bir hava katmış. Tül omzu ve göğüs altındaki taş işlemeli kemeri ile gerçekten sevimli bir model.

Çiçek Omuzlu Saten Kuyruklu Gelinlik

Çiçek Omuzlu Saten Kuyruklu GelinlikÇiçeklerden oluşan tek askısı ve tam simetriğinde eteği toplayan çiçek ile muhteşem bir uyum sağlamış. Drapelerden oluşan göğüs kısmı ise birçok gelin adayının beğenisini kazanacak.

Dantelli Sırt ve Düğme Detaylı Tek Omuz Yarım Balık Gelinlik

Dantelli Sırt ve Düğme Detaylı Tek Omuz Yarım Balık GelinlikDantelden oluşan tek askısı ile düğmelerle hareketlendirilmiş mükemmel bir gelinlik. Tamamen dantel olan gelinlik, gerçekten zarif bir model.

Gösterişli Tek Omuz Yarım Balık Gelinlik Modeli

Gösterişli Tek Omuz Yarım Balık Gelinlik ModeliGösterişten uzak duramayan gelin adayları için harika bir yarım balık gelinlik modeli. Hem eteğinde hem de üst kısmında bol hareket bulunan bu gelinlik, tek omuz kesimi ile oldukça seviliyor.

Güpür İşlemeli Kırık Beyaz Sade Yarım Balık Gelinlik

Güpür İşlemeli Kırık Beyaz Sade Yarım Balık GelinlikGüpür işlemesi ile oldukça zarif bir gelinlik modeli. Oldukça mütevazi bir model ve sade şıklık isteyen gelinler için süper bir öneri.

Güpür Taşlı Kırık Beyaz Tek Omuz Yarım Balık Gelinlik Önerisi

Güpür Taşlı Kırık Beyaz Tek Omuz Yarım Balık Gelinlik ÖnerisiTamamen güpür kumaşı ile göğüs kısmında taş işlemleri birbirini dengeleyen bir görünüme sahip. Güpür işlemeli kalın askılı tek omuz formu oldukça şık görünüyor.

Işıltılı Tek Omuz Yarım Balık Kuyruklu Gelinlik

Işıltılı Tek Omuz Yarım Balık Kuyruklu GelinlikIşıltılı bir gelinlik isteyenler için harika bir model. Göğüs ve basen altında işlenmiş olan taşlar, gelinliğe harika bir görünüm kazandırmış.

Kabarık Yarım Balık Tek Omuz Gelinlik

Kabarık Yarım Balık Tek Omuz GelinlikFarklı bir etek kesimine sahip olan bu gösterişli gelinliği seveceksiniz. Ayrıca hem balık hem de kabarık etekten vazgeçemeyen gelin adayları için güzel bir öneri.

Krem Rengi Dantel Çiçek Omuzlu Yarım Balık Gelinlik

Krem Rengi Dantel Çiçek Omuzlu Yarım Balık GelinlikBeyaz gelinlik istemeyen gelin adayları için oldukça şık bir öneri. Çiçeklerden oluşan gösterişli tek omuz askısı ile göz dolduran bir model.

Kuyruk Detaylı Saten Tek Omuz Yarım Balık Gelinlik

Kuyruk Detaylı Saten Tek Omuz Yarım Balık GelinlikFırfırlı üst kesimi ile oldukça güzel bir model. Sırt kısmında başlayan ve kuyruğa kadar uzanan fırfırlar da oldukça zarif görünüyor.

Kuyruklu Tül Omuzlu Yarım Balık Gelinlik

Kuyruklu Tül Omuzlu Yarım Balık GelinlikTamamen dantel kumaştan yapılan bu gelinlik, oldukça şık ve zarif. Gösterişli omuz detayı ile göz dolduran bir gelinlik modeli.

Pul İşlemeli Tül Tek Omuz Yarım Balık Gelinlik

Pul İşlemeli Tül Tek Omuz Yarım Balık GelinlikTüllerle hareketlendirilmiş gelinlik, saten tek omuz ile oldukça gösterişli bir model. Yarım balık formunu oldukça güzel gösteren bu modeli beğeneceksiniz.

Sade Pul İşlemeli Kuyruklu Tek Omuz Yarım Balık Gelinlik

Sade Pul İşlemeli Kuyruklu Tek Omuz Yarım Balık GelinlikZarif yaprak işlemeli ve pullarla hareketlendirilmiş bu gelinlik, harika bir görünüme kavuşmanızı sağlayacak. Fiziğinize güveniyorsanız ve vücudunuzu saran bir model istiyorsanız, bu gelinlik tam size göre.

Tek Omuz Tafta Kırık Beyaz Yarım Balık Gelinlik

Tek Omuz Tafta Kırık Beyaz Yarım Balık GelinlikTafta kumaşı ve etek kesimi ile oldukça güzel bir gelinlik modeli. Sadeliğinin yanı sıra kesimi ile oldukça gösterişli bir model.

Tüy Detaylı Tek Omuz Yarım Balık Gelinlik

Tüy Detaylı Tek Omuz Yarım Balık GelinlikFırfırlı eteği ve tüy omuz detayı ile oldukça güzel bir model. Gösteriş seven gelin adayları için mükemmel bir gelinlik önerisi.

Tek Omuzlu Yarım Balık Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tek Omuzlu Yarım Balık Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?Gelinliğin etek kısmının ve modelinin seçimi ise vücut bölümlerinin birbirine oranına ve kalça genişliklerine göre değişiklik göstermektedir. Geniş kalçalara ve dar omuzlara sahip gelin adayları yarım balık adı verilen, yani kalçalara kadar vücudu saran kumaşın kalçadan aşağısında bollaşması ve kabarmasıyla oluşan gelinlik modellerini gönül rahatlığı ile tercih edebilmektedir. Aynı zamanda kısa boylu gelin adaylarının da tercih edebileceği yarım balık gelinlik modelleri kısa olan bacak boyunun daha uzun görünmesini sağlamaktadır.

Tek Omuzlu Yarım Balık Gelinlik Önerileri ve Fikirleri

Tek Omuzlu Yarım Balık Gelinlik Önerileri ve FikirleriHer genç kızın görünce kalbinin çarptığı, kendini içinde hayal ettiği bir gelinlik mutlaka vardır. Düğün zamanı yaklaşıp da iş gelinliği seçmeye geldiğinde aklın o gelinlikte kalmaması ve ileride pişman olmamak adına mutlaka o gelinlik denenmelidir. Eğer gelin adayı kendine yakıştırmazsa o gelinliği başka gelinliklere bakabilir ve kendine en yakışan en beğendiği gelinliği bir süre aramanın sonunda mutlaka bulur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here