Transparan gelinlik modelleri cesaretiyle göz doldurmak isteyen gelin adaylarının seçebileceği bir gelinlik türüdür. İddialı bir model olduğu için yaygın olarak kullanılan bir model değildir. Hemen hemen tüm gelinlik tiplerinde transparan modeller uygulanmaktadır. Transparan gelinlik seçilmeden önce mutlaka iç çamaşırı modelinin iyi seçilmesi gerekir.

Transparan kumaş kullanılacak kısımlar genellikle omuz, sırt, kol, bacak ve göbek kısımlarıdır. Bu nedenle iç çamaşırınızın transparan kısımlardan görünmemesi için ya sırtı açık ya omuzları olmayan şekilde seçilmesi gerekir. Yani iç çamaşırının mümkün olduğu kadar saklanması gerekir.

Vücut tipine göre gelinlik seçildikten sonra transparan kumaşın kullanılacağı kısım da belirlenir. Kilosu fazla olan gelin adaylarının göbek kısmında kesinlikle transparan kullanmamaları gerekir. Göğüs kısmı büyük olanlar için göğüs kısmında ya da kalça kısmı büyük olan adaylarda bel ve bel altı kısmında çok transparan kumaş kullanılması önerilmez. Yani zayıf olan bölgelere transparan kumaş uygulanması yerinde olur.

Kış aylarında yapılan düğünlerde transparan kumaş çok kullanılmaz; genellikle sıcak yaz aylarında kullanılması doğru olur. Tarihi mekanlarda ve otellerde daha çok tercih edilmelidir. İnce askılı, kayık yakalı, straplez model ve v yaka modellerde gelinliğin şık olmasını ve zarif bir görünüm olmasını sağlar.Gelin adayları tarafından özelikle taşlı transparan modelleri çok fazla ilgi görmektedir. Taşlı transparan modellerde çok aksesuar kullanmak doğru değildir.

Transparan Gelinlik Nasıl Seçilir?

Transparan Gelinlik Nasıl Seçilir?Transparan gelinlik giymek isteyen gelin adayları gelinliklerini seçerlerken öncelikle kumaşın ve dikişlerin kaliteli olmasına dikkat etmeleri gerekir. Çok ince bir kumaş olacağı için delik ya da yırtık gibi olumsuz durumlardan sakınmak gerekir.

En çok bilinen transparan kumaşlar Fransız dantelleridir. Çok fazla çeşide sahip dantellerde renk, desen ve renk tonu önemlidir. Gelinlikle tam bir uyum sağlaması açısından dikkatli bir seçim yapmak gerekir. Transparan gelinliklerde taşlı transparan kumaşlar kullanılırken mutlaka gelinliğin enginde olması gerekmez, farklı renklerde de (özellikle krem rengi, gümüş) seçim yapılabilir.

Gelinlik seçilirken mutlaka vücut tipi dikkate alınmalıdır. Fazlalıkların olduğu kısımlarda transparan uygulaması kullanmaktan kaçınılmalıdır.

Transparan Gelinlik Hangi Tarza Yakışır?

Transparan Gelinlik Hangi Tarza Yakışır?Öncelikle tarzı ne olursa olsun transparan gelinlik seçen gelin adaylarının fiziğinin düzgün, kilolu olmayan kişiler olması gerekir. Transparan gelinlik modelleri gösterişi seven cesareti de olan gelin adaylarının tercih ettiği modeller arasındadır.

Rahat bir yaşamı benimsemiş bohem tarzı olan adayları eğer düğün olarak kır ya da kumsal gibi yerleri seçmişlerse çok fazla transparan kullanmaları önerilmez. Çünkü; az ya da çok transparan gelinliklerin hareketi kısıtlama yönü vardır. Sade gelinlikleri tercih eden adaylar omuz, kol ve sırtta transparan tercih edebilirler.

Son yıllarda özellikle kabarık gelinlik modellerinde transparan kumaş kullanılmaya başlanmıştır ve çok ilgi görmektedir. Göbek ve sırt kısımlarda daha çok kullanılmaktadır.

Transparan Gelinlik Modelleri için Aksesuarlar

Transparan Gelinlik Modelleri için AksesuarlarTransparan gelinlik modellerinde gelinlik aksesuarı olarak taşlı küpeler, kemerler kullanılabilir. Örneğin; straplez göbeğinde transparan detay kullanılan bir gelinlikte, gelin adayı küçük taşlı bir küpe ve yine aynı modelde küçük taşlı bir kolye şık bir görünüm verir.

Göbeği dışında sırt, kol ya da omuz kısımlarında transparan kullanılan gelinliğe taşlı ya da tokalı bir kemerle gelinlik bütünleşmiş olacaktır. Arkadan takılan kurdeleler ve fiyonklar da güzel bir görünüme kavuşulmasına yardımcı olur. Saçlarda topuz kullanılmışsa saça takılan taşlı tokalar ya da taçlar da gelinliğe bütünlük sağlar. Transparan gelinlik altına sade, dantel işlemeli ve dolgulu ayakkabı da uygun olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here