Hayalleri süsleyen gelinlik modeline göre değişiklik gösterilecek kumaş tercihi, aynı zamanda eteklerde ve yaka kesiminde de farklılık göstermektedir. Gelinliğin en vazgeçilmez kumaş türü arasında yer alan tül kumaşlar, her tür gelinlik modelinde kullanılabilmekte ve ister etek kısmında, ister yaka kesiminde, ister kollarda değişen formlarda olsa dahi benzer nitelikler de karşımıza çıkmaktadır.

Saydam ve ince bir kumaş türü olması sebebiyle gelinlikte özellikle yaka dekoltelerini kapatırken, kol detaylarında veya eteklere hareketlilik vermek için kullanılan tül kumaşlar, genellikle prenses gelinlikler de tercih ediliyor gibi gözükse de balık etekli gelinliklerde de karşımıza çıkmaktadır. Zaten saydam bir kumaş türü olduğundan dolayı yaka veya kol bölgeleri hariç bir yerde kullanılacağı zaman mutlaka altına fon bir kumaş kullanılması gereken tül kumaşlar, balık etekli modellerde de saten kumaşın üzerine gelinliğe hem hareket hem de farklılık katmak için tercih edilebilmektedir.

Yuvarlak yaka gelinliklerde de tercih edilen tül kumaşlar, straplez bir göğüs kesimi üzerine kullanılarak hem dekoltenin azalmasına yardımcı olmakta hem de özellikle geniş omuzlu gelin adayları hariç tüm gelin adayları tarafından sade ama şık görüntüsü sebebiyle tercih edilmektedir. Yuvarlak yaka ve balık gelinlik modelleri sade bir gelinlik isteyen gelinler tarafından tercih ediliyor olsa da detaylarda karşımıza çıkan tül kumaşlar gelinliğe farklılık ve iddia katmak için özellikle kullanılmaktadır.

Tül Balık Etekli Yuvarlak Yaka Gelinlik Fotoğrafları ve Resimleri

Tül gelinlikler özellikle yaz ve ilkbahar aylarının vazgeçilmezidir. Balık kesim etek ve yuvarlak yaka ile tasarlanan gelinlikler, son derece güzel bir görüntü oluşturmaktadır. İşte size birbirinden güzel 16 model:

Dökümlü Yuvarlak Yaka Tül Balık Kesim Gelinlik

Dökümlü Yuvarlak Yaka Tül Balık Kesim GelinlikKlasik balık kesim gelinlik, üst kısmındaki dökümlü tül ile farklı bir görünüm kazanmış. Yuvarlak yakası ve farklı tasarımı ile beğeninizi kazanacak bir gelinlik modeli.

İncili Güpür İşlemeli Yuvarlak Yaka Balık Gelinlik Modeli

İncili Güpür İşlemeli Yuvarlak Yaka Balık Gelinlik ModeliZarif bir gelinlik modeli arayan gelin adayları için güzel bir seçenek. Yuvarlak yakası yüzücü denen şekilde kol kesimi ile birleştirilmiş. Tamamen güpür kumaştan tasarlanan gelinliğin, inci detayları ve tül etekleri ile güzel bir görünüme sahip.

İncili Uzun Kollu Tül Balık Kesim Gelinlik Önerisi

İncili Uzun Kollu Tül Balık Kesim Gelinlik ÖnerisiVintage görünümlü bir gelinlik istiyorsanız, tam size göre bir model. Yuvarlak yakası ve tül üzeri inci işlemeli kumaşı ile oldukça farklı bir görünümü bulunuyor. Uzun kolları ile de ilkbahar ve sonbahar ayları için iyi bir seçenek oluşturuyor.

İnci ve Taşlı Yuvarlak Yaka Balık Kesim Tül Gelinlik

İnci ve Taşlı Yuvarlak Yaka Balık Kesim Tül GelinlikÜst kısmı basen altına kadar tül üzeri inci işlemelerle süslenmiş durumda. Yuvarlak yakası, tül kumaşla tasarlanmış ve balık kesim eteği ile beğeninizi kazanacak bir model.

Kırık Beyaz Taşlı Yuvarlak Yaka Balık Gelinlik Modeli

Kırık Beyaz Taşlı Yuvarlak Yaka Balık Gelinlik ModeliKırık beyaz renkli gelinlik, taş işlemeleri ve balık kesimi ile oldukça güzel bir model. Hafif kısa kolları ve üst kısmındaki motifli taş işlemeleri ile ışıltılı bir görünüm oluşturuyor.

Pul ve Taş İşlemeli Tül Balık Kesim Yuvarlak Yaka Gelinlik

Pul ve Taş İşlemeli Tül Balık Kesim Yuvarlak Yaka GelinlikTül üzeri pul ve taş işlemeleri bulunan gelinlik, balık kesimi ile zarif bir gelinlik. Yuvarlak yakası ve gösterişten uzak görünüme sahip.

Sırt Dekolteli Güpür Yuvarlak Yaka Balık Gelinlik Önerisi

Sırt Dekolteli Güpür Yuvarlak Yaka Balık Gelinlik ÖnerisiVintage görünümlü gelinlik isteyen gelin adayları için güzel bir seçenek. Sırt dekoltesi, güpür bir kumaşla tamamlanan gelinliğin, düğme detayı ve tül kumaşı da oldukça güzel görünüyor.

Taş İşlemeli Kemerli Yuvarlak Yaka Tül Balık Kesim Gelinlik Modeli

Taş İşlemeli Kemerli Yuvarlak Yaka Tül Balık Kesim Gelinlik ModeliGösterişli bir balık kesim gelinlik isteyen gelinler için güzel bir model. Gerdan ve bel kısmında bulunan taş işlemeleri ile ışıltılı bir görünüme sahip.

Taşlı Kapalı Yuvarlak Yaka Balık Kesim Gelinlik

Taşlı Kapalı Yuvarlak Yaka Balık Kesim GelinlikGelinliğin kumaşı, tül üzeri güpür ve taş işlemelerle süslenmiş. Diğer kısımlarının sadeliği ise kumaşın zarafetini ortaya çıkarmış durumda.

Taşlı Kısa Kollu Tül Yuvarlak Yaka Balık Kesim Gelinlik

Taşlı Kısa Kollu Tül Yuvarlak Yaka Balık Kesim GelinlikKısa kollu gelinlik, tül üzeri kumaşa işlenen taşlarla güzellik kazanmış durumda. Sade görünümü taşlarla taçlandırılan gelinliğin yuvarlak yakası, balık kesimi ve kol detayı oldukça güzel görünüyor.

Yarım Kollu Kemerli Tül Yuvarlak Yaka Balık Gelinlik

Yarım Kollu Kemerli Tül Yuvarlak Yaka Balık GelinlikYarım kollu gelinlik, oldukça güzel bir üst kesime sahip. Taşlı kemer detayı, kollardaki çiçekli güpür ayrıntısı ile oldukça zarif bir görüntü oluşturulmuş durumda. Zarif bir gelinlik arayanlar için iyi bir model.

Yarım Kollu Yuvarlak Yaka Tül Balık Gelinlik

Yarım Kollu Yuvarlak Yaka Tül Balık GelinlikOldukça zarif bir kumaşa sahip olan gelinlik, kapalı yuvarlak yakası ile kış ve sonbahar için güzel bir model. Sade görüntüyü ile de asil bir şıklığa sahip.

Yuvarlak Yaka Kuyruklu Tül Balık Kesim Gelinlik Modeli

Yuvarlak Yaka Kuyruklu Tül Balık Kesim Gelinlik ModeliSade görünümlü bir gelinlik istiyorsanız, aradığınızı verecek bir gelinlik modeli. Tül üzeri güpür işlemeleri bulunan gelinliğin, zarif bir görünümü bulunuyor.

Yuvarlak Yaka Pelerinli Balık Kesim Tül Gelinlik

Yuvarlak Yaka Pelerinli Balık Kesim Tül GelinlikBalık kesim gelinlik, tül pelerinle farklı bir görünüme sahip olmuş. Gelinlikte farklılık arayan gelin adayları için son derece güzel bir seçenek.

Yüzücü Model Yuvarlak Yaka Taşlı Tül Balık Gelinlik

Yüzücü Model Yuvarlak Yaka Taşlı Tül Balık GelinlikÜst kısmı tamamen taş işlemelerle süslenen gelinlik, kemer detayı ve yüzücü kolları ile sporlaşmış bir görünüm kazanmış. Yuvarlak yakası ve tül etekleri ile oldukça güzel görünüyor.

Zarif Yuvarlak Yaka Taşlı Tül Balık Kesim Gelinlik Önerisi

Zarif Yuvarlak Yaka Taşlı Tül Balık Kesim Gelinlik ÖnerisiAsil bir görünüme sahip olan gelinliğin, motifli güpür kumaştan yapılan yaka detayı oldukça güzel görünüyor. Balık kesimi ve asil görünümü ile beğeninizi kazanacak bir model.

Tül Balık Etekli Yuvarlak Yaka Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Tül Balık Etekli Yuvarlak Yaka Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?Elma vücut tipi olarak da adlandırılan geniş omuza ve kalın bele sahip gelin adayları tarafından kullanılmaması gereken yuvarlak yaka gelinlik modelleri, dar omuzlu bayanlar tarafından gönül rahatlığı ile tercih edilebilmektedir.

Balık eteklerin de minyon, ince bacaklı veya atletik vücutlu gelin adayları tarafından kullanılabilecek olması ise gelinlik seçimlerinde önemli bir yönlendirme gerçekleştirmektedir.

Tül Balık Etekli Yuvarlak Yaka Gelinlik Önerileri ve Fikirleri

Tül Balık Etekli Yuvarlak Yaka Gelinlik Önerileri ve FikirleriSade gelinlik modeli örnekleri arasında yer alan yuvarlak yaka balık etekli gelinlikler, kullanılacak aksesuarlar konusunda istenildiği gibi renkli tercihlere açıktır. Özellikle yaz aylarında yapılacak düğünlerde renkli yaz çiçeklerinden gelin buketlerinde ve saç aksesuarı olarak kullanmak gelinliğe renk ve neşe katacaktır.

Gelin buketiyle aynı renk olarak tercih edilmesi tavsiye edilen ayakkabı ise ince bantlı, dansçı ayakkabısı tipinde ayakkabılar da olabilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here