Özellikle Mart ayından sonra yapılacak düğünlerde baharın tazeliğini hemen hissederiz. Evlenecek çiftlerin de genellikle ilkbahar aylarını tercih ettiğini biliyoruz. İlkbaharın ruhunu yansıtan uçuş uçuş tüller ve midi etek boyları gelinlerin en beğendiği modellerden olmaya başladı. Açık veya yarı kapalı düğün mekanlarının ilkbahara özgü süslenmesi ile birlikte tüllü midi gelinlikler düşünüldüğü zaman birbirine son derece yakıştığını tahmin edebilirsiniz. Kapalı mekânda yapılacak düğünlerde daha klasik modeller tercih edilebileceği gibi, açık havada olan veya kır düğünü temasında gerçekleşecek olan düğünlerde sıra dışı ve iddialı modeller kullanılabilmektedir.

Düğün sezonunun başlangıcı olarak da bilinen ilkbahar aylarının gelmesiyle düğünler davetiyeleri tek tek gelmeye başlar. Evlenmek ve sonsuz mutluluğu yakalamak için ilkbahar aylarını tercih eden gelin adaylarının gelinlik seçerken göz önünde bulundurması gereken bazı hususlar vardır. 1950’li yıllarda zarafetin simgesi olarak kullanılan midi boy gelinlikler, açık havada yapılacak ilkbahar düğünleri için sıra dışı ve bir o kadar da hoş bir seçim olacaktır.

Feminen ve sevimli olmayı aynı anda başarabilen midi boy gelinlik modelleri, aynı zamanda marjinal bir hava da katmakta ve düğünlerinde herkes gibi olmak istemeyen bayanların en çok ilgi gösterdikleri tercih olmaya devam etmektedir. Açık hava düğünlerinde sevimli ve bir o kadar da şık bir hava yaratacak olan midi boy gelinlikler, dizin hemen altında bitebileceği gibi ayak bileklerine kadar da uzanabilmekte ve klasik bir gelinlikte olan her şeyi kendine de katmaktadır.

Tüllü Askılı Midi İlkbaharlık Gelinlik Resimleri ve Fotoğrafları

Midi gelinlikler, günümüzde en trend modellerden birisidir. Dizin hemen altında başlayan bu gelinlikler, her vücut tipindeki geline de uyarlanabiliyor. Dikkat etmeniz gereken ise vücudunuzu ne kadar iyi tanıdığınız. Vücudunuzu iyi tanırsanız kendiniz için en iyi midi gelinlik modelini tasarlayabilir ve ilkbaharın tadını çıkartarak muhteşem bir düğün yapabilirsiniz. İşte sizlere tüllü, askılı, midi ilkbaharlık gelinlikler:

Çiçek Detaylı Tül Etekli İlkbaharlık Midi Gelinlik

Çiçek Detaylı Tül Etekli İlkbaharlık Midi GelinlikÖzel kumaşı ile kendinizi farklı hissedeceğiniz bir gelinlik modeli. Değişik bir gelinlik fikri arıyor veya nikahınızda giymek için iyi bir alternatif.

Çiçek Kemerli Kabarık Etekli Midi Gelinlik Önerisi

Çiçek Kemerli Kabarık Etekli Midi Gelinlik ÖnerisiKabarık kat kat etekleri ile oldukça dikkat çekici bir gelinlik modeli. V yakası ve kalın kemer detayı ile birçok gelin adayının beğenisini kazanan bir bir model.

Desenli Tül İlkbaharlık Midi Gelinlik

Desenli Tül İlkbaharlık Midi GelinlikÇok zarif bir kumaşı ve duruşu olan bu gelinlik modeli, kollarındaki hareket ile de dikkatleri çekiyor. İlkbahar için en iyi seçeneklerden bir tanesi.

Fiyonk Detaylı Askılı Midi Gelinlik Modeli

Fiyonk Detaylı Askılı Midi Gelinlik ModeliOmuzlara dökülen tül kolları ve göğüs ortasında kurdela fiyonk ile toplanmış olması çok güzel görünüyor. Uçuşan etekleri ile ilkbahar havasına uygun bir model.

Fiyonk Detaylı Tül Askılı Midi İlkbaharlık Gelinlik

Fiyonk Detaylı Tül Askılı Midi İlkbaharlık GelinlikÖzellikle nikah için sade ve zarif bir gelinlik modeli arayan gelin adayları için mükemmel bir model. Ön kısmındaki minik fiyonkları ise oldukça dikkat çekici bir hareket sağlıyor.

Güpür İşlemeli Tül Detaylı Kabarık Midi Gelinlik

Güpür İşlemeli Tül Detaylı Kabarık Midi GelinlikVintage görünümü ile son derece şık bir gelinlik modeli. Yüksek bel, V tipi yaka ve kabarık etekleri ile kendinizi prenses gibi hissedeceksiniz.

Güpür ve Tüy Detaylı İlkbaharlık Midi Gelinlik

Güpür ve Tüy Detaylı İlkbaharlık Midi GelinlikEtek uçlarının tüy detayları ile hareketlendirilen bu gelinlik modeli, kollarındaki dantel ile çok iddiali görünüyor. Düğün için sahil kenarını düşünüyorsanız, kesinlik beğeneceğiniz bir gelinlik.

Kalp Yaka Siyah Kemerli Dantel Detaylı Tül Midi Gelinlik

Kalp Yaka Siyah Kemerli Dantel Detaylı Tül Midi GelinlikSon yıllarda farklı renklerde gördüğümüz gelin kuşakları için güzel bir örnek. Siyah kurdele kemeri ve kol detayları ile oldukça spor bir görünüme sahip.

Plise Tül Sade İlkbaharlık Midi Gelinlik Modeli

Plise Tül Sade İlkbaharlık Midi Gelinlik ModeliPlise sevenlerdenseniz, bu gelinliği giymek isteyeceksiniz. Bir elbise görünümüne sahip olan bu gelinlik, sandaletleriniz ile açık hava düğünlerinde vazgeçilmez bir model olacaktır.

Salaş Sade Tül Etekli Midi Gelinlik

Salaş Sade Tül Etekli Midi GelinlikDeniz kıyısında yapılacak bir düğün için tercih edebileceğiniz rahat bir gelinlik. Kabarık gelinlik görünümünden sıkılıp, farklılık yaratmak isteyen, gelinliği klişe gören gelin adayları için güzel bir seçim.

Salaş Detaylı Kabarık Tül Etekli Midi Gelinlik Önerisi

Salaş Detaylı Kabarık Tül Etekli Midi Gelinlik ÖnerisiKabarık tül etekleri ve dantel üstü ile kendinizi prenses gibi hissedeceğiniz bir model daha. Zarif bir görünümü olan bu gelinlik, Audrey Hepburn tarzını yakalamanızı sağlayacak.

Tafta ve Tül Detaylı Askılı İlkbaharlık Midi Gelinlik Modeli

Tafta ve Tül Detaylı Askılı İlkbaharlık Midi Gelinlik ModeliCep detayları ile gelinlik giymek istemeyen gelin adayları için mükemmel bir model. Özel kumaşı ve A kesim etek modeli üzerindeki çiçek detaylar ile hareketlenmiş. Spor bir gelinlik arayanlar için mükemmel bir seçim.

Tül Üzeri İşlemeli ve Kemerli Midi İlkbaharlık Gelinlik Modeli

Tül Üzeri İşlemeli ve Kemerli Midi İlkbaharlık Gelinlik ModeliÇok şık bir kumaşı olan bu gelinlik modeli, kemer detayı ile zarif bir görüntüye sahip. Yaprak detaylı işlemesi ve sadeliği göz dolduran bir güzelliğe sahip.

Tüy ve Taş Detaylı Dar Midi Gelinlik

Tüy ve Taş Detaylı Dar Midi GelinlikZarif kumaşı ve dar kesimi ile ışıl ışıl bir gelinlik modeli. Tüy etekleri ile taş işlemeleri gerçekten harika bir görünüme kavuşmanızı sağlayacak.

V Yaka Kemerli Tül Midi Gelinlik

V Yaka Kemerli Tül Midi GelinlikV yaka uçuş uçuş etekleri ile şık bir midi gelinlik modeli. Yakasının dantel işleme ile kapatılması ise geniş yaka açıklığını toplayarak hem şık görünmenizi hem de rahatlıkla taşımanızı sağlayacak.

Tüllü Askılı Midi İlkbaharlık Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Tüllü Askılı Midi İlkbaharlık Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?İlkbahar aylarında evlenecek olan gelin adayları gelinlik modellerine karar verirken düğünün açık havada mı, yoksa kapalı mekânda mı olacağına karar vermesi gerekiyor. Gelinlik seçimini bu durumu göz önünde bulundurarak yapmalıdır. Etek boyu olarak midi boyun tercih edilmesi radikal bir değişiklik olmakla birlikte, gelinliğin üst kısmının seçilmesi de oldukça önemlidir. Gelinlik eteğinde yer alacak kabartının genel olarak tülle yapılmış olması gelinliğin üst kısmında, yakalarda ve askılarda da tül kullanılması gerektiğini göstermektedir.

Tüllü Askılı Midi İlkbaharlık Gelinlik Önerileri ve Fikirleri

Tüllü Askılı Midi İlkbaharlık Gelinlik Önerileri ve FikirleriBahar ayları olması sebebiyle askılı gelinliklerin tercih edileceği göz önüne alınınca midi boyun marjinalliği gelinliğin üst kısmının sadeliğiyle bir arada kullanılarak hem şaşırtıcı hem de asil bir görüntüye ulaşılmaktadır. Hem cici kız modunda hem de diğer gelinlik modelleri arasında dikkat çekici olan midi gelinlikler, unutulmaz düğün fotoğraflarında sıradışılığı yakalamanızı sağlayacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here