Gelinlik seçmek başlı başına zor bir iş olmakla birlikte, özellikle tesettürlü bayanlar için istedikleri modeli bulmama korkusu daha da fazla olmaktadır. Ancak son yıllarda başlı başına gelişen bir sektör olan tesettür modası, gelinlik modellerini de kapsamakta ve türbanlı gelinler için birçok seçenek bulunmaktadır. Pek çok türbanlı gelin adayının gözünü korkutan bir süreç olan gelinlik seçimi, günümüzde sorun olmaktan çıkmakta ve yerini eğlenceli bir hale bırakmaktadır.

Piyasada yer alan pek çok alternatif sayesinde türbanlı olsun olmasın her genç kız hayal ettiği gelinlik modeline rahatlıkla ulaşabilmektedir. Son yılların gelinlik trendi olan dantelin de sıklıkla kullanıldığı türbanlı gelinlik modellerinde taş işlemeler de göze çarpmaktadır. Gelinliğin pek çok farklı bölgesine uygulanabilen taş işleme detayları gelinliğe ayrı bir hava katarak oldukça fazla beğenilmektedir.

Gösterişli olmak isteyen gelin adaylarının en fazla tercih ettiği gelinlik modelleri arasında yer alan taş işlemeli gelinlikler, türbanlı gelin adayları için de pek çok değişik şekilde karşımıza çıkmaktadır. Özellikle Armine tafta tesettür gelinlikler, gelin adaylarının en çok tercih ettiği modellerden. Kemer kısmında yer alan işlemelerin özellikle göze çarptığı önümüzdeki sezonda bu işlemeler dışında, omuz kısmında ve eteklerde de taş işlemelere rastlanmaktadır. Oldukça gelişmiş bir sektör olan tesettür giyimi, gelinlik modelleri konusunda da iddiasını kanıtlamaktadır. Gelin adayının kendi zevk ve stiline uygun olan gelinliği bulması için tek yapması gereken gelinlik mağazalarını gezip istediği modeli bulmaktan geçmektedir.

Türbanlı Taş İşlemeli Gelinlik Resimleri ve Fotoğrafları

Türbanlı gelinlikler, günümüzde oldukça fazla çeşitliliğe sahip. İstediğiniz duvak modelini gelinliğinizle kombinleyebilirsiniz. Ayrıca modern bir görünüm için renk kullanabilirsiniz. Eğer klasik görünümden vazgeçmek istemiyorsanız da Osmanlı modellerini tercih edebilirsiniz. İşte sizlere 16 adet güzel öneri:

Altın Renkli Taş İşlemleri Gösterişli Tesettür Gelinlik

Altın Renkli Taş İşlemleri Gösterişli Tesettür GelinlikAltın rengi taşları ile gösterişli gelinlik isteyen gelin adayları için güzel bir model. Türban kısmında taşlarla işlenmiş desenler göz dolduran bir güzelliğe sahip.

Boncuk ve Taş İşlemeli Tesettür Gelinlik

Boncuk ve Taş İşlemeli Tesettür GelinlikGelinlik dendiğinde akla gelen boncuk ve taş işlemelerin, gösterişli bir şekilde işlendiği gelinlik modeli. Duvak kenarında ve kol kısımlarında bulunan işlemelerle tüm gözler üzerinizde olacak.

Dantel Etekli Kapüşon Duvaklı Zarif Tesettür Gelinlik

Dantel Etekli Kapüşon Duvaklı Zarif Tesettür GelinlikSon derece modern bir türban modeline sahip gelinlik önerisi. Eteğinde bulunan dantelin kenarlarında ve yakada bulunan taş işlemeler, prenses gibi hissetmenizi sağlayacak.

Değişik Türbanlı Pul ve Taş İşlemeli Gelinlik

Değişik Türbanlı Pul ve Taş İşlemeli GelinlikDeğişik bir türban bağlama şekline sahip olan bu model, danteli ve işlemeleri ile göz dolduruyor. Kırık beyaz ve krem renkleri ile altın tonlarını rahatça kullanabilirsiniz.

Drapeli ve Taş İşlemeli Uzun Duvaklı Tesettür Gelinlik

Drapeli ve Taş İşlemeli Uzun Duvaklı Tesettür GelinlikUzun duvağı ile oldukça gösterişli görünen bir gelinlik modeli. Yaka ve gövde kısmını süsleyen taşlar ise gelinliğin üzerinize tam oturmasını sağlayacak.

Farklı Etekli Taçlı Taş İşlemeli Duvaklı Tesettür Gelinlik Modeli

Farklı Etekli Taçlı Taş İşlemeli Duvaklı Tesettür Gelinlik ModeliTül eteğin üzerine uzanan güpür detaylar, bel kısmında taş tokalı kemer ve taç ayrıntıları ile göz dolduran bir model. Duvağın ucunda bulunan güpür modeli ile uygun bir taç kullanmanızı öneririz.

Fes İşlemeli Gösterişli Türbanlı Gelinlik

Fes İşlemeli Gösterişli Türbanlı GelinlikDeğişiklik isteyen gelin adayları için fes üzeri işlenmiş ve alttan uzanan duvağı ile güzel bir gelinlik modeli.

Gösterişli Türbanlı İnci İşlemeli Kemerli Gelinlik Önerisi

Gösterişli Türbanlı İnci İşlemeli Kemerli Gelinlik ÖnerisiGösterişli bir duvağa sahip olan gelinlik, kemerinde bulunan taş tokası ile mükemmel bir görünüme sahip. Güpür detayları ve A kesim eteği ile gözleri üzerinize toplayacaksınız.

İnci ve Taş İşlemeli Duvaklı Tesettür Gelinlik

İnci ve Taş İşlemeli Duvaklı Tesettür GelinlikDuvak ucu ve yakadan başlayarak kollara uzanan taş işlemeler, araya katılan incilerle pırıltılı bir görüntü oluşturuyor. Tül duvağı ile taş ve incileri dengeleyen bu gelinliği seveceksiniz.

Kabarık Etekli İnci ve Taş İşlemeli Alımlı Gelinlik

Kabarık Etekli İnci ve Taş İşlemeli Alımlı GelinlikÜst kısmı oturan, saten ve tülün muhteşem uyumunu gösteren bir gelinlik. Sıralı şekilde işlenmiş inci ve taş işlemeleri ise tüm gözleri üzerinize çekeceğini bir tesettür gelinlik modeli. Uzun kollu prenses gelinlikler, genellikle tesettür modellerde oldukça seviliyor.

Kaftan Şeklinde İşlenmiş Dantelli Tesettür Gelinlik

Kaftan Şeklinde İşlenmiş Dantelli Tesettür GelinlikKaftan modasına uymak isteyen gelin adayları için mükemmel bir gelinlik modeli. Hakim yakası, dantel etek detayı ve duvağından uzanan taş işlemleri ile beğeneceğiniz bir gelinlik modeli.

Krem Rengi Taş İşlemeli Gösterişli Gelinlik

Krem Rengi Taş İşlemeli Gösterişli GelinlikŞahane bir duvak işlemesine sahip olan bu gelinliği çok seveceksiniz. Krem rengi, son derece gösterişli bir türbanlı gelinlik istiyorsanız, tam size göre bir model.

Prenses Model Şık Taşlı Tesettür Gelinlik Modeli

Prenses Model Şık Taşlı Tesettür Gelinlik ModeliPrenses modelleri çok beğeniyorsanız, bu gelinlik sizin için. Taç şeklinde işlenen taş işlemeleri ve yaka kısmında toplanan işlemeleri ile hem şık hem de asil bir model.

Renkli Taş İşlemeli Gösterişli Gelinlik

Renkli Taş İşlemeli Gösterişli GelinlikDaha dar bir türbanlı gelinlik istiyorsanız, ceket havası veren taş işlemleri ile bu gelinliği seveceksiniz. Kollarıyla birleşen duvağı, renkli taşlarla zarif bir şekilde işlenmiş.

Tül Etekli Yaka İşlemeli Türbanlı Gelinlik

Tül Etekli Yaka İşlemeli Türbanlı GelinlikTüm işlemesi yaka kısmında kruvaze şeklinde toplanan bu gelinlik, etek kısmında sadeleşerek kendini dengelemiş. Kol uçlarında bulunan işlemler ise devamlılığı sağlayan güzel bir detay oluşturuyor.

Tül ve Dantelli Zarif Taş İşlemeli Türbanlı Gelinlik Modeli

Tül ve Dantelli Zarif Taş İşlemeli Türbanlı Gelinlik ModeliSaten baş örtüsü ve dantel ile tülün zarafetini gösteren bu model, kabarık eteğine işlenmiş taşlarla göz dolduruyor.

Türbanlı Taş İşlemeli Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Türbanlı Taş İşlemeli Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?Türbanlı gelin adaylarının gelinlik seçiminde dikkat etmesi gereken noktalar, türbanlı olmayan gelin adayları ile bire bir aynıdır. Hayal ettikleri gelinliğe kavuşmak isteyen türbanlı gelin adayları, en özel günlerinde güzel, şık ve asil olabilmek için vücut tiplerine uygun olan gelinliği belirlemeli ve bunu hayal ettikleri gelinlikle birlikte kurgulamalıdır.

Türbanlı Taş İşlemeli Gelinlik Önerileri ve Fikirleri

Türbanlı Taş İşlemeli Gelinlik Önerileri ve FikirleriÖzellikle bu sezonda sıklıkla karşımıza çıkacak olan balık model gelinliklerin de türbanlı gelin adayları için özel olarak uygulanmış versiyonları bulunmaktadır. Tüm vücudu saran balık modeller yerine biraz daha bol kesimlerin tercih edildiği türbanlı gelinlik modellerinde, oldukça sade bir gelinliğe yapılacak işlemelerle gelinliğe hem ayrı bir hava hem de gösteriş kazandırmak mümkündür.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here