Son birkaç yıldır devam eden Disney modası oldukça hızlı bir şekilde yayılmakta. Prenses model tercihlerinde klasik renklerden kaçış artık alışıldık bir durum. Özellikle en mutlu gününde prenses veya kraliçe gibi hissetmek isteyen kadınlar için “Sindirella” adı verilen yeni bir prenses gelinlik modeli türemiş durumda.

Prenses gelinliğin en güzel tarafı hiçbir zaman için sadece beyaz renge bağlı olmayışıdır. Pembenin, mavinin, sarının en açık tonlarını ve bolca türü barındırabilen bu modeller taşlarla birleştiğinde, gösteriş ve zarafeti bir arada sunuyor. Prenses gelinlik kime yakışır derseniz; farklı uygulanma şekilleri ile herkese yakışabilir. Ama çok dikkat etmek de gerekir.

Nefes kesen süslü veya parlak taşlar popüler bir eğilimdir. Sırtınızı sergilemeniz için ünlü tasarımcı Imbriano, duvağınızın gövdesinde herhangi bir işleme olmaksızın özel bir kesim boncuk işi veya kristal önermektedir.

Gelinliği minimalde tutmak son derece önemlidir. Prenses model zaten yapısı nedeniyle iddialı bir gelinlik türüdür. Bu nedenle kalıp gibi kollar yerine transparan bir şıklık düşünün ve çoklu kumaş katmanlarından uzak durmayı unutmayın.

Balon etekli prenses modellerin yeniden patlaması ile birlikte, en sık tercih edilebilecek modeller abartılı ve kabarık etekler olarak göze çarpıyor. Bu abartıyı, taşlar ile arttırabileceğiniz gibi dantel de kullanarak farklı bir hava yakalayabilirsiniz. Düşük omuzlu modellerde taşları, kollarda ve göğüs bölgesinde tercih etmek ayrı bir hava verecektir.

Taş yapısı itibariyle pahalı görünmektedir fakat günümüzde artık her çeşit pahalı değildir. Son derece başarılı tasarımcıların oldukça uygun fiyatlı taşlı gelinlik çeşitlerini görmek mümkündür.

Üstü Taşlı Prenses Gelinlik Fotoğrafları ve Resimleri

Son dönemde hem taşlı hem de prenses gelinlikler, gösteriş arayan gelin adayları için fazlasıyla tercih ediliyor. Üstelik taşlı gelinlikler, modern görünümlü de tasarlanmaya başladı ve hiç de göze batmayacak cinsten modeller ortaya çıktı. İşte sizlere birbirinden güzel gelinlik modelleri:

Dantel Kumaşlı Taşlı M Yaka Prenses Gelinlik Önerisi

Dantel Kumaşlı Taşlı M Yaka Prenses Gelinlik ÖnerisiGüzel bir dantel kumaşı bulunan gelinliğin taş işlemeleri, abartıdan uzak bir şekilde tasarlanmış. Üstelik kumaş sayesinde zaten hareketli görünen gelinliğe, fazla taş eklenerek kötü görünmesi engellenmiş. Kemer ve göğüs üstünde bulunan taşları ile güzel bir öneri.

M Yaka Tül Prenses Gelinlikler için Buraya Tıklayın.

Düşük Kollu Tül Prenses Etekli Taşlı Gelinlik

Düşük Kollu Tül Prenses Etekli Taşlı GelinlikDantel kumaştan tasarlanan üst kısım, düşük kollarla tamamlanmış ve şık bir görüntü oluşturulmuş. Modern gelinlik modellerinde olduğu gibi fazla taş işlemesi yerine küçük ayrıntılar halinde işlemeler kullanılmış. Etek kısmında pili kaşe tül kumaş kullanılmış ve kabarık görüntüsü rahatsız etmeyecek boyutta tasarlanmış.

Fransız Danteli Kuyruklu Taşlı Prenses Gelinlik

Fransız Danteli Kuyruklu Taşlı Prenses GelinlikSon derece gösterişli ve unutulmaz bir gelinliğim olsun diyorsanız işte aradığınız tasarım burada. Üst kısmı tül üzerine tamamen taşlarla tasarlanmış. Uzun kolları illüzyon denediğimiz şekilde devam ettirilmiş. Etek kısmında ise tamamen Fransız danteli kullanılmış. Sırt kısmında derin dekoltesi bulunan gelinliğin, upuzun bir kuyruğu bulunuyor.

Göz Atın: Fransız Danteli Romantik Gelinlikler

Hakim Yaka Sırt Dekolteli Taşlı Prenses Gelinlik

Hakim Yaka Sırt Dekolteli Taşlı Prenses GelinlikEğer farklı ve kapalı üstü bulunan bir gelinlik istiyorsanız tam size göre bir model. Göğüs dekoltesi yerine sırta koyulan pencere gereken havayı takmış. Gelinliğe düzensiz yerleştirilen taşlar ise gereken ışıltıyı veriyor. Üst kesimdeki farklılık modern gelinliklerde sıklıkla gördüğümüz ayrıntılardandır. Sırtı açık balık kesim gelinlikler için buraya tıklayın.

Kalp Yaka Taşlı Pullu Prenses Gelinlik Önerisi

Kalp Yaka Taşlı Pullu Prenses Gelinlik ÖnerisiYine göze batmayan şekilde taşlarla süslenmiş bir gelinlik karşınızda. Korseli straplez kısmında bulunan taşlar, küçük ve kibar bir şekilde yerleştirilmiş. Etek kısmında ise pullar kullanılarak üst kısım dengelenmiş. Hem modern hem de naif bir taşlı gelinlik modeli olduğunu da söylemek gerekiyor.

M Yaka Kol Detaylı Taşlı Prenses Gelinlik Modeli

M Yaka Kol Detaylı Taşlı Prenses Gelinlik ModeliEğer hem taşlı hem prenses hem de modern bir gelinlik arıyorsanız bulamadım diye üzülmeyin. Çünkü tasarımcılar artık bu işi çok iyi yapıyorlar. Resimde gördüğünüz gibi hiç göze batmayan taşları, modern prenses kesimi ile kendinizi peri kızı gibi hissedeceksiniz. Duru ve naif bir görüntü için katedral tipi bir duvağı tercih edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Askılı Prenses Gelinlikler

Straplez Taşlı Parlak Etekli Prenses Gelinlik Önerisi

Straplez Taşlı Parlak Etekli Prenses Gelinlik ÖnerisiStraplez kalp yakalı üst kesimde kullanılan yoğun taşlar, kaliteli görüntüsü ile göze batmayan cinsten. Etekte kullanılan parlak tül kumaş ise üst kısmın ışıltısını dengelemiş. Yine prenses ve taşlı bir model olmasına rağmen modern bir görünümü olan gelinlik modellerinden.

Tafta Etekli Straplez Taş İşlemeli Prenses Gelinlik

Tafta Etekli Straplez Taş İşlemeli Prenses GelinlikÜst kısmı tamamen taşlarla bezeli straplez şekilde tasarlanan gelinlik, tafta kumaşla güzel bir uyum yakalamış. Son döneme ait tasarımlardan birisi ve tafta kumaşın asilliğini taşıyor. Üst kısımda yoğun bir taş işlemeli bulunmasına rağmen göze batmıyor ve rahatsız etmiyor. Taftanın son yıllarda popüler olduğunu da unutmamak gerekiyor. Tafta pileli prenses gelinlikler için tıklayın.

Taşlı Düşük Bel Fırfırlı Prenses Gelinlik Modeli

Taşlı Düşük Bel Fırfırlı Prenses Gelinlik ModeliLeğen kemiklerine kadar inen straplez üst, tül kumaştan drapeli bir şekilde tasarlanmış. Üzerine yerleştirilen ve motifler yaratılan taşlar ise gelinliğin bütünüyle uyumlu görünüyor. Fırfırlı etekleri de hem spor hem de şık bir görünüm oluşturuyor. Düşük belli kışlık prenses gelinlikler için tıklayın.

Üstü Tamamen Taşlı Göğüs Dekolteli Prenses Gelinlik

Üstü Tamamen Taşlı Göğüs Dekolteli Prenses GelinlikModern taşlı prenses gelinliklerden bir tanesi daha. Üst kısım tamamen taşlarla oluşturulurken, derin göğüs dekoltesi güzel bir görüntü oluşturuyor. Tam olarak masal prenseslerinin kıyafetlerini andıran üst kısım, altta tül kumaştan oluşan etekle birleşiyor. Etek uçlarında bulunan taşlar ise üst kısmın ışıltısını tamamlıyor.

Üstü Taşlı Prenses Gelinlikler Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Üstü Taşlı Prenses Gelinlikler Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?Son derece basit ve sıradan bir prenses model elbiseniz varsa ve süslemeler olmadan etkiyi büyütmek istiyorsanız; saten, kadife ya da organze kumaş şeklinde kesilmiş bir melek kesim, her zaman iyi bir seçimdir. Kleinfeld Moda Yönetmeni Terry Hall bu konuda dikkat çekiyor. Hafif dantel dokunuşlu bir duvak ile de basit bir elbise çok şık ve tarz bir görünüm elde edebilir. Önemli olan kollarda kullanılan dantel türünün duvakta devam ettirilmesidir. Farklı dokudaki kumaşların tercih edilmesi halinde çirkin bir görüntü ortaya çıkacaktır.

İlginizi Çekebilir: Prenses Gelinlikler Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Modern bir gelin için duvak artık mutlak bir zorunluluk olmamasına rağmen, çoğu evlenen kadın halen onları giymeyi tercih ediyor; çünkü çoğunlukla sihirli hissettiriyor. Hüner, en fazla etki yaratmak için ne tür bir duvak ile ne tür bir gelinlik giyileceğini bilmektir.

Kalp yakanızın çok boncuklu veya süslenmiş bir prenses model elbise üzerine yerleştirilmiş olması durumunda, duvağınızda iki yoldan birine gidebilirsiniz. Boutique de Voile‘nin tasarımcısı Carla Imbriano, biraz parlayan bir prenses gelinlik için, koridorda yürürken parıldaması için; dağılmış Swarovski’nin bulunduğu klasik kesimli bir gelinliği, dantel kollar ile yumuşatmanın kesinlikle çarpıcı olduğunu söylüyor.

Üstü Taşlı Prenses Gelinlikler Önerileri ve Fikirleri

Üstü Taşlı Prenses Gelinlikler Önerileri ve FikirleriTafta, özellikle prenses modellerin vazgeçilmez bir parçasıdır. V yaka modellerin, yarı transparan dantel kollar ile süslenmiş, taftalı bir etek ile tamamlanmış modelleri, en ideal seçimler arasında yer alabilir.

Tavsiye Ederiz: Taşlı Gelinlik Modeli Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kışın gelinlik giyecek gelin adayları için kadife ve taş muhteşem bir uyum yakalayabilirler. Kadifenin taş ile aynı renk skalasında yer alması ama 1-2 ton daha koyu olması muhteşem bir görsellik oluşturabilir. Özellikle kalp yaka prenses modellerde, göğüs ve bel bölümünün kadife üstü taş kaplı olması, kadifenin kalın dokusunu naifleştirerek harika bir uyum yakalayabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here