Gelinlik seçiminde kısıtlı olmayan uzun boylu gelin adayları için pek çok gelinlik modeli bulunmakta olup her biri de son derece şık durmaktadır. Fiziği düzgün ve uzun boylu bayanların kendilerini içinde gayet şık ve zarif hissetmelerini sağlayacak gelinlik modelleri arasından en uygun olanı seçmek için; straplezden A kesim gelinliğe kadar pek çok modeli deneyip gelin adayının üzerinde görmesi gerekir.

Dantel kumaşlarla kaplı bir gelinlik uzun boylu gelinlerin oldukça asil bir duruş sergilemelerini sağlar. Diğer yandan dekolte sevenler için straplez gelinlik modelleri uygun seçenekler arasındadır. Uzun boylu gelin adaylarının en zarif şekilde arz-ı endam ettikleri gelinlik modelleri arasında ise balık etek gelinlik modelleri yer alıyor. Bu seçim sayesinde oldukça zarif ve ince görünmek mümkündür. Ancak uzun boylu olup, hafif fazlalığı bulunanlar için A kesim gelinlik modelleri, hem ince görünmeyi hem de fazlalıkların en doğru şekilde kapatılmasını sağlayacaktır. A kesim gelinlik nedir, kime yakışır öğrenmek için burayı tıklayın.

Gelinlik alışverişinde şanslı kesim arasında yer alan uzun boylu gelin adayları için neredeyse bütün gelinlik modelleri uygundur denebilir. Ancak kaçınmaları gereken en önemli noktalardan biri olarak, boyundan bağlamalı gelinlik modelleri başta geliyor. Bunun en önemli nedeni, bütün ilginin boyun kısmına yoğunlaşacağı için zaten uzun olan boyun daha uzun görünmesi gibi bir yanlış ortaya çıkacaktır. Doğru bir tercih olarak ise duvağın olabildiğince uzun tutulması, zarif görünümün daha da şık görünmesini sağlayacaktır. Saten A kesim uzun duvaklı gelinlikleri buradan görebilirsiniz.

Uzun Boylu Gelinler Hangi Model Gelinlik Seçmeli?

Uzun Boylu Gelinler Hangi Model Gelinlik Seçmeli?Her gelin adayının hayallerini süsleyen bir gelinlik modeli mutlaka var olsa da, düğün tarihinin yaklaşması ile birlikte, gerçeğe yönelik seçimler yamak, düğünlerde her zaman şık gelin görmeyi mümkün kılar. Bu sebeple uzun boylu gelinlerin kendi boy ve vücut yapılarına uygun gelinlik seçimi ile hayatlarındaki en özel günü aynı zamanda en şık oldukları güne dönüştürebilmelidirler.

Kabarık ve oldukça gösterişli gelinlikleri rahatlıkla taşıyabilen uzun boylu gelinler aynı zamanda son derece sade gelinlik modelleri içinde de zarif görünmeyi başarabilmektedir. Bu noktada öncelik olarak vücut yapıları ön planda tutularak seçim yapılsa da gelin adayının tarzı ve karakterini en iyi yansıtan gelinliği tercih etmesi yerinde olacaktır.

Uzun Boylu Gelinler Gelinlik Seçerken Neye Dikkat Etmeli?

Uzun Boylu Gelinler Gelinlik Seçerken Neye Dikkat Etmeli?Uzun boylarından dolayı kısa sürede gelinlik seçimi yapma avantajı bulunan gelin adaylarının zorlanmadan bir gelinlik alışverişini tamamlamaları için ne istediklerini tam olarak bilmeleri gerekiyor. Uzun boylu bir gelin aynı zamanda da zayıf ise bu durumda gelin adayının istediği gelinliği seçmesinde hiçbir sakınca yoktur. Ancak vücudundaki kusurları örtecek ve olduğundan daha uzun göstermeyecek gelinlik modellerini tercih etmeleri gerekir.

Uzun gelin adaylarını daha da uzun gösteren gelinlik modelleri arasında, boyun kısmında çeşitli aksesuar bulunan modelleri olarak gösterilebilir. Ayrıca bacak boynun dar gelinlik modelleri için müsait yapıda olması, balık etek gelinliklerde oldukça şık görünmeyi sağlar.

Uzun Boylu Gelinlere Yakışacak Gelinlik Modelleri

Uzun Boylu Gelinlere Yakışacak Gelinlik ModelleriGelinlik içinde tüm zarafetlerini yansıtacak gelinlik modelleri arasından uzun boylu gelin adayları için seçim yapmak oldukça kolaydır. Gelin adayı uzun boylu ise gelinlik modelinde bolca dekolte olmasında bir sakınca yoktur. Özellikle sırt dekoltesi sayesinde daha ince görünmek mümkündür.

Diğer yandan etek kesiminin düz olarak bitmesi ya da kabarık ve çok katlı bir kesime sahip olması bu özellikteki gelinleri son derece şık gösterecek olan modellerdir. Uzun kuyruk ve duvak uzun boylu gelin adayları için en uygun detaylar arasındadır. Bu sayede hiç olunmadığı kadar zarif ve enfes bir şıklıkta olmak kaçınılmaz olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here