Pek çok kadının hayatlarının belki de en önemli süreçlerinden birisi; dünya evine girdikleri gündür. Bu gün öylesine önemlidir ki; çoğu zaman düğün gününde nasıl görünecekleri en büyük bir stresleri haline gelebilir. En mutlu gününde kusursuz şekilde gözükmek isteyen gelinler, bu yüzden gelinlik seçimleri konusunda uzun araştırmalara girerler.

Gelinliklerin modası her yıl değişmektedir ve piyasaya yeni gelinlik modelleri sürekli olarak çıkarılmaktadır. Tüm gelinlik modelleri içerisinde senelerdir eskimeyen gelinlik türlerinden birisi ise uzun duvaklı dantel gelinliklerdir. Bu tür gelinlikler gelin adaylarının üzerinde fazlasıyla zarif ve mükemmele yakın bir görüntü sağlamaktadır.

Günümüzde uzun duvaklı dantel gelinlik satışı yapan çok sayıda firma bulunur. Bazı firmalar dantel gelinlik konusunda kaliteli kumaş seçimleri ve ince işçilikleri ile göz doldururken bazıları ise ucuz ve basit görünümlü gelinlikleri ile gelinleri yeterince memnun edememektedir. Bu nedenle uzun duvaklı dantel gelinlik almadan önce model seçimi kadar firma seçimi de oldukça mühimdir. Ayrıca yüz tipine göre duvak modeli seçtiğinizden de emin olmalısınız.

Uzun duvağı bulunan ve dantel kumaştan üretilen gelinliklerin tercih edilmesi durumunda dikkat edilmesi gereken bazı püf noktalar vardır. Düğün günleri pek çok kadın için en önemli günlerin başında geldiğinden bu tür bir gelinlik seçiminde acele edilmemesi ve iyice düşünüldükten sonra karar verilmesi çok önemlidir.

Uzun Duvaklı Dantel Gelinlik Resimleri ve Fotoğrafları

Duvak bir gelinliğin en özel parçalarından birisidir. Ama doğru duvak kullanımı oldukça önemlidir. Biz sizin için 10 güzel model seçtik. Uzun duvaklı ve dantel kumaşlı bu gelinlikler hayallerinizi süsleyen modeli size gösterebilir.

Dantel Aplikli Uzun Duvaklı Düz Gelinlik

Dantel Aplikli Uzun Duvaklı Düz GelinlikSade ama son derece güzel görünen bu gelinlik, dantel aplikli uzun duvağı ile mükemmel görünüyor. İlkbahar ve yaz ayları için oldukça uyumlu bir seçim olacaktır. Kır veya kumsalda bir düğün düşünen gelin adayları için de uygun bir seçim. Eğer biraz ışıltı isterseniz bunu gelinlikte uygulayabilirsiniz.

Dantel Aplikli Uzun Kollu V Yaka Duvaklı Gelinlik

Dantel Aplikli Uzun Kollu V Yaka Duvaklı GelinlikEğer abartılı bir gelinlik istemiyor ama yine de unutulmaz görünmek istiyorsanız tam size göre bir model önerisi. Uzun kolları ve V yakası ile oldukça asil görüntüsü bulunuyor. Uzun duvağı ile bir peri kızına dönüşebilirsiniz. Işıltı konusunda kararsızsanız bu modelde olduğu gibi tam kararında işi bitirebilirsiniz. Dantelli dar uzun kollu gelinlikler için tıklayın.

Düşük Kol İşlemeli Dantel Uzun Duvaklı Gelinlik

Düşük Kol İşlemeli Dantel Uzun Duvaklı GelinlikÜst kısmı tamamen dantelden oluşan gelinlik, düşük kolları ile oldukça kibar bir görünüme kavuşmuş. Romantik bir görünüm istiyor ama işin dozunu doğru ayarlamak istiyorsanız tam sizlik bir model. Hem gösterişli hem de A kesim eteğin verdiği güzellik ile modern bir görünüm elde edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Saten A Kesim Uzun Duvaklı Gelinlik Önerileri

Katedral Duvaklı Dantel İşlemeli Yarım Balık Gelinlik Önerisi

Katedral Duvaklı Dantel İşlemeli Yarım Balık Gelinlik ÖnerisiKırık beyaz renkli organze kumaş üzerinde işlenen dantel aplikler ile hem şık hem de spor bir hava kazanan gelinlik, uzun duvağı ile masal kahramanına dönüşmenizi sağlayacak. Abartısız ve son derece güzel görünen bu gelinlik ile hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Sırtındaki derin V dekoltesi ise tam ayarında görünüyor.

M Yaka Uzun Duvaklı Prenses Dantel Gelinlik Önerisi

M Yaka Uzun Duvaklı Prenses Dantel Gelinlik Önerisiİlüzyon yakası sayesinde üst bölümde yakalanan güzel görüntü, gelinliğin tamamına yayılmış durumda. Prenses eteği ile kendinizi peri kızı olarak kabul edebilirsiniz. Güzel bir gerdana sahipseniz ta size uygun bir model. Otel ve özel düğünler için son derece uygun bir model önerisi. Renk konusunda ister bu model gibi kırık beyaz ister bembeyaz bir görünüm elde edebilirsiniz. Daha fazla M yaka prenses gelinlik için tıklayın.

Spagetti Askılı Dantel Üstlü Uzun Duvaklı Sade Gelinlik

Spagetti Askılı Dantel Üstlü Uzun Duvaklı Sade GelinlikEğer sade bir gelinliğim olsun ama gösterişten de uzak kalmasın diyorsanız tam sizlik bir model. Düz bir model olmasına karşın, üst kısımdaki askılar ve dantel işlemesi ile son derece havalı duruyor. Aynı zamanda eteğe eklenen tül kısım ile düğünün ilk kısmında boy gösterebilir ardından çıkartarak özgürce dans edebilirsiniz.

Tamamen Dantel A Kesim Uzun Duvaklı Gelinlik Modeli

Tamamen Dantel A Kesim Uzun Duvaklı Gelinlik ModeliTamamen dantel kumaştan tasarlanan gelinlik, kendinizi gerçekten özel hissetmenizi sağlayacak türden. Balıkçı yakası ve kısa kolları ile narin bir görünüm elde edilmiş. Düşük kemerli eteği ise uzun duvakla birlikte güzel bir görünüm oluşturmuş. İster sonbahar ister ilkbahar ayları için tercih edebileceğiniz benzersiz bir model.

Transparan Dantel Yarım Balık Uzun Duvaklı Gelinlik Önerisi

Transparan Dantel Yarım Balık Uzun Duvaklı Gelinlik ÖnerisiEğer benim gelinliğim gerçekten özel olsun ve görenler unutamasın diyorsanız tam sizlik bir model. Uzun ışıltılı duvağı, tamamen dantel kumaştan tasarlanan elbise kısmıyla güzel bir uyum sağlamış. Normalde bu kadar şatafata sade bir duvak veya gelinlik tercih edilecekken, doğru öğelerin birleştirilmesiyle uyum sağlanmış. Balık model transparan gelinlikler için tıklayın.

Uzun Kollu Sade Duvaklı Dantel Gelinlik

Uzun Kollu Sade Duvaklı Dantel GelinlikUzun dantel işlemeli kolları, yarım balık gelinlik ile duru bir hava oluşturmuş. Uzun ve ucu işlemeli duvak ile büyülü bir görünüm yakalanmış. Sadeliği ön planda olsa bile asil duruşu, gelinliğe hayran kalmamızı sağladı. İlkbahar aylarında yapılacak düğünler için harika bir model. Üst kısımdaki hareketlilik ise gelinliğin diğer kısımlarını dengelemiş durumda.

Yuvarlak Yaka Dantel Aplikli Uzun Duvaklı Gelinlik Modeli

Yuvarlak Yaka Dantel Aplikli Uzun Duvaklı Gelinlik ModeliBasen kısımlarından oturan gelinlik, duvaksız haliyle zaten son derece güzelken, duvakla ve taç kısmıyla efsane bir görünüm oluşturmuş. Kendinizi peri kızı olarak hissetmenizi sağlayacak ve fotoğraflara baktıkça ne kadar doğru bir seçim yaptığınızı size anlatacak bir gelinlik modeli. Sadeliğine rağmen bir bütün olarak bakıldığında mükemmel bir gelinlik.

Uzun Duvaklı Dantel Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Uzun Duvaklı Dantel Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?Uzun duvaklı dantel gelinlik seçiminde öncelikle gelin adaylarının boylarına dikkat etmeleri gerekir. Uzun duvağı bulunan gelinlikler kişileri olduklarından çok daha kısa gösterecektir. Bu yüzden zaten boyu kısa olan gelin adayları daha da kısa gözükmek durumunda kalarak istedikleri hoş görünümü elde edemeyebilirler. Duvak seçerken nelere dikkat etmek gerektiğini buradan öğrenebilirsiniz.

Gelinlik kumaşında dantel türünün seçilmesi ise vücut hatlarını ortaya çıkaracağından fazla kilosu olan bayanların bu tür gelinliklerden sakınmaları daha yerinde bir karar olacaktır. Piyasada çok çeşitli dantel gelinlik modelleri bulunur.

Tüm modeller içerisinde dantel kumaş seçilirken kumaşın kalitesine ve örülme şekline özellikle önem gösterilmelidir. Dantel gelinlikler vücuda tam olarak oturan gelinlikler olduğu için gelinlik kalıbının giyildiği zaman kenarlarında boşluk kalmamasına dikkat edilmelidir.

Uzun Duvaklı Dantel Gelinlik Önerileri ve Fikirleri

Uzun Duvaklı Dantel Gelinlik Önerileri ve FikirleriUzun duvaklı dantel gelinlikler uzun yıllardır pek çok gelin adayının tercih ettiği popüler gelinlik türlerindendir. Bu tür gelinlikler çok çeşitli modellerde olup, çoğu zaman kişilerin zevkine göre sıfırdan dikilebilir. Uzun duvağı bulunan dantel gelinlik almayı düşünenler straplez bir yaka ile oldukça başarılı bir görüntü yakalayabilirler.

Gelinliğin kalıbı olarak balık modelinde bir gelinlik seçilmesi vücut hatlarını ortaya çıkararak gerçekten zarif bir görünüm sağlayabilir. Vücutlarında fazlalıkları bulunan bayanlar uzun duvaklı dantel gelinlik tercih etmek istiyorlarsa balık modelinden uzak durmalıdır çünkü bu fazla kiloları daha da ön plana çıkararak kötü bir görünüme neden olacaktır.

Dantel gelinliklerin üzerine işlenebilecek olan parıltı ve pullar, gelinliği hareketlendirebilir ve gelin adaylarına asil bir duruş imkanı verebilir. Bu gelinlik türü tercih edildiği zaman saçların kesinlikle yarım topuz ya da tepede tam topuz yapılması gerekir. Dantelli ve uzun duvaklı gelinlik ile uzun saç kullanılması gelinlerin oldukça dağınık bir görüntüye bürünmelerine sebep olacaktır.

Gelinlik eteği seçiminde ise bu modelle en güzel gidebilecek etek türünün dar ve balık kuyruk şeklinde gelen gelinlikler olduğu söylenebilir. Dileyen gelin adayları kabarık etek modellerini de tercih edebilir fakat kilolu hanımların bu tür eteklerden sakınmaları önemlidir. Bu tür bir gelinlik ile en ideal takı seçimi inci kolye ve bileklikler olacaktır. Ucunda ufak bir taşı bulunan kolyeler de yine dantel ve uzun duvaklı gelinlikler ile kusursuz bir uyum sağlayabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here