Her genç kızın hayalini sevdiği adamla evlenmek ve düğünlerinde hayal ettiği gelinlik modelini giymek süslemektedir. Bu hayali gerçekleştirebilmek için ise oldukça zorlu bir süreç olan düğün hazırlığı dönemini aşmak gerekmektedir. Düğüne hazırlık döneminde gelin adaylarının en çok stres yaşadığı seçim gelinlik modeline karar verirken gerçekleşmektedir. Bir yanda çocukluktan beri kurduğu hayaller, bir yanda da beğendiği ve istediği gelinliğin kendi vücuduna yakışık yakışmayacağı gerçeği, gelin adaylarını strese sokmakta ve bu dönemi daha zorlu hale getirmektedir.

Bu stresli dönemden kolayca kurtulmak için yapmak gereken kendi vücut tipini tanımak ve ona göre gelinlik modeline karar vermektir. Eğer elma vücut tipi olarak tarif edilen vücudun üst kısmının alt kısmına göre daha kalın olduğu bir vücut tipine sahipseniz uzun kollu modeller ve düz kesimler tam size göre anlamına gelmektedir. Dantelli dar uzun kollu gelinlikler için tıklayın.

Uzun kollu gelinlik modellerini aynı zamanda kolları ince olan gelin adayları da gönül rahatlığı ile tercih edebilmektedir. Kollarının kalınlığından şikâyetçi olan gelin adayları ise uzun kol tercih edecek ise bile dar olmayan biraz daha bol ve kamufle edici modellere yönlenmelidir. Genellikle uzun kollu gelinlik modellerinde kollar gelinliğin tamamına göre uygun olacak şekilde dantel veya tül olarak seçilmektedir. Kollarından şikâyetçi olan gelin adayları tül kumaşı tercih etmeli, zayıf olmasından memnun olmayan gelin adayları ise dantel kumaşı tercih ederek daha kalabalık ve dolgun bir görüntü elde etmelidir.

Uzun Kollu Gelinlik Modelleri ile Tercih Edilecek Aksesuarlar

Uzun Kollu Gelinlik Modelleri ile Tercih Edilecek AksesuarlarUzun kollu gelinlik modelleri bütüne bakıldığında daha zarif ve şık bir görüntü oluşmasını sağlar. Genellikle sonbahar veya kış düğünlerinde tercih edilen bu gelinlikler için seçilecek aksesuarlar da hem mevsime uygun olmalı hem de gelinlik modelini tamamlamalıdır.

Seçilecek gelin buketi mevsime uygun canlı çiçeklerden olabilmektedir. Aynı çiçekler kullanılarak yapılacak zarif bir gelin tacı da duvakla birlikte uygulanarak şık bir görüntü oluşturur. Ayakkabı modellerinde ise klasik ayakkabılar yerine bilekten bağlamalı ince topuklu modeller çok daha uygun ve hoş bir görüntü oluşturmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here