Gelinlik seçmek büyük bir kaos gibi gözüken ama aynı zamanda tüm hayallere kavuşmanın bir simgesi olan önemli bir olay olarak oldukça önem verilir. Gelinlik seçilirken özellikle dikkat edilmesi gereken noktalar gelin adayının kendi vücudunu tanıması ve hayallerindeki gelinliği vücut tipine uygun detaylarla taçlandırmasıdır. Bunlarla birlikte düğünün yapılacağı mevsim de gelinlik seçiminde büyük önem taşımaktadır.

Özellikle düğün sezonu olarak bilinene ilkbahar ve yaz aylarında seçilecek gelinlik modelleri oldukça fazladır. Straplez modellerden V yaka gelinliklere kadar pek çok farklı gelinlik modeli düğün sezonundaki gelin adayları tarafından oldukça beğenilerek kullanılmaktadır. Kış ayları ise düğün sezonunun bitmesinden dolayı fazla seçenek yokmuş gibi gözükmekte ancak doğru araştırıldığında oldukça fazla seçenek olduğu gözlemlenmektedir. Özellikle kış ayları için tercih edilecek gelinlik modelleri havaların soğukluğundan dolayı uzun kollu olması tercih edilmektedir. Ancak vücut şekli de gelinlik seçiminde oldukça önemli bir yere sahiptir.

Gelinliğin en klasik ve en şık hali olan prenses gelinlikler özellikle atletik vücutlu gelin adayları tarafından gönül rahatlığı ile tercih edilebilmektedir. Gösterişi tercih eden gelin adaylarının tercihi prenses gelinlik modelleri, yere kadar uzun ve kabarık etekleriyle tüm gözlerin geline dönmesini ve en özel günde en dikkat çekici olmayı hedefleyen gelin adayları için en güzel model olarak bilinir. Ayrıca kış aylarında zarif bir alternatif olarak uzun kollu prenses gelinler tercih edilebilir.

Uzun Kollu Prenses Gelinlik Resimleri ve Fotoğrafları

Uzun kollu gelinlikler, yalnızca kapalı modeller için yapılmamaktadır. Kıs ve sonbahar ayları için de oldukça şık uzun kollu gelinlikler tasarlanıyor. Aynı zamanda güzel tasarlanmış kollar, gelinliği olduğundan daha şık gösterebilmektedir. İşte sizlere 16 fotoğrafla birbirinden güzel uzun kollu prenses gelinlikler:

Çiçek ve Tül Detaylı Prenses Gelinlik Modeli

Çiçek ve Tül Detaylı Prenses Gelinlik ModeliÇiçeklerle bezenmiş üstü ile oldukça zarif bir model. Uzun, kuyruklu tül eteği ise birçok gelin adayının favori modeli olacak bir gelinlik.

Dantel Giydirme M Yaka Prenses Gelinlik

Dantel Giydirme M Yaka Prenses GelinlikDantel sarmalanmış üstü ile oldukça gösterişli bir gelinlik modeli. Birçok gelin adayını cezbeden prenses eteğiyle göz dolduruyor.

Düğme ve Kemer Detaylı Uzun Kollu Prenses Gelinlik Modeli

Düğme ve Kemer Detaylı Uzun Kollu Prenses Gelinlik ModeliZarif ve üzeri işlenmiş bir dantel üste sahip olan gelinlik, kemer detayı ile oldukça şık görünüyor. Birçok gelin adayının beğenisini kazanacak mütevazi bir model.

Güpür Çiçekli Tül Prenses Gelinlik Modeli

Güpür Çiçekli Tül Prenses Gelinlik ModeliTül çiçeklerle süslenmiş bir üst kesimine sahip olan bu gelinlik, kapalı model isteyenler için birebir. Özellikle çiçekleri ile birçok gelin adayının tercihleri arasına girecek.

İşlemeli Organze Uzun Duvaklı Prenses Gelinlik Önerisi

İşlemeli Organze Uzun Duvaklı Prenses Gelinlik ÖnerisiZarif işlemesi ile organze gelinlik, mükemmel. Harika bir göğüs ve omuz kesimine sahip olan model, uzun duvağı ile oldukça beğenilecek bir model.

İspanyol Kol Taş İşlemeli Prenses Gelinlik

İspanyol Kol Taş İşlemeli Prenses GelinlikFarklı bir kol fikri arayanlar için mükemmel bir gelinlik modeli. İspanyol kol modeli ve kabarık eteği ile göz dolduruyor.

Kayık Yaka Düşük Bel Dantel Prenses Gelinlik

Kayık Yaka Düşük Bel Dantel Prenses GelinlikDantelle kaplanmış büst ve kayık yaka oldukça güzel bir bütünlük oluşturmuş. Prenses model eteği ile de birçok gelin adayını cezbedecek bir gelinlik modeli.

Kemer Detaylı Sade Straplez Gelinlik Modeli

Kemer Detaylı Sade Straplez Gelinlik ModeliStraplez model üzerine işlemeli bir güpür giydirilmiş harika bir model. Tafta eteği, farklı bir kesime sahip prenses model. Taş işlemeli kemeri ile ihtiyacı olan ışıltıyı da yakalamış durumda.

Kuyruklu Güpür İşleme Uzun Kollu Prenses Gelinlik Önerisi

Kuyruklu Güpür İşleme Uzun Kollu Prenses Gelinlik ÖnerisiTül uzun kuyruklu eteği ve V yaka tipi ile oldukça zarif bir model. Güpür işlemeli üstü ile ekstra bir zarafet kazanmış.

Organze Güpür Üzeri İşlemeli Prenses Gelinlik Modeli

Organze Güpür Üzeri İşlemeli Prenses Gelinlik ModeliSade tülden kabarık eteği, üst kısımdaki taş işlemeli güpür kumaş ile dengeyi sağlamış. İnce tülden ve uçlarında güpür işlenen kolları ise gerçekten harika görünüyor.

Sade Uzun Duvaklı Dantel Gelinlik

Sade Uzun Duvaklı Dantel GelinlikSadeliği gösterişle birleştiren bir model. Opak dantel kumaşla süslenen üst kısmı uzun duvakla bir bütünlük oluşturmuş.

Tül Etekli Parçalı Prenses Gelinlik Modeli

Tül Etekli Parçalı Prenses Gelinlik ModeliFarklı kesim prenses model isteyen gelin adayları için nefis bir model daha. Parçalı kesimi ve tülle beslenen eteği mükemmel görünüyor. Kayık yaka üst kesimi ise omuzlarını açıkta bırakmak isteyen gelinler için harika bir seçim.

Tül ve Güpür Detaylı Hakim Yaka Prenses Gelinlik

Tül ve Güpür Detaylı Hakim Yaka Prenses GelinlikHakim yaka gelinliklerde sık kullanılmaya başladı. Bu model ise hakim yakanın en iyi durduğu modellerden biri. Tamamen dantel olan üst kısmı ve farklı kesim prenses eteği göz dolduruyor.

Uzun Duvaklı Parçalı Etekli Prenses Gelinlik

Uzun Duvaklı Parçalı Etekli Prenses GelinlikParçalı etek modeli ile oldukça kabarık ve şık bir görünüme sahip olan gelinlik, uzun duvağıyla da göz dolduruyor. Hem mütevazi hem de gösterişli bir gelinlik önerisi.

V Yaka Organze Saten Prenses Gelinlik Modeli

V Yaka Organze Saten Prenses Gelinlik ModeliKate Middleton’un gelinliğine benzer bir öneri sizlerle. Mükemmel bir büst kesimine sahip olan gelinlik modeli, zarif dantel kumaşı ile harika görünüyor.

Dantel Uzun Kollu Straplez Gelinlik Modeli

Dantel Uzun Kollu Straplez Gelinlik Modeli

Kayık yakası ve zarif güpür aplikleri ile şık bir gelinlik modeli. Kırık beyaz rengi, uzun kolları ile iyi bir uyum yakalamış. M yaka göğüs detayı ile birlikte daha iyi bir görünüme kavuşuyor.

Uzun Kollu Prenses Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Uzun Kollu Prenses Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?Özellikle uzun ve ince kollara sahip gelin adayları tarafından tercih edilen uzun kollu gelinlik modelleri, dantel detaylarla birlikte kullanıldığında oldukça şık ve gösterişli bir görüntü ortaya çıkarmaktadır. Kolları kalın olan gelin adayları ise özellikle omuzla kolun birleştiği yerin kapatılacağı kollu modeller tercih edilmelidir. Gelinlik modellerinin en can alıcı hali olan prenses model gelinlikler de uzun kollu olarak kullanıldığında kış ayları için ideal gelinlik modelini oluşturmaktadır.

Uzun Kollu Prenses Gelinlik Önerileri ve Fikirleri

Uzun Kollu Prenses Gelinlik Önerileri ve FikirleriUzun kollu prenses gelinlik modelleri ise hemen her vücut tipi için uygun bir kombin oluşturmaktadır. Beyaz renk dışında krem veya bej tonuyla da göz kamaştıran bu gelinlik modelleri, Osmanlı motifleri kullanılarak bir sultan görkemini gelinliğe yansıtmak isteyen gelin adaylarının tercihidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here