V yaka, A kesim gelinliklere en yakışan yaka kesimlerinden biridir. Ancak ikisini bir arada kullanırken vücudun hem A kesime hem V yakaya uygun olmasına dikkat edilmeli. Doğru kullandığınızda oldukça şık bir gelin olabilirsiniz. Neticede hayatınızın en önemli gecelerinden birinde her kadın şık olmak isteyecektir. Ancak şık olmak adına abartılı, vücut tipine uygun olmayan gelinlikleri tercih etmek pek de doğru değildir.

A kesim gibi isimlendirmeler gelinliklerin etek kısmını tabir etmektedir. Yani belden aşağı olan kısımlar şekillerine göre isimlendirilir. A kesim gelinlikler genelde prenses model ile karıştırılır; ama A kesimdeki keskin iniş prenses modellerde yoktur. İkisini bu şekilde ayırt etmek mümkün.

A kesim gelinliklerin moda dünyasındaki yerinde hiçbir zaman milim değişiklik olmayacak gibi. Tasarımcılar gelinlik kreasyonlarında A kesim modellere her daim yer verecek olup yıllardan beri bu modelin gelinlikle bütünlenmiş bir yapı olduğu söylenebilir.

A kesim gelinlikte, V yakayı son dönemde birçok ünlü gelin de tercih etmiştir. Bu kadar sık tercih edilmesinde A kesimin rahat kullanımını da göz ardı etmemek gerek. Gelin adaylarının A kesimi tercih ederken bacak boyunu uzun göstermek gibi bir etkisi olduğunu da bildikleri büyük olasılık. A kesimle sık sık kullanılan V yaka, dekolteli bir modeldir. Bu dekolteli model genellikle göğüs hizası ya da tercihe göre göğüs altına kadar uzanabilir.

V Yaka A Kesim Gelinlik Fotoğrafları ve Resimleri

V yakalı A kesim gelinlikler, hem spor hem de şık görünümleri ile oldukça kullanışlıdır. Bizler de sizin için 16 farklı modeli bir araya getirdik:

Fransız Dantelli İnce Kemerli V Yaka A Kesim Gelinlik

Fransız Dantelli İnce Kemerli V Yaka A Kesim GelinlikBasene kadar oturan A kesim gelinlik, Fransız danteli kumaşı ile oldukça şık görünüyor. İnce kemer detayı ile zarif bir duruş oluşturuyor. Eğer sade ama şık bir gelinlik arıyorsanız tam size uygun bir model.

Geniş V Yaka İşlemeli A Kesim Gelinlik Modeli

Geniş V Yaka İşlemeli A Kesim Gelinlik ModeliOmuzları hafif düşük olan gelinlik, farklı kemer detayı ile oldukça güzel görünüyor. Pul ve boncuk işlemeleri ile de ışıltı kazandırılmış. Geniş V yakalı gelinlik, ilkbahar ayları için oldukça güzel bir model.

İnce Askılı İnci İşlemeli V Yaka A Kesim Gelinlik

İnce Askılı İnci İşlemeli V Yaka A Kesim Gelinlikİnce askıları ile hem şık hem de spor bir görünüm kazandırılmış. Üst kısımdaki dantel ayrıntısı ve inci işlemeleri ile zarif bir model haline gelmiş. İnci işlemeli kemer ayrıntısı da oldukça güzel bir hareket katmış.

İnce Askılı Sade Tül Detaylı V Yaka A Kesim Gelinlik Modeli

İnce Askılı Sade Tül Detaylı V Yaka A Kesim Gelinlik Modeliİnce askıları bulunan gelinlik, tam ilkbahar ayları için uygun bir görünüm oluşturmuş. Drapelerle toplanan tül kumaşı ise hem şıklık hem de zariflik katmış. Belinize kullanabileceğiniz ince bir kemer ile dilediğiniz havayı yakalayabilirsiniz.

Kalın Askılı Krem Rengi V Yaka A Kesim Gelinlik Önerisi

Kalın Asklı Krem Rengi V Yaka A Kesim Gelinlik ÖnerisiBeyaz bir gelinlik istemiyorsanız krem rengini tercih edebilirsiniz. Üst kısmı dantel ayrıntılarla hareketlendirilen gelinlik, bel kısmındaki kemer ayrıntısı ile oldukça güzel görünüyor. Etek kısmındaki tül detayı ise gelinliğe spor bir görüntü oluşturmuş.

Kırık Beyaz Dantel Aplikli A Kesim V Yaka Gelinlik

Kırık Beyaz Dantel Aplikli A Kesim V Yaka GelinlikDantel apliklerle hareketlendirilen gelinlik, tül kumaş ile hem spor hem de şık bir görüntüye sahip. Drapelerle toplanan kumaşı ve genel görünümü ile ilkbahar aylarında yapılacak bir düğün için oldukça uygun bir gelinlik modeli.

Kırık Beyaz V Yaka Dantelli A Kesim Gelinlik

Kırık Beyaz V Yaka Dantelli A Kesim GelinlikKalın askılı ve V yakalı üst kısmı, dantel bir kumaştan tasarlanmış. Etek kısmı ise tül kumaştan yapılmış, spor bir gelinlik modeli. Hem sade hem de rahat bir gelinlik arıyorsanız böyle bir modeli tercih edebilirsiniz.

Plise Tül Kumaş V Yaka A Kesim Gelinlik

Plise Tül Kumaş V Yaka A Kesim GelinlikKalın askılı ve derin bir V dekoltesi ile tasarlanan gelinlik, bel kısmında dantelle ve drapelerle toplanmış. Belki kısmı oturtulan gelinliğin, diğer kısımları serbest bir görünüm oluşturuyor.

Saten Fransız Güpür İşlemeli V Yaka A Kesim Gelinlik

Saten Fransız Güpür İşlemeli V Yaka A Kesim GelinlikV şeklinde derin bir göğüs dekoltesi bulunan gelinlik, üst kısımda Fransız dantelden oluşuyor. Etek kısmı ise saten kumaştan A kesim tasarlanmış. İşlemeli kemer detayı ise oldukça göz dolduruyor ve gelinliğe gereken ışıltıyı kazandırıyor.

Tamamen Dantel Kemerli V Yaka A Kesim Gelinlik

Tamamen Dantel Kemerli V Yaka A Kesim GelinlikTamamen dantel kumaştan tasarlanan gelinlik, kalın askıları ve kemer ayrıntısı ile oldukça güzel görünüyor. Vintage bir gelinlik modeli arıyorsanız uygun bir model olabilir.

Transparan Dantel V Yaka A Kesim Gelinlik Modeli

Transparan Dantel V Yaka A Kesim Gelinlik ModeliÜst kısmı dantel kumaştan transparan bir şekilde tasarlanan gelinlik, oldukça modern bir tasarıma sahip. Kalın askıları ve derin göğüs dekoltesi de bulunan gelinliğin, etek kısmı kabarık bir A kesime sahip.

Transparan Dantel V Yaka A Kesim Gelinlik Önerisi

Transparan Dantel V Yaka A Kesim Gelinlik ÖnerisiÜst kısmı tamamen transparan bir dantel kumaştan tasarlanan gelinlik, oldukça güzel bir görüntüye sahip. Etek uçlarına kadar yayılan dantel kumaşı ile hareketli bir görüntü oluşturulmuş. Son yılların en çok tercih edilen modellerinden birisidir.

Uzun Kollu İşlemeli A Kesim V Yaka Gelinlik

Uzun Kollu İşlemeli A Kesim V Yaka GelinlikUzun kolları ile ilkbaharın başı için uygun bir gelinlik modeli. Üst kısmı mükemmel bir şekilde oturtulan gelinliğin kemer ayrıntısıyla hareketlendirilmiş. Özel bir kumaşı bulunan gelinlik, hem sade hem de asil bir görünüme sahip.

V Yaka Boncuk İşlemeli Kemerli A Kesim Gelinlik

V Yaka Boncuk İşlemeli Kemerli A Kesim GelinlikSon yılların en güzel modellerinden birisi daha. Üst kısımda dantel bir kumaş kullanılan gelinliğin, zarif işlemeleri de oldukça güzel bir hava katıyor. Bel kısmındaki kemer ayrıntısı gelinliğe gereken havayı katmış görünüyor.

V Yaka Tafta Güpür İşlemeli A Kesim Gelinlik Önerisi

V Yaka Tafta Güpür İşlemeli A Kesim Gelinlik ÖnerisiOldukça gösterişli bir gelinlik arıyorsanız tam size göre bir model. Askı kısmındaki üç boyutlu kumaş ve drapelerle hareketlendirilen gelinlik, etek kısmında güpür apliklerle hareketlendirilmiş. İddialı bir gelinlik modeli istiyorsanız tam size uygun bir model.

Yandan Drapeli V Yaka A Kesim Gelinlik Modeli

Yandan Drapeli V Yaka A Kesim Gelinlik ModeliYan taraftan drapelerle toplanan gelinlik, ışıltılı bir görünüme sahip. Sade ama şık bir görüntü arıyorsanız size uygun bir gelinlik modeli. V şeklinde derin bir göğüs dekoltesi bulunuyor.

V Yaka A Kesim Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

V Yaka A Kesim Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?A kesim gelinlikte V yaka tercih edecekseniz kumaş dengesini en iyi şekilde ayarlamalısınız. V yakalı üst kısım A kesim etekle birlikte kullanılacaksa genellikle belden oturtma vardır ve etek kısmı ile üst kısmın kumaş çeşitleri farklıdır. Diğer yaka modellerinde boydan boya dantel ya da boydan boya tül kullanılırken V yaka farklı kumaşları bir arada kullanma imkânı sunan bir yapıdadır. Bel kuşağı sayesinde kolayca farklı kumaşlar tercih edebilirsiniz.

A kesim etek kısmı sade tülden, V yaka üst kısım dantel, taş, inci, pırıltı, güpür gibi hareketli detaylarla hazırlanabilir. Kumaş seçimi dışında bu tip gelinliklerde V yaka modelin dekolte ayarını doğru yapmak önemlidir. Hareketli bir akşam olacağı için derin bir V yaka ile kendinizi rahatsız hissedebilirsiniz.

V Yaka A Kesim Gelinlik Önerileri ve Fikirleri

V Yaka A Kesim Gelinlik Önerileri ve FikirleriA kesim gelinlikler boyu uzun gösterdiğinden kendi boyunuz da biraz uzunsa gelinliği topuklu ayakkabıyla tamamlamak zorunda değilsiniz. Daha rahat modellerden gelin ayakkabılarını tercih edebilirsiniz. Ancak bu durum kuyruklu etek uçları için geçerli değildir. Gelinliğin eteği hafif kuyrukluysa bile mutlaka topuklu ayakkabı ile tamamlamalısınız. A kesim gelinliği tamamlayacak bir diğer detay duvaktır. Duvak modelinde önceliği yine A kesime vermelisiniz. Bunun dışında katedral tip duvakları da tercih edebilirsiniz.

Etek boyu ile aynı hizada uzun bir duvak oldukça şık olacaktır. A kesim V yaka gelinlik hem boyu hem boynu uzun gösterecektir. Böylece boyun bölgesinde aksesuar kullanımında rahat davranabilirsiniz. Ancak boyuna aksesuar takmadan sade ve şık bir gelin olmayı da tercih edebilirsiniz.

Boyun aksesuarının boyun uzunluğunu kesmemesine dikkat etmeli; mümkün oldukça minik ve zarif modeller tercih etmelisiniz. Işıl ışıl, ince ve göğüs hizasına ya da altına kadar uzanan bir zincir tercih edebilirsiniz. Kolye kullanmazsanız V yaka gelinlikte kullanılabilecek en iyi aksesuar hafif uzun küpelerdir. Ancak bu durumda elbette saçlar zarif bir topuz olacak. Demode olmayan, şık bir topuz ile küpe modeliniz daha uygun görünecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here