Günlük giyim tercihlerimizde olduğu kadar gelinlik modellerinde de amaç vücut kusurlarımızı kapatmaktır. Özellikle en özel gün olan düğün gününde giyilecek olan gelinlik için en büyük istek herhangi bir kusur göstermemesi ve o gece büyüleyici şekilde güzel olabilmektir.

Gelinlik modeline karar verilirken özellikle vücuttaki kusurlu bölgelerin tespit edilmesi ve o bölgelerin kamufle edilerek diğer bölgelerin göz önüne çıkarılması önerilmektedir. Bu önerileri yerine getirmek için öncelikle vücut tiplerini iyi tanımamız gerekir.

Vücut Tipinizi İyi Tanıyın

Vücut Tipinizi İyi TanıyınArmut vücut olarak da adlandırılan dar omuzlar, orta büyüklükte göğüsler, ince bel ve geniş kalçalara sahip olan gelin adayları, gelinlik modeline karar verirken omuzlarla kalça arasındaki farkı kapatmaya yönelik hamleler yapmalıdır. Bunu yapmak için de yarım kollu modeller tercih ederek omuzların daha geniş gözükmesi sağlanabilmektedir. Aynı zamanda sırt dekoltesi de kullanılarak omuz daha geniş gösterilebilmektedir.

Sıklıkla rastlanan diğer bir vücut tipi olan elma tipi vücutlarda da göğüs, kalça ve bel birbirine yakın ölçülerde bulunmaktadır. Bel bölgesinin kamufle edilmesini gerektiren bu vücuda sahip gelin adaylarında göğüslere dikkati çekecek straplez modeller veya kalp yakalar önerilmektedir. Aynı zamanda bel bölgesini saklamak için göğüs altında yer alan zarif kemerler ve dökümlü etekler de kullanılmakta ve kusurlar örtüldüğünden dolayı hem çok şık hem de çok zarif bir görüntü ortaya çıkmaktadır.

Vücut Kusurlarını Kapatmak için Nelere Dikkat Edilmeli?

Vücut Kusurlarını Kapatmak için Nelere Dikkat Edilmeli?Vücut kusurlarını kapatmak için ilk olarak kendi vücut tipinizi iyi tanımalı ve saklanması gereken yerleri iyi tespit etmelisiniz. Bu kararlar alınırken özellikle ayna karşısında sizi en rahatsız eden yerler tespit edilmelidir. Diğer bir yandan da vücudun orantısı gözler önüne serilmeli ve kararlar bu doğrultuda verilmelidir.

Vücut Kusurlarını Kapatmak için Öneriler ve Fikirler

Vücut Kusurlarını Kapatmak için Öneriler ve FikirlerVücuttaki kusurlu bölgeleri kapatmak için kusurun nerede olduğu bilinmelidir. Eğer kusurlu bölge göğüslerde ise ve göğüsler iri ise toparlayıcı modeller tercih edilmeli, eğer göğüsler küçük ise drape veya işlemelerle daha iri gösterilmelidir. Eğer gelin adayı boyunun kısa olduğunu düşünüyor ise yarım balık modeller tercih edilebileceği gibi aynı zamanda kabarık etekler ve mini gelinlikler de kullanılmaktadır. Uzun boylu gelin adaylarında ise tam balık modeller, A kesim etekler veya vintage gelinlikler gayet hoş bir görüntü ortaya çıkarmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here