Gelinlik modeline karar verilirken en önemli öncelik her daim gelin adayının hayallerini gerçekleştirmektir. Ancak bazen hayaller, istenilen şekilde güzel durmaz ve bu sebeple farklı modellere yönelmek gerekir. Bu sebeple ilk olarak vücut tipini doğru bilmek ve tercihleri bu doğrultuda yapmak gereklidir.

Doğru Gelinlik için Kendinize Karşı Dürüst Olun!

Doğru Gelinlik için Kendinize Karşı Dürüst Olun!Vücut tipini anlayabilmek için aynaya bakmak yeterlidir. Ancak tam doğru sonuca ulaşmak için biraz inceleme yapmak ve bu doğrultuda kusurları tespit etmek gerekir.

Vücut tipine ve orantılara karar verebilmek için leğen kemiği, denge noktası olarak belirlenir ve ayna karşısında alt ve üst bedenin oranları kıyaslanır. Bu vücut tipi belirleme yöntemi özellikle bacak boyu ile üst bedenin kıyaslamasının yapılması için oldukça önemlidir.

Eğer bacaklar üst bedene oranla daha kısa ise mutlaka yüksek bel gelinlikler tercih edilmeli, eğer üst beden daha kısa ise tercihler düşük bel yönünde olmalıdır. Vücut tipine göre gelinlik nasıl ve neye göre seçilir buradan öğrenin.

Bacak boyu ve üst beden oranı kadar aynı zamanda omuzların veya kalçaların genişliği de önem taşımaktadır. Geniş omuzlarda bunu kamufle edecek dökümlü kesimler ve askılı modeller tercih edilirken, dar omuzlarda bunun tersine kısa kollu veya kayık yakalı modellere yönelim olmaktadır.

Dar kalçalara sahip gelin adayları için ise bel oyuntusu önem taşımaktadır. Bel oyuntusu belirgin değil ise, mutlaka göğüs altından kemer kullanılmalı ve bu sayede bel oyuntusu varmış gibi bir illüzyon yaratılmalıdır.

Vücut Ölçülerine Göre Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Vücut Ölçülerine Göre Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?Vücut ölçülerine göre gelinlik modeline karar vermek en doğru seçimin yapılmasını sağlamakta ve en güzel modelin seçilmesini sağlayarak ortaya mükemmel bir gelinlik modeli çıkmasını sağlamaktadır.

Vücut ölçülerine göre gelinlik seçmenin en önemli noktası ise kusurlu görünen yerleri kamufle etmeye yönelik seçimler yapılması ve dikkatin çekilmek istenildiği bölgenin ön plana çıkarılmasıdır. Vücut kusurlarını kapatmak için gelinlik seçimi nasıl yapılır buradan öğrenebilirsiniz.

Vücut Ölçülerine Göre Gelinlik Önerileri ve Fikirleri

Vücut Ölçülerine Göre Gelinlik Önerileri ve FikirleriEn iddialı gelinlik modellerinden olan balık modeller, orantılı ve atletik vücuda sahip gelin adayları için önerilmektedir. Prenses model gelinlikler ise kalça sorunu yaşayan ve onları kamufle etmek isteyen gelin adayları için kurtarıcı olmaktadır.

Gelinlik modelinin zarafetini gösteren kol ayrıntılarında ise kalın kollara sahip gelin adayları için kısa kollu modeller önerilirken, ince kollu gelin adayları için ise dantelden yapılmış uzun kollu modeller tavsiye edilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here