Gelinlik modeline karar verilirken ilk olarak hayallerini takip etmek önerilmektedir. Ancak bu hayalleri gerçekleştirirken vücut tipi de göz önüne alınmalıdır. İster büyük beden ol, ister çok zayıf, ister çok uzun ol, ister çok kısa, doğru gelinlik modelini tercih ettikten ve kusurlarını örterek kusursuz taraflarını vurguladıktan sonra gelinlik içerisinde en güzeli ve en şıkı olabilmek için fazla çaba harcamaya gerek kalmaz.

Gelinliğe Karar Vermeden Vücudunuzu Tanıyın!

Gelinliğe Karar Vermeden Vücudunuzu Tanıyın!Gelinlik modeline karar verilirken kendi vücut tipini tanımak oldukça önemlidir. Armut tipi olarak tabir edilen vücuda sahip olan gelin adayları gelinlik tercihlerinde kusurlu bölge olan basenlerini saklamaya yönelik tercihler yapmalıdır. Küçük göğüslere ve dar omuzlara sahip olan bu tip vücutlarda göğüsleri daha büyük gösterebilmek için drapeler kullanılması önerilirken, omuzlar için de yarım kollu modeller tavsiye edilmektedir.

Bir diğer vücut tipi olan elma tipi vücutlarda ise omuz ve göğüs gölgesi geniş basenler ve bacaklar daha ince olmaktadır. Bel bölgesinin kamufle edilmesi gereken bu vücut tiplerinde, göğüs dekoltesini öne çıkaracak modeller tercih edilmesi gerekirken, aynı zamanda göğüs altından kullanılacak bir kemer de bu tip vücutlar için kurtarıcı olmaktadır. En ideal vücut tipi olan kum saati vücut tipinde ise orantılı göğüsler ince bel ve orantılı bir kalça bulunmaktadır. Bu tip vücuda sahip gelin adaylarına ise özellikle balık model etekler önerilmektedir.

Gelinlik Seçerken Vücudunuzu Tanıyın!

Gelinlik Seçerken Vücudunuzu Tanıyın!Vücut tipine gelinlik modeline karar verileceği zaman ilk olarak vücudun kusurlu bölümlerini bilmek ve onları saklamaya yönelik hareketler yapmak gerekmektedir. Aynı zamanda gelinlik seçiminde özellikle dikkat edilmesi gereken bir diğer noktada vücudun düzgün olan bölümünü bilmek ve onu gözler önüne sererek dikkati çekmek olarak belirtilmektedir. Gelinlik modeline karar verilirken tüm vücut oranları düşünülmeli ve topluca bir karar verilmelidir.

Vücut Tipine Göre Gelinlik Seçimi Önerileri ve Fikirleri

Vücut Tipine Göre Gelinlik Seçimi Önerileri ve FikirleriVücut tipine göre gelinlik modeline karar verilirken özellikle vücudun üst kısmına dikkat edilmektedir. Geniş omuzlu olan gelin adaylarının straplez yakalardan kaçınması gerekirken dar omuzlu olan bayanlarda kol detaylarının uygulanması buna verilecek örnekler arasındadır. Aynı zamanda bacak boyu da gelinlik seçimine yön verirken kısa bacaklara sahip gelin adaylarının daha dar etekleri tercih etmesi, uzun bacaklara sahip gelin adaylarında ise prenses modellere yönelinmesi de önerilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here