Vücut tipinin ve kusurlu bölgelerin gelinlik modeline doğrudan etki ettiği bilinen bir gerçektir. Bu etki özellikle saklanması gereken kusur büyük ise daha büyük şekillerde olmaktadır.

Vücudu bölge bölge incelemek gerekirse, ilk olarak omuzlardan başlayabiliriz. Dar omuzlara sahip gelin adayları, dikkati boyun bölgesine çekmek için straplez yaka üzerine kısa tül kol giydirmeleri tercih etmelidir. Geniş omuzlu gelin adayları ise askılı veya straplez modeller kullanabilmektedir.

Vücutta Hangi Noktalara Bakılmalı?

Vücutta Hangi Noktalara Bakılmalı?İnce belli gelin adaylarında dikkatleri belin inceliğine çekmek için yarım balık modeller veya A kesim gelinlikler kullanılmaktadır. Beli kalın olan gelin adaylarında ise bel bölgesini saklamak için göğsün altından zarif kemerler kullanılarak aşağı doğru dökümlü modeller kullanılmalı ve bu sayede dikkat belden uzaklaştırılmalıdır.

Dar basenlere sahip gelin adaylarında kum saati görüntü elde edebilmek mümkün olduğundan dolayı etek uçları iyice kabarık olan balık modeller kullanılabilmektedir. Geniş basenli gelin adaylarında ise basenleri kamufle etmek oldukça önemli olduğundan dolayı kabarık etekler, hatta katmanlı modeller kullanılabilmektedir.

Bacak boyları düşünüldüğünde ise kısa bacak boyuna sahip gelin adayları için mutlaka kuyruklu modeller tercih edilerek bacak boyu yükseltilmeli ve yüksek bel modeller kullanılarak bu fark iyice arttırılmalıdır. Uzun ve düzgün bacaklara sahip gelin adaylarında ise en çok beğenilen modeller dantelli veya işlemeli mini boy gelinliklerdir.

Vücut Tipine Uygun Gelinlik Nasıl Seçilmeli?

Vücut Tipine Uygun Gelinlik Nasıl Seçilmeli?Gelinlik modeline karar verilirken vücut şekli de göz önüne alınarak karar verilmelidir. Uzun boylu gelin adaylarında daha çok kabarık etekler tercih edilebilecekken, kısa boylu gelin adaylarında bunun yerine yarım balık modeller kullanılmalıdır. Aynı zamanda gelinliğin kol ayrıntıları da oldukça önemlidir kalın kollu gelin adayları uzun kollarla bu kalınlığı kamufle ederken, kayık yaka gelinlik modelleri de hem geniş omuzlu hem de kalın kollu gelin adayları için önerilmektedir.

Vücut Tipine Uygun Gelinlik Neye Göre Seçilmeli?

Vücut Tipine Uygun Gelinlik Neye Göre Seçilmeli?Vücut tipinin yanı sıra hayallerinde önemli olduğu gelinlik modeli seçimlerinde, kendinizi rahat ve güzel hissedeceğiniz gelinliği giymeniz en birinci önceliğiniz olmalıdır. Bir kadının hayatındaki en güzel gün olan düğün gününde kendini güzel hissedebilmek için mutlaka yapması gereken şeyler ise en çok istediği gelinliği bulmak ve onu giymekle olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here