Kapalı gelin adayları tesettüre uygun gelinlik modeli arayışına girerken, gösterişi de elden bırakmadıkları bir gelinlik seçmeyi dilemektedir. Gelinlik tasarımcıları bu konuda kapalı bayanlara pek çok seçenek sunarken yakası detaylı olan gelinlik modelleri de son dönemde pekçok genç kızın hayır diyemeyeceği güzelliğe ve gösterişe sahiptir.

Yakayı tamamen kapatan ancak en şık taş ve boncuk işlemeleri ile bayanların yüz güzelliğini ön plana çıkaran detaylar, kapalı gelin adayları için en ideal seçenekler arasındadır. Yuvarlak ya da hâkim yaka olarak tasarlanan gelinliklerin boğaz kısımlarında bulunan detaylar ile her mevsim şık ve zarif bir gelin olmak mümkündür.

Tesettür gelinlik seçiminde alışılmışın dışına çıkmak ve tüm gözleri gelinliğin şatafatına çekmek isteyenler için bu gelinlik modelleri tercih edilebilir. Gelinliğin tamamında bulunan detaylar arasında kaybolmak yerine sadece boğazda bulunan detay ile hem şık hem de zarif bir gelin olmak kaçınılmaz olacaktır. Farklı türban gelin başlarına da olanak sunan boğazı detaylı gelinlikler sayesinde sıradan gelin başı yerine boğaz detayını vurgulayan gelin başı modellerine öncelik verilebilir.

Kapalı olarak da iddialı bir gelin olunabileceğini göstermek adına gösterişi seven genç kızlar için tavsiye edilebilecek modeller arasında yakası detaylı gelinlik modelleri gelmektedir. Zengin bir duruşa sahip olmayı mümkün kılan bu modeller sayesinde hayal edilen kapalı gelinliğin giyildiğinden emin olunabilir.

Yakası Detaylı Kapalı Gelinlik Resimleri ve Fotoğrafları

Kapalı gelinliklerde boğaz kısmında bulunan işlemeler, gelinliğe olması gereken tüm havayı vermektedir. Işıltılı veya spor bir görünüm vermek için bile bu kısmı değerlendirebilirsiniz. İşte sizlere birbirinden güzel 10 farklı model:

Yakası Boncuk İşlemeli Detaylı Kapalı Gelinlik Modeli

Boğazı Boncuk İşlemeli Detaylı Kapalı Gelinlik ModeliKapalı gelinlerin, alımlı ve çok güzel görüneceği harika bir gelinlik modelidir. Boğaz ve üst bedende kullanılan boncuk işlemeler ışıltılı bir görünüm sunmaktadır. Kabarık eteğinin sade tülden olması gelinliğe, duru bir güzellik kazandırmıştır. Eteğin uç kısımlarında kullanılan güpürler, gelinliğe hareket katarak şık bir görünüm oluşturmuştur.

Yakası Düğme Detaylı Kapalı Gelinlik Modeli

Boğazı Düğme Detaylı Kapalı Gelinlik ModeliBoğazdan başlayarak üst bedende yer alan parlak düğme detayları, gelinliğe zengin bir görünüm katmaktadır. Tamamı desenli tülden olan gelinlik, sade ve şık görünmektedir. Kapalı gelinlerin, mutlaka görmeleri gereken gelinlik modeli her mevsimde kullanılabilir. Sadelikten yana olan gelinlerin sadece parlak düğme detayı ile ışıltı kazandırıldığı modelde mütevazı görünüm de ön planda tutulmuştur.

Yakası İncili Dantel Detaylı Kapalı Gelinlik Modeli

Boğazı İncili Dantel Detaylı Kapalı Gelinlik ModeliFarklı ve modern bir gelin olmak istiyorsanız size göre bir modeldir. Boğazdan itibaren olan, inci düğme detayları, belde kemer olarak tasarlanan kalın kurdele ile fiyonk yapılarak dikkatleri tek bir yöne toplamaktadır. Kabarık eteğinde kullanılan, sade tül harika bir görünüm oluşturmaktadır. Farklı modeliyle iddialı olan, gelinlerin mutlaka görmeleri gereken harika bir modeldir. Daha fazla dantel türbanlı gelinlik için tıklayın.

Yakası Papyon Detaylı Kapalı Gelinlik Modeli

Boğazı Papyon Detaylı Kapalı Gelinlik ModeliBoğaz kısmındaki papyon detayı ile maskulen görünümün yanı sıra feminen görünümünde gözler önüne seren harika bir gelinlik modelidir. İnci düğme görünümü ve kullanılan desenli tül detayı modern görünüm sunmaktadır. Esprili dokunuşların yer aldığı şahane gelinlik birçok gelinin tercihleri arasında yer alan modeldir. Önümüzdeki sezonda kapalı mekânda evlenmek isteyen gelinlere önerebileceğimiz güzel bir modeldir.

Yakası Taş İşlemeli Detaylı Kapalı Gelinlik Modeli

Boğazı Taş İşlemeli Detaylı Kapalı Gelinlik ModeliIşıltıdan ve gösterişten asla vazgeçmeyen gelinler, tam size göre bir modeldir. Boğaz kısmında, omuz ve kollarda kullanılan taş işlemeler, çok ihtişamlı görünüm sunmaktadır. Bele oturtmalı gelinlik modelinde, kemer görünümlü taş işlemeler kullanılarak dikkat çekici gelinlik modeli oluşturulmuştur. Kabarık eteğinde kullanılan sade tül ise zarafet dolu görünümü ön planda, tutmaktadır.

Göz Atın: İpek Türbanlı Prenses Gelinlikler

Yakası Taşlı Kabarık Kapalı Gelinlik Modeli

Boğazı Taşlı Kabarık Kapalı Gelinlik ModeliTaş ve boncuk işlemelerin yer aldığı gelinlik, Osmanlı dönemindeki zengin ve ihtişamlı görünüşü olan kaftanları anımsatmaktadır. Düğün gününüzde dikkat çekmek isteyen ve şaşalı bir gelinlik düşünen gelinlerin mutlaka görmeleri gereken modeldir. Boğaz kısmında, kol ve eteklerinde kullanılan işlemeler, çok özel bir görünüm sunmaktadır. Her mevsimde ve mekânda kullanabileceğiniz muazzam bir gelinlik modelidir.

Yakası Taşlı Organze Tüllü Detaylı Gelinlik Modeli

Boğazı Taşlı Organze Tüllü Detaylı Gelinlik ModeliBoğaz kısmında oluşturulan taş ve boncuk detaylar adeta bir takı görünümü sunmaktadır. Belde kullanılan kemer detayında da kullanılan taşlı detay dikkatleri tek bir yöne toplamaktadır. Karpuz kol olarak tabir edilen kol kısmı ise prenses edası vermektedir. A kesim olan eteğinde kullanılan organze tül gelinliği mütevazı bir görünüme ulaştırmaktadır.

İlginizi Çekebilir: Prenses Tesettür Gelinlikler

Manşet Kollu Tüllü Yakası Taşlı Kabarık Gelinlik Modeli

Manşet Kollu Tüllü Boğazı Taşlı Kabarık Gelinlik ModeliManşet kollarında, boğaz kısmında ve üst bedende olan taş işlemeler ihtişamlı ve çok gösterişli bir gelinlik modeli ortaya çıkarmıştır. Kabarık eteğinde kullanılan, sade tül asil bir görünümde sergilemektedir. Her mevsimde rahatlıkla kullanabileceğiniz gelinlik, ışıltıyı ve taş işlemleri seven gelinlere önere bileceğimiz harika bir modeldir.

Organze Tül Taş İşlemeli Detaylı Kapalı Gelinlik Önerisi

Organze Tül Taş İşlemeli Detaylı Kapalı Gelinlik ÖnerisiTaşın ışıltısı ve organze tülün ağır ve ihtişamlı görünüşünden oluşan mükemmel bir modeldir.Boğaz ve omuz kısmında kullanılan taş işlemeler, gösterişli bir güzellik sunmaktadır. A kesim eteğinde kullanılan, organze tül ise asilliği ön planda tutan, gelinlik modelini gözler önüne sermektedir. Bahar ve yaz aylarında, düğün yapmayı düşünen gelinlerin mutlaka, görmeleri gereken şık, bir modeldir. Daha fazla türbanlı taş işlemeli gelinlik için tıklayın.

Yarasa Kollu Tüllü Boğazı Taşlı Gelinlik Önerisi

Yarasa Kollu Tüllü Boğazı Taşlı Gelinlik ÖnerisiBoyun bölgesinde kullanılan yoğun taş işlemeler gelinliğe, ışıltılı bir görünüm katmaktadır. Kabarık eteğinde kullanılan, desenli tül çok gösterişli ve zengin görünmektedir. Önümüzdeki sezonda, düğün hazırlığında olan gelinlerin, her mevsimde ve her mekânda kullanabileceği çok şık bir modeldir. Gösterişi ve şatafatı seven gelinlerin, bu modeli mutlaka görmelerini önermekteyiz.

Yakası Detaylı Kapalı Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yakası Detaylı Kapalı Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?Kapalı gelin adayları için oldukça şık olan ancak karar vermesi en zor olan modeller arasında boğazı detaylı gelinlik modelleri yer alıyor. Ağır el işlemeleri ile süslenmiş olan üst kısmın gösterişine uygun gelin başı yaptırabilmek ya da hem gösterişli hem de abartıdan uzak bir gelinlik arasındaki ince çizgiyi aşmak istemeyenler için oldukça zor modeller arasında yer almaktadır. Ancak ne istediğini bilen gelin adayları, boğaz detayını kapatmayacak bir gelin başı yaptırdıkları takdirde içlerine sinen güzellikte bir gelin olmaları kuşkusuzdur.

Tavsiye Ederiz: Aşkın Hikayesini Anlatan Özel Tasarım Bir Gelinlik

Gelin başının gelinliğin en şık detayına uyum sağlayacak özellikte olmasına dikkat etmekte de fayda olacaktır. Gösteriş anlamında her iki detayı yarıştırmak yerine birbirini tamamlayacak modellere yer vermek kusursuz bir kapalı gelin olmayı sağlayacaktır.

Yakası Detaylı Kapalı Gelinlik Önerileri ve Fikirleri

Yakası Detaylı Kapalı Gelinlik Önerileri ve FikirleriKapalı gelin başı ile uyum içinde görünen bir gelinlik için mutlaka boğaz detaylı gelinlik tercih edecek olan bayanların ne düzeyde abartı istediklerini belirlemeleri gerekir. Dantel ya da taş işleme gibi pek çok seçeneğin bulunduğu boğazı detaylı kapalı gelinliklerde taş işlemeler 2017 yılının öne çıkan tesettür gelinlik trendleri arasında yer almaktadır.

Daha sade bir seçim için yaka kısmı dantel olan modellerde son derece zarif ve tesettürün anlamına uygun nitelikteki seçeneklerden biridir. Gelinlikte dantelden vazgeçmem diyen bayanlar ise boğaz detayının dışında da etek ve gövde kısmında da bolca dantele yer verebilirler.

Oldukça hareketli ve gösterişli bir kapalı gelinlik modeli olan boğazı detaylı gelinlik tasarımlarında kolye gibi aksesuarlara yer vermemek gerekir. Süs unsurlarına daha çok gelin başı kısmında yer vermek göze hitap eden bir gelin olmayı kaçınılmaz kılacaktır. Gelin makyajında da sade seçimler yapmaya özen göstermek gerekir.

Boğazın detaylı olmasına ek olarak abartılı bir makyaj göz yoran bir gelin olmaya neden olacağı için hafif renk tonları tercih edilmelidir. Cilt kusurlarını kapatan makyaj uygulamasına ek olarak takma kirpik ve sade renkte bir ruj mükemmel görünen bir kapalı gelin olmak için yeterli gelecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here