Hangi modellerde olurlarsa olsunlar, gelinlikler pek çok kadının çocukluğundan beri en büyük hayalleri arasında yer almaktadır. Neredeyse her kadın kendini hoş bir gelinliğin içerisinde süzülürken düşünmekten büyük keyif duymakta olup, şanslı olanları bu hayallerini sevdikleri bir eş ile birlikte gerçekleştirme fırsatı bulabilmektedir.

Günümüzde gelişen tekstil sektörü sayesinde çok sayıda yeni gelinlik modeli de her geçen gün piyasaya çıkmaktadır. Geçmişten bugüne gelinlik modası her ne kadar değişse de yarım balık modelinde ve transparan gelinlikler her yıl birçok gelin adayı tarafından tercih edilmekte. Yarım balık gelinlik modelleri hem fazla kiloları gizlemekte hem de gelin adaylarının çok daha zarif gözükmelerini sağlamaktadır. Yarım balık gelinliklerin, ilk çıktığı yıllardan bu yana milyonlarca gelin adayı tarafından ilk sırada düşünülen ve giyildiğinde gerçekten de çok hoş bir görüntü yaratan gelinlik modelleri olduğunu söylemek mümkün.

Vücudu derleyip toparlayan yapısı ile bayanların en büyük kabuslarından birisi olan fazla kiloları da gizleyebilen yarım balık gelinlikleri çeşitli fiyat opsiyonları ile her gelin adayının kesesine de hitap edebilmektedir. Transparan gelinlik modelleri içerisinde ayrı bir yeri bulunan yarım balık gelinliklerini her yaştan gelin adayı gönül rahatlığı ile giyebilmektedir. Ancak doğru ve vücuda uygun yarım balık transparan gelinlikler için gelinliğin alımında dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar bulunmaktadır. Sonradan üzülmemek ve hoşnutsuz bir gelin olmamak adına gelin adayları bu noktalara özen göstererek istedikleri gibi bir düğün geçirebilmektedirler.

Yarım Balık Transparan Gelinlik Fotoğrafları ve Resimleri

Sizlere yarım balık formdaki transparan gelinlikleri, detayları ile birlikte alt alta sıralıyoruz. Yorumlarınızı yaparken modelin başlığıyla yaparsanız sizlere daha çok yardımcı olabiliriz.

Üç Boyutlu Dantel Transparan Yarım Balık Gelinlik

Üç Boyutlu Dantel Transparan Yarım Balık GelinlikGeniş, yuvarlak yaka, yarım kollu olan gelinlik modeli, üç boyutlu dantel kumaşı ile harika görünmektedir. Göğüs, omuz ve kollardaki transparan görünüm zarif görünüme ulaştırmaktadır. Yarım balık olan eteği ile en çok beğenilen modeller arasındadır.

Dantel Yarım Balık Transparan Gelinlik Modeli

Dantel Yarım Balık Transparan Gelinlik ModeliKum saati olarak tabir edilen fiziğe göre uygun olan yarım balık modeli düzgün fiziğinizi gözler önüne serecektir. V yaka, uzun kollu ve sırt dekoltesinde bulunan transparan görünüm inci düğmelerle harika görünmektedir. Kısa kollu güpür yarım balık gelinlik modelleri için tıklayın.

Derin V Yaka Dantel Transparan Yarım Balık Gelinlik

Derin V Yaka Dantel Transparan Yarım Balık GelinlikDerin bir v yaka olan gelinliğin kollarında bulunan transparan dantel görüntüsü asil bir görünüme ulaştırmaktadır. Bütün bedeni saran dantel yarım balık olan eteğin kuyruk ve tamamına uygulanarak zarif bir model sunmaktadır.

İncili Sırtı Düğmeli Transparan Yarım Balık Modeli

İncili Sırtı Düğmeli Transparan Yarım Balık ModeliGöğüs ve sırt kısmında kullanılan, transparan görünüm veren tül detay, dantel işlemelerle birleşerek çok şık bir görünüme ulaştırmaktadır. İnci düğmeli, transparan, yarım balık modeli olan gelinlik birçok gelinin hayalleri arasındadır.

Kırık Beyaz Korseli Transparan Yarım Balık Gelinlik

Kırık Beyaz Korseli Transparan Yarım Balık GelinlikRengi ve tasarımı çok farklı bir gelinlik göğüs ve korse kısmında olan,transparan görünümüyle oldukça seksi bir görünüm sunmaktadır. Yarım balık olan gelinlikte kabarık organze tül kullanılarak hareket katılmıştır.

Krem Rengi Dantel Yarım Balık Romantik Transparan Gelinlik

Krem Rengi Dantel Yarım Balık Romantik Transparan GelinlikV yaka, kırık beyaz ve transparan görünüme sahip olan gelinlik oldukça asil görünmektedir. Dantel işlemeler üst kısımdan başlayarak yarım balık olan eteğine kadar gelmektedir. Gelinlik romantik fiziğine güvenen gelinlerin tercihleri arasındadır.

Kuyruklu Yarım Balık Transparan Gelinlik

Kuyruklu Yarım Balık Transparan GelinlikM kesim, göğüs dekoltesinden, yuvarlak yakaya kadar uzanan transparan görünüm çok şık görünmektedir. Gövde de kullanılan dantel, yarım balık eteğinde kat kat tül ile birleşerek gelinliği nefes kesen bir görünüme ulaştırmaktadır.

M Yaka Kemerli Transparan Yarım Balık Gelinlik

M Yaka Kemerli Transparan Yarım Balık GelinlikUzun kollu göğüste kullanılan transparan görünüm asil bir görünüm sergilemektedir. Gold renginde kullanılan kemer detayı oldukça şık. Asil bir görünüm tercih eden gelinlerin önümüzdeki sezonda da tercihleri arasında yer alabilecek bir modeldir. Daha fazla M yaka dantel yarım balık gelinlik modeli için burayı tıklayın.

Omuz ve Kolları Transparan Yarım Balık Gelinlik Modeli

Omuz ve Kolları Transparan Yarım Balık Gelinlik ModeliUzun kollarında ve omuzlarında bulunan transparan görünüm ve dantel işlemeler oldukça zarif görünüyor. Yarım balık olan eteğindeki dantel ve tül detaylar harika görünmektedir. Tek omuzlu gelinlik olarak da tasarlanabilecek bir modeldir. Eğer tek omuz istiyorsanız terzinize bu konuda bilgi vermenizle kolayca aynı görünümü elde edebilirsiniz. Tek olmuzlu yarım balık gelinlik modellerine buradan ulaşabilirsiniz.

Şal Yaka Transparan Yarım Balık Gelinlik

Şal Yaka Transparan Yarım Balık Gelinlikİnce, uzun vücut hatlarına sahip, zarafeti ve asilliği gözler önüne seren, gelinlik modelidir. Şal yakalı, göğüs ve etek olmak üzere iki parçayı dantel işlemeli, dekolte ile bölen harika bir görünümü bulunmaktadır. Yarım balık olan eteği tül ile kabarık hale getirilmiştir. Çok modern görünüm sunan bir modeldir.

Sırt Dekolteli Transparan Yarım Balık Gelinlik Önerisi

Sırt Dekolteli Transparan Yarım Balık Gelinlik ÖnerisiÖzel gününde nefes kesen aynı zamanda seksi olmak isteyen gelinler işte tam size göre bir model. İki parça görünüm sunan göğüs ve etek kısmındaki dekoltesini, sırt dekoltesi ile birleştiren gelinlik çok modern görünüyor. Yarım balık, dantel işlemeli, transparan olan gelinlik iddialı gelinlerin vazgeçilmezleri arasındadır.

Transparan Fransız Dantel Yarım Balık Gelinlik

Transparan Fransız Dantel Yarım Balık GelinlikDantel işlemeleri göğüsten başlayarak, yarım balık olan eteğin tamamına ve kuyruğuna kadar ulaşmaktadır. Omuz ve sırtta kullanılan ten rengi tül ile transparan görünüm sunmaktadır. Asil ve şık model arayan gelinler size göre bir modeldir.

Uzun Kollu Yarım Balık Tül Etekli Transparan Gelinlik Önerisi

Uzun Kollu Yarım Balık Tül Etekli Transparan Gelinlik ÖnerisiUzun kollu, kapalı yakası oldukça mütevazı görünmektedir. Kolların ve omuzların transparan olması çok şık bir görünüme ulaştırmaktadır. Kemer detayı ve yarım balık kabarık tül eteği havalı bir görünüm sergilemektedir.

Vintage Korseli Transparan Yarım Balık Gelinlik Modeli

Vintage Korseli Transparan Yarım Balık Gelinlik ModeliM yaka boyundan bağlı olan taş işlemeler ile ışıltı katılan vintage bir modeldir. Korse kısmını transparan oluşu çok seksi bir görünüme ulaştırmaktadır. Yarım balık eteğinde kullanılan, katlı organze tül gelinliğe sıradışı güzellik katmaktadır.

Yarım Balık Kemerli Kuyruklu Dantel Transparan Gelinlik

Yarım Balık Kemerli Kuyruklu Dantel Transparan GelinlikSpor, şık bir gelinlik tercih etmek isteyen fiziğine güvenen gelinler, size göre bir modeldir. Straplez kesim, yarım kollu, kayık kayalı transparan gelinlik oldukça rahat görünüyor. Zarif kemeri ve yarım balık tül eteği birbirini tamamlamaktadır.

Yüzücü Yaka Transparan Yarım Balık Gelinlik Modeli

Yarım Balık Kemerli Kuyruklu Dantel Transparan GelinlikBoyundan bağlı, M yaka, transparan olan gelinlik oldukça iddialı bir görünüm sunmaktadır. Yarım balık, saten üzeri dantel işlemeli olan gelinlik modeli, zarif ve ihtişamlı görünmek isteyen, fiziğine güvenen gelinlerin tercih edebileceği gelinliktir.

Yarım Balık Transparan Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yarım Balık Transparan Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?Yarım balık transparan gelinlikler tüm gelinlik türleri arasında en gösterişli gelinlik modelleri olarak da tanımlanabilmektedir. Kusursuzluğun kelime anlamı olan bu tür gelinliklerin en temel özelliği vücudun dış yapısını tam anlamıyla ortaya çıkartmalarıdır. Bu nedenle balık kesim transparan gelinlik giyecek olan kişilerin fiziki durumlarına güvenen kişiler olması önemlidir. Ancak yine de yarım balık transparan gelinlikler tam balık transparan gelinlikler kadar kusursuz bir vücut tipine ihtiyaç duymamaktadır ve normal boy ile kiloda olan kişiler de yarım balık transparan gelinlikleri rahatlıkla giyebilmektedir. Yarım balık gelinlik seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan birisi de; bacak boyuna uygun bir gelinlik alınmasıdır.

Yarım balık gelinliklerde, 3’te 1 beden uzunluğu ve 3’te 2 olacak şekilde de bacak uzunluğu yeterli görülmektedir. Ayrıca yarım balık gelinliklerde proporsiyonlara da çok önem verilmeli ve gelinliğin orantılı olması sağlanmalıdır. Yarım balık transparan gelinlik modellerinde gelinliğin kupu ve eteği, bacak boyuna göre ayarlanarak kesilmelidir. Bu aşamada balığın gelinliğinin neresine takıldığı çok mühim bir konudur.

Yarım Balık Transparan Gelinlik Önerileri ve Fikirleri

Yarım Balık Transparan Gelinlik Önerileri ve FikirleriVücudu bacaklarına göre daha uzun olan, yani tıknaz bir yapıya sahip olarak belirtilebilen gelin adayları bacak boylarını daha uzun gösterebilmek adına korsajlı yarım balık gelinlik modellerini tercih edebilmektedirler. Korsajlı yarım balık gelinlik modelleri sayesinde göğsün altına kadar çıkılabilmektedir ve bu da çok daha hoş bir görüntüye sahip olunmasını sağlamaktadır. Yarım balık transparan gelinlik modellerinde mümkünse likralı kumaşlar tercih edilmesi gelin adaylarının gelinlik içerisinde çok daha rahat hareket edebilmelerine fırsat verebilmektedir.

Likralı kumaşların yanı sıra; ipek saten, organze türevi kumaşlar da yine yarım balık gelinlik modelleri için önerilebilecek kumaş türlerine örnek olarak verilebilmektedir. Boyu kısa olan gelin adayları yarım balık transparan gelinlik giymek istiyorlarsa üst ve alt kısmın aynı kumaştan olmasına dikkat etmelidirler. Bu sayede olduklarından çok daha uzun görünebilmektedirler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here