İlkbahar düğünlerinde gelinlerin şıklığını katlayan yarım kollu gelinlikler, minyon vücut yapısına sahip olan gelin adaylarına hitap ediyor. Omzu geniş ve iri göğüslü bayanların bu özelliklerini rahatlıkla gizleyebilecekleri bir model olması, yarım kollu gelinliklerin en çok tercih edilen modeller arasında olmasını sağlıyor.

Kollu gelinlik modellerinin her mevsim tercih edilebilir özellikte olmasından dolayı, kış aylarında dahi birçok gelinin üzerinde yarım kollu gelinlik görmek mümkündür. Genellikle yarım kol tasarımına hayat veren dantel kumaşlar, gelinlik modelinin oldukça asil ve zarif görünmesini mümkün hale getiriyor.

Yarım kollu gelinlikleri en iyi tamamlayan A kesim modeller, gelinlerin her mevsim en çok tercih ettikleri modeller arasında bulunmasına neden olmaktadır. Yaka kesimine bitişik olan kısa kol detayı yuvarlak ve kalp yakalar ile birleştiğinde ortaya oldukça hoş gelinlik modelleri çıkmıştır. Gelinliğin kendinden kısa kollu olmasının yanı sıra, kolsuz bir gelinlik modelinin bolero ile kısa kollu görünüme kavuşturmak mümkündür. Bu şekilde yapılan tercihler ile bir düğünde hem kollu hem de askısız gelinlik giymiş izlenimi verilebilir.

Yarım kollu dantel gelinlik modeli sade ve zarif gelin adaylarının tarzına yönelik olmasından dolayı, takı ve gelin çiçeği seçiminin de bu doğrultuda olması gerekir. Omzunun genişliğinden şikâyetçi olanların rahatlıkla tercih edebilecekleri gelinlik modeli olarak, ayna karşısında zarifliğin en üst düzeyini görmek mümkündür.

Yarım Kol Gelinlik Nasıl Seçilir?

Yarım Kol Gelinlik Nasıl Seçilir?Yarım kol gelinlik seçerken vücudun en iyi taşıyacağına inanılan gelinlik modellerine ağırlık verilmelidir. Daha zarif ve narin bir gelin olabilmek adına tavsiye edilen yarım kollu gelinlik modelleri, dantelin en şık halinin görüleceği modellerdir.

Kısa boylu gelin adayları içinde ideal tercih olma özelliği ile düğün gününde daha uzun görünmek için en uygun modellerdir. Kolun hareketini kısıtlamayan özellikte bir kumaşa sahip olması, yarım kol gelinlik seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli detaylardan biridir.

Kol kumaşının dantel olması özellikle, kumaşın esnek bir yapıda olmasını gerektiriyor. Aksi halde düğün boyunca rahat hareket edemeyen gelin için, düğünün keyifli geçmesinden söz edilemez. Yarım kollu gelinliklerde hangi model seçilebilir buradan öğrenebilirsiniz.

Yarım Kol Gelinlik Hangi Tarza Yakışır?

Yarım Kol Gelinlik Hangi Tarza Yakışır?Gelinlik seçimini etkileyen en önemli faktörlerden biri de, kol detayının nasıl olacağıdır. Şık olması kadar rahat olması da gereken gelinlik kolu için, yarım kollu gelinlikler, rahatlığı ön plana çıkaran modeller arasındadır. Sade bir tarzı benimsemiş olan gelin adaylarının tarzına yönelik olan yarım kollu gelinlik, omuz görünümünü ideal ölçülerde gösterme özelliği ile pek çok bayanın favorileri arasındadır.

Klasik tarza sahip bir gelin adayı da rahatlıkla yarın kol gelinlik modellerini deneyebilir. Birçok kesime ayak uyduran bir kol çeşidi olması, farklı tarzdaki gelin adayının bu kol modelindeki gelinlikleri seçme imkânı sunuyor.

Yarım Kol Gelinlik Modelleri için Aksesuarlar

Yarım Kol Gelinlik Modelleri için AksesuarlarGelinlik içinde göz kamaştıran bir güzelliğe sahip olmak için aksesuar seçimini hafife almamak gerekiyor. Bütün gelinlik modellerinde oluğu gibi, rastgele seçilmiş aksesuarlar, gelinlik şıklığını büyük ölçü de gölgelemektedir. Bu nedenle gelinlik modeli ile uyumlu aksesuar seçimine ayrıca dikkat etmek, gelin alışverişinin vazgeçilmezleri arasındadır.

Yarım kollu gelinlikleri daha şık göstermek için ihtiyaç duyulan aksesuarları daha çok saçta ve bilekte kullanmak doğru olacaktır. Bileği açıkta bırakan bu kol modelinde, ince taşlarla süslenmiş olan bileklik tercihi yerinde olacaktır.

Gelin çiçeğinin ise şık buketlerden oluşması, zarif gelin görünümünü oldukça hoş hale getirecektir. Diğer yandan dantel yaka ve kol tercih edilmiş olan gelinlik modellerinde, o kısımların boş bırakılması, sade şıklığın bozulmamasını sağlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here