Gelinliğin en asil hallerinden birini yansıtmayı başaran yarım kollu gelinlikler kır düğünlerinde ve ağırlıklı olarak ilkbahar mevsiminde tercih edilmektedir. Minyon tipli bayanların ağırlık olarak tercih ettiği bu gelinlik modeller, aynı zamanda geniş omuzlu bayanların omuzlarını gizlemek için kullandığı bir kol modeli olarak da bilinmekte ve oldukça başarılı sonuçlar ortaya çıkarmaktadır.

Yarım kollu gelinlik modellerinde genellikle A kesim etekler kullanılmakta ve zarifliği önemseyen bayanların tercihi olmaktadır. Yaka kısmında ise kalp yakaya entegre edilmiş şekilde kullanılan bu kol tipi, aynı zamanda bisiklet yaka ile birlikte de kullanılmakta ve hem sade hem de dikkat çekici gelinlik modellerinin ortaya çıkmasına sebep olmaktadır.

Gelinliğin bütünü göze alınarak kumaş tercihi yapılan gelinlik modellerinde tafta, saten, tül veya dantel kumaşlar kullanılabilmektedir. Özellikle sıklıkla dantel kumaşlı ve dirseklerde biten kolların kullanılması bu gelinlik modellerini çok daha dikkat çekici ve şık bir hale getirirken, yarım kollu bolero da bu tür gelinlik modelleri arasında tercih edilebilmektedir.

Omuzun genişliğini saklamak için de tercih edilen bu gelinlik modellerinde özellikle omuz ve kol altı kısmı kapanacak şekilde tasarımlar yapılmakta ve gelinliğin tamamı bu detaya uygun olarak düzenlenmektedir. Koltuk altında biten kol boylarında dantel eldivenler veya kol şeritleri de gelinliğe ayrı bir hava katması sebebi ile sıra dışı gelin adayları tarafından tercih edilmektedir.

Yarım Kollu Gelinlik Modelleri ile Tercih Edilecek Aksesuarlar

Yarım Kollu Gelinlik Modelleri ile Tercih Edilecek AksesuarlarYarım kollu gelinlik modelleri genellikle daha zarif ve sade modellerde tercih edildiğinde dolayı aksesuar seçimleri de bu doğrultuda olmalıdır. Zarif beyaz güllerden oluşan bir gelin buketi en ideal çiçek seçimi olarak tercih edilebilmektedir. Saç modeli olarak enseden sıkı topuzlar kullanılabilmekte, duvak ise dümdüz, sade ve yerlere kadar uzanacak şekilde seçilmektedir. Saç aksesuarı olarak zarif taşların kullanıldığı bir saç tarağı veya gelin buketine uyumlu canlı çiçeklerden oluşan bir taç kullanılabilirken, ayakkabı seçimi ise platformlu yüksek topuklar yerine daha küçük topuklu, zarif ve bilekten bağlamalı şık modeller olarak belirlenebilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here