Prenses gelinlik denildiğinde akla doğrudan etekler geliyor, değil mi? Ama prenses gelinliklerin de yaka ve kol tipleriyle farklı modelleri mevcuttur. Gelin adayları sıklıkla gelinliğin kabarık olmasından yanadır; ancak moda ve tasarımcıların fikirleri ortaya oldukça farklı modeller çıkmasına neden olmuştur. Bunlara rağmen prenses kesim, her zaman revaçtaydı ve öyle olmaya da devam edecek gibi. Bunun nedeninin klasik gelinlik yapısıyla uyumlu bir model olduğu düşünülebilir; ama prenses gelinliklerin kalça ve basen fazlalığında kamufle etkisi de göz ardı edilemez.

Türk kadınlarının en şikâyetçi olduğu bölgelerin kalça ve basen olduğu düşünülürse bunu kamufle edebilecek model olan prenses gelinliklerin sıkça tercih edilmesine şaşırmamalı. Üstelik Elie Saab, Pronovias, Oscar de la Renta gibi ünlü isimlerin de koleksiyonlarında, yarım kollu prenses gelinlikler mevcuttur.

Prenses gelinliklerin farklı yaka tipleri ile askılı, uzun ve yarım kollu alternatifleri vardır. Özellikle V yaka modelleri, prenses kesim ile fazlasıyla uyum içindedir. V yaka modellerinde, yarım kol son derece şık durmaktadır. Masumiyetin timsali olan prenses gelinlik, V yaka ve yarım kol ile bütünleşince ortaya çok şık bir görünüm çıkacaktır.

Yarım kollar için dantellerle süslenmiş transparan tüller kullanılabilir. Gelinliğin üst kısmı da bu şekilde kullanılmışsa gayet uygun olacaktır. Yarım kol modellerle birlikte prenses kesimin uzun kuyruklu, tam zeminde biten tam daire modeli, U biçimli kuyruk gibi her modeli kullanıma uygundur. Gelinliği yarım kol düşünüyorsanız prenses eteği dilediğiniz gibi tercih edebilirsiniz.

Yarım Kollu Prenses Gelinlik Fotoğrafları ve Resimleri

En çok tercih edilen modellerden olan prenses gelinlikler, ilkbahar ve kış ayları için yarım kol detayı ile tercih edilmektedir. Birbirinden güzel kumaşlarla tasarlanan yarım kollu prenses gelinlikler, birçok gelin adayının da beğenisini kazanmaktadır. Şimdi sizler için yarım kollu prenses gelinlik fotoğraflarını ve resimleri alt alta sıralamak istiyoruz:

Belden Oturan Yarım Kollu Prenses Gelinlik

Belden Oturan Yarım Kollu Prenses GelinlikV yaka, yarım kollu ve göğüs kısmında güpür olan gelinlik sadelikten yana olan gelinlere özgü bir modeldir. Prenses eteğinde bulunan tül ve güpür detayları gelinliği oldukça zarif göstermektedir.

Bisiklet Yaka Yarım Kollu Prenses Gelinlik

Bisiklet Yaka Yarım Kollu Prenses GelinlikBisiklet yakasında bulunan tül ve göğüs ve kollarında bulunan dantel işlemeler çok şık görünüyor. Kemerinde bulunan taş işlemeler gelinliğe ışıltı katmaktadır. Prenses eteğinin, üst kısımlarında da yer alan danteller gelinliği oldukça özel kılmaktadır. Daha fazla kısa kollu dantel prenses gelinlik için buraya tıklayın.

Dantel Geniş Yaka Yarım Kollu Prenses Gelinlik

Dantel Geniş Yaka Yarım Kollu Prenses GelinlikM kesim olan, göğüs kısmı dantel ile birleşerek yarım kollu bir görünüme ulaştırmaktadır. Gelinlik modelinde bel kıvrımını ortaya çıkaran, gümüş, taş işlemeli kemeri ve prenses eteğinde bulunan, parlak taşlar zengin ve ışıltılı bir görünüm kazandırmıştır.

Drapeli Straplez Kesim Yarım Kollu Prenses Gelinlik

Drapeli Straplez Kesim Yarım Kollu Prenses GelinlikStraplez kesim, göğüs kısmında bulunan drapeler gelinliğe harika bir hava katmaktadır. İlkbahar ya da sonbaharda düğün yapmayı düşünen gelinlere yönelik bir modeldir. Yarım kol kesiminde ve prenses eteğinde yer alan dantel işlemeler gelinliğe zarafet katmaktadır.

İlginizi Çekebilir: İlkbaharlık Yarım Kollu Gelinlikler

Kayık Yaka Yarım Kollu Prenses Gelinlik Önerisi

Kayık Yaka Yarım Kollu Prenses Gelinlik ÖnerisiKayık yaka olan gelinlik omuzlarınızın güzelliğini ortaya çıkartmaktadır. Kol ve göğüs kısmında bulunan dantel işlemeler muhteşem bir görünüm katmaktadır. Prenses eteğinden başlayarak, kuyruk kısmına kadar uzanan dantel detaylar sizi istediğiniz prenses görünümüne ulaştıracaktır.

Kırık Beyaz Yarım Kollu Prenses Gelinlik Önerisi

Kırık Beyaz Yarım Kollu Prenses Gelinlik ÖnerisiTafta kumaş, üzerine yapılan sade tül detayı, üst kısımda dantel işlemelerle birleşerek bütünlük sağlanmıştır. Yarım kollu ve bisiklet yakasında kullanılan tül detaylar oldukça şık görünüm sunuyor. Beyaz renk, tercih etmeyenlere önere bileceğimiz kırık beyaz renkte olan gelinlik modelidir.

Tafta Etek Yarım Kollu Prenses Gelinlik

Tafta Etek Yarım Kollu Prenses GelinlikCepli tafta kumaştan oluşan prenses etek kısmı spor bir görünüm sunmaktadır. Straplez kesimde ve yarım kol detayında kullanılan, fransız danteli mütevazı bir görünümün yanı sıra zarafette katmaktadır.

V Yaka Kemerli Prenses Gelinlik Modeli

V Yaka Kemerli Prenses Gelinlik ModeliGösterişli model tercih eden gelinler tam size göre bir modeldir. V yaka yarım kollu fransız danteli olan gelinlik oldukça iddialı bir gelinliktir. Bele oturan ve taş işlemeli kemeri prenses kabarık tül ile hareketlendirilmiştir.

V Yaka Yarım Kollu Prenses Gelinlik Modeli

V Yaka Yarım Kollu Prenses Gelinlik ModeliTaş işlemelerle bezenmiş V yaka ve göğüs kısmı tam bir prenses görünümü oluşturmaktadır. Aynı zamanda vintage esintiler içeren yarım kol kesimine sahiptir.Sade tül olan kabarık prenses eteği her mekânda giyilmeye uygun, ideal bir modeldir.

Yarım Kollu Dantel Kayık Yaka Prenses Gelinlik

Yarım Kollu Dantel Kayık Yaka Prenses GelinlikKayık yakada olan fransız danteli, yarım kol ve belin alt kısmına kadar ulaşmaktadır. Straplez kesim olan üst kısım, prenses etek olan, kabarık tül ile birleştirilerek şık bir gelinlik ortaya çıkarmıştır.

Yarım Kollu Fiyonklu Prenses Gelinlik Modeli

Yarım Kollu Fiyonklu Prenses Gelinlik ModeliSıra dışı olmayı seven gelinler tam size göre bir modeldir. Geniş bir yaka kesimi olan, yarım kollu, dantel işlemeli gelinlik, alt kısmında tafta kumaş ile bir araya gelerek iddialı bir görünüme ulaştırmaktadır. Yan tarafta yapılan büyük fiyonk ise oldukça dikkat çekmektedir.

Yarım Kollu Tül Etekli Prenses Gelinlik Modeli

Yarım Kollu Tül Etekli Prenses Gelinlik ModeliBisiklet yakalı, yarım kollu olan gelinlik birçok gelinin tercihleri arasında gösterilmektedir. Üst kısımda, dantel işlemeleri bulunmaktadır. Prenses olan kabarık tül eteği zarif ve şık görünümlü bir model sunmaktadır. Üstelik bu model, uzun kol tipiyle de daha önce tasarlanmıştır. Uzun kollu prenses gelinliklere buradan göz atabilirsiniz.

Yarım Kollu Romantik Prenses Gelinlik Modeli

Yarım Kollu Romantik Prenses Gelinlik ModeliYarım kollu, M kesim ve dantel işlemeli olan gelinlik, romantik model düşünen gelinlere yöneliktir. Modern bir görünümü olan gelinlik modeli prenses eteği ile de oldukça harika modeller arasında gösterilebilir.

Yarım Kollu Straplez Kesim Tül Etekli Prenses Gelinlik

Yarım Kollu Straplez Kesim Tül Etekli Prenses GelinlikSade ve mütevazı bir gelinlik tercihi olanlara yönelik bir modeldir. Straplez kesim, yarım kollu olan model dantel işlemeleri oldukça göz doldurmaktadır. Prenses eteğindeki tül üzerine yapılan dantel işlemeler çok güzel görünmektedir.

Yarım Kollu V Yaka Dantel İşlemeli Prenses Gelinlik Modeli

Yarım Kollu V Yaka Dantel İşlemeli Prenses Gelinlik ModeliV yaka, güpür işlemeleri olan, yarım kollu gelinlik, çok asil görünen modeller arasında yer almaktadır. Prenses eteğinin, sade tül olması ve alt kısmında da güpürlerle hareket katılması gelinliği dikkat çekici hale getirmiştir. Asilliği ve şıklığı ön planda tutan gelinler böyle bir modeli tercih edebilirler.

V Yaka Yarım Kollu Kemerli Prenses Gelinlik Modeli

V Yaka Yarım Kollu Kemerli Prenses Gelinlik ModeliYarım kollu, V yakalı tamamı dantel işlemeli olan prenses modeli gelinlik oldukça ihtişamlı görünmektedir. Gümüş taş işlemeli kemeri, ışıltıyı arttırarak dikkatleri toplayacaktır. Çok şık olan gelinlik modeli, birçok gelinin önümüzdeki sezonda da tercihleri arasında olacaktır.

Yarım Kollu Prenses Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yarım Kollu Prenses Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?Prenses kesim gelinlik ile kalça ve basen bölgesindeki fazlalıklar gizlenirken; yarım kol üst tercihiyle de kol bölgesi kamufle edilebilir. Yarım kollu modellerde etek, üst ve kol kısmındaki kumaş uyumuna ayrıca özen gösterilmelidir. Etekte dantel tercih edilmişse üst kısmında dantel ve kollarda transparan kullanılabilir. Etek saten ise üst kısımda saten ya da tül kullanılabilir. Bu durumda kollarda tül kullanmak yerinde olacaktır.

Tavsiye Ederiz: Yarım Kollu Gelinliklerde Hangi Model Seçilebilir?

Kol kısımlarında gelinliğe uygun olarak güpür, inci, parlak taş, gold boncuklar, dökümlü boncuklu ipler ya da yine dökümlü duran kalın, parlak ipler tercih edilebilir. Bunun dışında böyle gelinliklerde kol boyuna dikkat edilmelidir. Kol boyu kısa olanlar, bu tip modellerden uzak durmalıdır. Kol boyu normal boylarda ya da uzun boyda ise gelinlik kolunu dirsek ile bilek arasında dilediğiniz bir yerde konumlandırabilirsiniz. Yarım kol gelinlik seçerken dikkat edilmesi gerekenleri buradan öğrenebilirsiniz.

Yarım Kollu Prenses Gelinlik Önerileri ve Fikirleri

Yarım Kollu Prenses Gelinlik Önerileri ve FikirleriYarım kol gelinlikleri tercih edenlerin kol ve gövde boyu çok kısa olmamalıdır. Bu tip vücudu olup yarım kollu gelinlik tercih edenler, boylarını daha da kısaltmış olurlar. Yarım kol gelinlik ile herhangi bir bilek aksesuarı kullanmak da aynı etkiyi yaratacaktır. Bu nedenle bilek ve kol aksesuarlarından uzak durmakta yarar var. Prenses gelinlikte yarım kollu ve V yaka formunu kullanmışsanız ince, uzun ve zarif kolyeler kullanarak gelinliği tamamlayabilirsiniz. Prenses gelinliğiniz için ayakkabı tercihiniz her daim topukludan yana olmalıdır.

Bir diğer önemli tamamlayıcı ise duvaktır. Duvak, omuzları ve kolları hafiften kapatacağından, kol kısmında kullanılan kumaş ile uyumlu olmasına dikkat edilmelidir. Kol kısmında güpür, dantel gibi detaylar kullanılmışsa duvak kenarlarında da aynı detaylara yer verilebilir. Yine kol üzerinde inci, taş gibi detaylar söz konusu ise kolye, küpe seçimini yaparken bu detaylara uygun çeşitler tercih etmelisiniz. Aynı durum, taç seçiminde de geçerli olacaktır. Kollar kapalı olacağından saç modelinde açık alternatiflerden uzak durmakta yarar var. Kolları açıkta bırakacak balerin topuzlar, bukleli topuzlar tercih edilebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here