Yaz mevsimi, düğün için en çok tercih edilen zamandır. Bunun birçok nedeni olsa bile mevsimin verdiği ekstra enerjiyi herkes değerlendirmek isteyecektir. Ayrıca seçeneklerinizin de çok olması, tam da hayallerinizi süsleyen düğünü yapmanız için idealdir. Aslına bakarsanız, yaz düğünlerinde oldukça özgür davranabilirsiniz ve birçok çılgınlık yapsanız bile göze batmayacaktır. Evet, çılgınlıklar…

Her gelin adayı hanım hanımcık isteklere sahip olacak değil. Prensesler gibi bir gelinlik giyip, kraliyet düğünü gibi bir düğün töreni istemiyor olabilirsiniz. Bu sizin düğününüz istediğinizi yapmakta özgür olmalısınız. Kır düğününde çocuklar gibi koşup eğlenmek mi istiyorsunuz, o zaman öyle yapın. Eğlenceli bir düğün konsepti hayal ediyorsanız, rengarenk bir ortam oluşturun. Bu sizin düğününüz ve başkalarının isteklerini düşünmenize gerek yok. İşte tam da bu nedenlerden dolayı gelinliğiniz, saçınızı, makyajınızı ve ayakkabınızı dilediğiniz gibi seçin! Yaz düğünü için gelinlik önerilerini buradan görebilirsiniz.

Gelin ayakkabısı konusunda çok seçenek olmadığını düşünüyorsanız hata edersiniz. Çünkü istediğiniz her ayakkabıyı, gelin ayakkabısı olarak seçebilirsiniz. Bu konuda kesinlikle özgür davranmalısınız. Düşünseniz, tüm gece ayakta kalacaksınız, misafirleri dolaşacak, dans edeceksiniz. Tüm bu yorgunlukta ayaklarınız en büyük eziyeti çekecek. Bu nedenle yüksek topuklu ayakkabılar sizi mahvedecektir. Alışkın bile olsanız, kendinize böylesine eziyet etmenize hiç gerek yok. Rahat olun, zaten o gecenin başmisafiri sizsiniz ve gözler zaten üzerinizde olacak.

Yaz Düğünü için Gelin Ayakkabısı Nasıl Seçilir?

Yaz Düğünü için Gelin Ayakkabısı Nasıl Seçilir?Gelin ayakkabısı seçilirken genellikle güzelliği ön planda tutulur. Ama tüm gece ayağınızda olacak ayakkabı, gelinliğinizin altında zaten fazla dikkat çekmeyecek, hatta görünmeyecek. O yüzden rahatlığınızı ön planda tutun. Ayrıca artık hem rahat hem de oldukça şık ayakkabılar tasarlanıyor. Hiç mi bulamıyorsunuz; çok beğendiğiniz ve rahat ettiğiniz ayakkabıdan bir gelin ayakkabısı yapın, yaptırın. Artık böyle seçenekleriniz var.

Düz taban bir gelin adayı olabilirsiniz; bunun gibi durumlarınız varsa gelin ayakkabınızı seçerken mutlaka göz önünde bulundurmalısınız. Sağlığınızı kaybetmemek ve güzel gecenizi acıyla sonlandırmamak için göz önünde bulundurmanız gereken bir konu olduğunu unutmayın.

Ayrıca en önemli konu; yaz mevsiminde ayaklarınız hem ayakta durmaktan hem de sıcaktan şişecektir. Şiştiği zaman ayağınızdaki ayakkabı, canınızı yakmaya başlayabilir. Bu nedenle rahatlık, ayak yapınız ve sıcak gibi durumları göz önünde bulundurun.

Yaz Düğünü için Gelin Ayakkabısı Önerileri ve Fikirleri

Yaz Düğünü için Gelin Ayakkabısı Önerileri ve FikirleriGelelim en eğlenceli aşamaya… İster beyaz ister renkli bir tercih yapın. Üzerinde çiçekler veya böcekler olabilir. Beyaz bir spor ayakkabısı olabileceği gibi en sevdiğiniz renkten bir babet de olabilir. Tercih tamamen size kalmış. İnternette fazlasıyla göreceksiniz; sarısından kırmızısına kadar birbirinden güzel kombinler zaten yapılmış. Siz de kendi beğeninize göre renkler, modeller ve ayakkabı tipleri seçebilirsiniz.

Bez ayakkabı dediğimiz Converse gelin ayakkabıları tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda üzeri; inciler, danteller, çiçekler, çizimler, resimler veya sevdiğiniz herhangi bir aksesuarla süslenmiş babet gelin ayakkabıları oldukça moda. Eğer yeteneğiniz varsa kendiniz bile arzu ettiğiniz gelin ayakkabısını tasarlayabilirsiniz. Zaten yaz mevsimindesiniz, düşüncelerinizi ve ruhunuzu özgür bırakın. Yazın ritmine ayak uydurun ve buna uygun bir gelin ayakkabısı seçin.

Yaz Düğünü için Gelin Ayakkabısı Seçerken Neye Dikkat Edilmeli?

Yaz Düğünü için Gelin Ayakkabısı Seçerken Neye Dikkat Edilmeli?Yaz aylarında nasıl ayakkabılar tercih ettiğinizi gözünüzün önüne getirin. Sandaletler, dolgu topuklar, rengarenk babetler, bez ayakkabılar, stilettolar… Her neyle kendinizi rahat hissediyorsanız o ayakkabıyla. Yaz bu ne giyseniz yakışıyor değil mi? Ama hepsiyle rahat bir gün geçiremiyorsunuz; çünkü sıcağın verdiği etkiyle şişiyorsunuz ve ayakkabının ayağınıza vurmasıyla akşamları acı çekiyorsunuz. Başka zaman bu eziyeti kendinize yapabilirsiniz; ama düğün gününüzde bunu yapmayın.

Eğer uzun bir gelinlik tercih etmişseniz, ayakkabı seçiminde dilediğiniz gibi özgür olabilirsiniz. Elbette etek boyunuzu buna göre ayarlamanız da fayda var. Midi veya mini bir gelinlik seçtiyseniz ayakkabınızı gelinliğinizin tarzına uygun olarak istediğiniz şekilde yine seçebilirsiniz. Yazının başında da dediğimiz gibi gelin sizsiniz, dilediğiniz gibi seçim yapın ve pişman olmayın!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here