Gelinlik modeli tercihi yapılacağı zaman ilk olarak yabancı gelinlik markalarına yönelim olmaktadır. Bu yönelmeleri yapabilmek için markalar ve onların tarzları iyi bilinmelidir. Pek çok yabancı gelinlik markasının Türkiye’de de modaevinin bulunması bu markalara olan ilgiyi daha da arttırırken aynı zamanda gelinlik modellerine ulaşmayı da kolaylaştırmaktadır.

Yabancı gelinlik markası denilince ülkemizde akla ilk gelen markaların başında yer alan Pronovias, İspanyol bir marka olmakla birlikte ülkemizde de birkaç şehirde bulunan modaevleri sebebiyle ulaşılması oldukça kolay bir markadır. Dantel ve saten ağırlıklı romantik modelleri ile dikkat çeken Pronovias’ın yanı sıra Elie Saab’da romantik gelinlik arayanların tercihleri arasında yer almaktadır. Başta İstanbul olmak üzere birçok yerde modaevi bulunan ve kaliteli gelinlikleri takipçilerine buluşturan Elie Saab, saten ve dantelin yanı sıra tafta kumaşı da gelinlik modellerinde kullanmaktadır.

Özellikle ilkbahar gelinlik modellerine ağırlık veren bir gelinlik markası olan Oscar de la Renta, çiçek motiflerine ve bahar renklerine her kreasyonda yer vermesi sebebi ile de tercih edilmektedir. Sıra dışı modelleri ile dikkat çeken Vera Wang markası da ülkemizde satışı yapılan gelinlik markaları arasında bulunmaktadır. Pek çok ünlünün tercihi arasında yer alan Vera Wang, tül, dantel, drape, kurdele ve renkli katmanları bir arada kullanması sebebi ile kendine özel bir takipçi kitlesi bulundurmakta ve o kitle tarafından oldukça beğenilmektedir.

Yurt Dışı Gelinlik Markaları Seçilirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yurt Dışı Gelinlik Markaları Seçilirken Nelere Dikkat Edilmeli?Gelinlik modeli tercih edilirken dikkat edilecek tüm noktalar gelinlik markasına karar verilirken de önem taşımaktadır. Vücut tipi, kurulan hayaller ve düğünün hangi mevsimde nasıl bir mekânda yapılacağı oldukça önemli bir durum olurken, aynı zamanda yabancı gelinlik markaları tercih edileceği zaman provaya gidip gelme imkânı da göz önüne alınmalıdır. Sadece birkaç şehirde modaevi bulunan bu markalar tercih edilecek ise ulaşım imkânı kısıtlı olmayan şehirlerden tercih edilmelidir.

Yurt Dışı Gelinlik Markaları Önerileri ve Fikirleri
Yurt Dışı Gelinlik Markaları Önerileri ve Fikirleri

Yurtdışı gelinlik markaları oldukça kaliteli olmakla birlikte, pek çoğu aynı zamanda sıra dışı tasarımları da kullanmaktadır. Bu durum pek çok kişi tarafından beğenilmekle birlikte, belirli bir kesimin de ilgisini çekmemektedir. Bu sebeple, sırf kaliteli ve yabancı bir marka gelinlik giyebilmek için kişisel tarzın dışına çıkmak önerilmemekte, bunun yerine yerli markalara veya özel dikimlere yönelim tavsiye edilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here